Kutu Gibi Kedi Evi

  • Okunma 2306 defa
Kutu Gibi Kedi Evi
27 Mar

Japon kendinyap firmalarından biri olan 41st Century, kedilerin kendilerini kutu gibi kapalı mekanlarda daha rahat hissetmesinden yola çıkarak bir ev tasarladı. Bambu strüktüre tutulmuş akrilik yüzeyden oluşan kedi evi, evcil hayvan sahiplerine de büyük kolaylık sağlıyor.  Taşıyıcı sistemden ayrılabilen kumaş yüzey kolayca yıkanabiliyor.

 

kutu-gibi-kedi-evi-4

 

Evin ön tarafında ve üst tarafında bulunan açıklıklar, hem iç mekanın havalanmasına yardımcı oluyor hem de kediler için oyuncu bir deneyim yaratıyor. 41st Century, tasarımın sadece kediler için değil köpekler için de rahatlıkla kullanılabileceğini belirtiyor.

 

kutu-gibi-kedi-evi-5

 

Tasarım bej ve krem renklerinde satışa sunulmuş.

Son Düzenlenme Cuma, 25 Mart 2016 17:38
Arzu Türk

3oda1salon yazarı Arzu Türk İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunudur.

1 yorum

  • Eda Çok şeker Pazar, 27 Mart 2016 08:56 yazan Eda

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

İlginç Tasarımlar

Gün geçmiyor ki hayatımızı kolaylaştıran yeni bir ürün ile karşılaşmayalım. Zaman içerisinde evimizde, iş yerimizde, okulumuzda kullandığımız ürünler yerlerini yenilerine bırakıyor. Bazen yeni bir kalem, bazen yeni bir saat bazen de yeni bir mutfak robotu eskisiyle yer değiştiriyor olanaklarımız dahilinde...

Bu yeni ürünlerden bazıları ise hayatmızı kolaylaştırmanın yanısıra, bizi neşelendirmeyi ve keyiflendirmeyi de amaçlıyor, bizi şaşırtıyor. Bazı durumlarda kullanım fonksyonu bile geride kalıyor ilginç olmak adına. Fazla kullanamasak da sevebiliyoruz bu ürünleri.

İşte sitemizin ‘İlginç Tasarımlar’ başlığı bu tip ürünleri sizlerle buluşturmak için oluştu. Bu tasarımlar  bizi şaşırtacak, güldürecek ve belki de kızdıracak, ama mutlaka ilham verip ufkumuzu açacaktır.  Keyif alacağınızı umuyorum.

Y. Mimar Bahar Aykaç

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe