Londra'da Bir Ev-Ofis

  • Okunma 6892 defa

Burası da benim Londra’daki ev-ofisim. Evi tasarlarken temel kriter tuğla ve demirden oluşan binanın karakterine uyum sağlamaktı, dolayısıyla evin en belirgin özelliği tuğla duvarın seçimi hem bu amaca hitap etti, hem de eve hoş bir sıcaklık getirdi. Daha sonra ev ile ofis zıtlığından ilham alarak, ofis maskulenliğini çelik kolon, düz hatlı mobilya seçimi, kurşun yüzeyli orta sehpa gibi detaylarda, ev feminenliğini ise masif ahşap zemin, canlı renkler ve yumuşak aydınlatmanın sıcaklığıyla verdim.

Her projenin başında mutlaka belirlediğim ve müşterimle teyidleştiğim bir konsept ve mood board olur. Dolayısıyla herkes renkler, dokular, mobilya seçimlerinin rasyoneli gibi konularda en başından beri çok nettir. Bu evi ilk gördüğüm andan itibaren aklımda “Soft Factory” Konseptini uygulamak vardı, kontrastları doğru özetlediğini düşünüyorum. İnsanın kendi mekanını tasarlamasının zevki bir başka! :))


 

Son Düzenlenme Pazartesi, 04 Haziran 2012 09:04
Evren Aras

 

Uzun yıllar McCann Erickson, Ogilvy & Mather ve JWT gibi uluslarası reklam ajanslarında  üst düzey yöneticilik yapan Evren Aras, 2007 yılında eşiyle birlikte Londra'ya yerleşti.

Kariyerine ilgi ve hatta tutkuyla bağlı olduğu iç mekan tasarımı konusunda devam etmeye karar verdi ve KLC School of Design'da profesyonel eğitim aldiktan sonra 2 sene önce mekan tasarımı ve dekorasyon konusunda hizmet veren Aras Design şirketini kurdu.

İstanbul ve Londra'da  yaptığı çeşitli projelerin arasında halen devam etmekte olan Regnum İnşaat'ın Londra'daki projelerinin iç mekan tasarımları, Unilever'in Omo markası için tasarladığı Ekolojik Konsept Evi ve çeşitli ev ve ofis dekorasyonları gelmektedir.

Evren Aras, Üskudar Amerikan Lisesi, İstanbul İngilizce İşletme, Watford College (Advertising) ve KLC School of Design okullarından mezundur.

Web site: www.arasdesign.co.uk

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe