Bodrum Yalıkavak'da Moden Bir Villa Dekorasyonu

  • Okunma 10635 defa
Bodrum Yalıkavak'da Moden Bir Villa Dekorasyonu
14 Eyl

Bodrum’un Yalıkavak bölgesinin tepelerinde konumlanan bu deniz manzaralı villa, Mimar Hande Köksal tarafından tasarlanmış. Özel bir sitenin içinde yer alan villanın üst bahçesi salon, mutfak ve teraslara hizmet ederken alt bahçe tüm yatak odalarının açıldığı daha mahrem bir yaşam sunuyor.

bodrum-yalikavak-villa-dekorasyonu-salon

Ev toplamda 150m2 olup, giriş katında bir salon, açık mutfak, misafir WC ve merdiven kovasından, alt katta ise 4 yatak odası ve banyolardan oluşmakta.

bodrum-yalikavak-villa-dekorasyonu-1

Yatırımcı firma için yapılan bu örnek villa binanın yalın formlarına sadık kalınarak modern bir dekorasyon anlayışıyla tasarlanmış. Son kullanıcıya bir yaşam öngörüsü sunulması hedeflenirken, mimarinin sunduğu plan şemasındaki yalınlık ve bütünlüğün iç mekâna taşınması hedeflenmiş.

bodrum-yalikavak-villa-dekorasyonu-banyo

bodrum-yalikavak-villa-dekorasyonu-mutfak

Kullanılan mobilya seçimleri, zemin, duvar ve tavan yüzeylerindeki bitişlerle, bir sayfiye evinin belirli sezonlar ile kısıtlanan yaşamını, daha “yaşama ait” kılınması amaçlanmış. 

Mimar Hande KÖKSAL'ın çalışmalarına www.handekoksal.com 'den ulaşabilirsiniz...

Son Düzenlenme Pazartesi, 14 Eylül 2015 14:43
Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra  2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir. ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

 

Google+ Web site: www.3oda1salon.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe