Renk Değiştiren Mumluklar Vazolar ve Teraryumlar

  • Okunma 2739 defa
Renk Değiştiren Mumluklar Vazolar ve Teraryumlar
05 Ara

Londra merkezli YenChen YaWhen tasarım stüdyosu, su bazlı kompozit malzeme Jesmonite ile metali birleştirerek zamanla renk değişen bir koleksiyon tasarladı. Dış mekan peyzajından esinle tasarlanan koleksiyon, oksitlenerek zaman geçtikçe renk değiştiren metal üzerinden doku ve renk araştırması yapıyor.

renk degistiren koleksiyon 1

renk degistiren koleksiyon 4

Mumluklardan vazoya, terraryumdan kaselere çeşitli objeler koleksiyonda yer alıyor. Clerkenwell Tasarım Haftası’nda görücüye çıkan ürünler, renk değişimleriyle dinamik sergi objeleri algısı yaratıyor.

renk degistiren koleksiyon 6

Son Düzenlenme Pazartesi, 05 Aralık 2016 16:53
Arzu Türk

3oda1salon yazarı Arzu Türk İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunudur.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

İlginç Tasarımlar

Gün geçmiyor ki hayatımızı kolaylaştıran yeni bir ürün ile karşılaşmayalım. Zaman içerisinde evimizde, iş yerimizde, okulumuzda kullandığımız ürünler yerlerini yenilerine bırakıyor. Bazen yeni bir kalem, bazen yeni bir saat bazen de yeni bir mutfak robotu eskisiyle yer değiştiriyor olanaklarımız dahilinde...

Bu yeni ürünlerden bazıları ise hayatmızı kolaylaştırmanın yanısıra, bizi neşelendirmeyi ve keyiflendirmeyi de amaçlıyor, bizi şaşırtıyor. Bazı durumlarda kullanım fonksyonu bile geride kalıyor ilginç olmak adına. Fazla kullanamasak da sevebiliyoruz bu ürünleri.

İşte sitemizin ‘İlginç Tasarımlar’ başlığı bu tip ürünleri sizlerle buluşturmak için oluştu. Bu tasarımlar  bizi şaşırtacak, güldürecek ve belki de kızdıracak, ama mutlaka ilham verip ufkumuzu açacaktır.  Keyif alacağınızı umuyorum.

Y. Mimar Bahar Aykaç

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe