Bir Çiçekle Eğilen Renkli Vazolar

  • Okunma 2190 defa
Bir Çiçekle Eğilen Renkli Vazolar
15 Mar

Japon tasarımcı Keisuke Fujiwara, yerçekimiyle yarattığı illüzyonu ve aynanın gücünü kullanarak bir vazo serisi tasarladı. Damla şeklinde ve her an düşebilecekmiş gibi bir algı uyandıran çiçek vazoları, farklı renklerin degrade kullanımıyla tasarlanmış yüzeylere sahip.

 

bir-cicekle-egilen-vazolar-2

 

Ayna ise renklerdeki bu geçişi vurgulamak ve çevreyi yansıtmak üzere tercih edilmiş. 

 

bir-cicekle-egilen-vazolar-4

 

Fujiwara’nın vazoları, aslında basit bir ağırlık prensibiyle çalışıyor. Öyle ki dairesel taban üzerinde vazo boşken dik durarken konulan çiçeğin ağırlına göre eğiliyor. Beş vazodan oluşan koleksiyon, böylece farklı açılara sahip etkileyici bir kompozisyon oluşturuyor.

 

Fotoğraflar: © Keisuke Fujiwara

Son Düzenlenme Pazar, 13 Mart 2016 11:28
Arzu Türk

3oda1salon yazarı Arzu Türk İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunudur.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

İlginç Tasarımlar

Gün geçmiyor ki hayatımızı kolaylaştıran yeni bir ürün ile karşılaşmayalım. Zaman içerisinde evimizde, iş yerimizde, okulumuzda kullandığımız ürünler yerlerini yenilerine bırakıyor. Bazen yeni bir kalem, bazen yeni bir saat bazen de yeni bir mutfak robotu eskisiyle yer değiştiriyor olanaklarımız dahilinde...

Bu yeni ürünlerden bazıları ise hayatmızı kolaylaştırmanın yanısıra, bizi neşelendirmeyi ve keyiflendirmeyi de amaçlıyor, bizi şaşırtıyor. Bazı durumlarda kullanım fonksyonu bile geride kalıyor ilginç olmak adına. Fazla kullanamasak da sevebiliyoruz bu ürünleri.

İşte sitemizin ‘İlginç Tasarımlar’ başlığı bu tip ürünleri sizlerle buluşturmak için oluştu. Bu tasarımlar  bizi şaşırtacak, güldürecek ve belki de kızdıracak, ama mutlaka ilham verip ufkumuzu açacaktır.  Keyif alacağınızı umuyorum.

Y. Mimar Bahar Aykaç

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe