Yaklaşan Bahar ve 8 Dekorasyon Önerisi

  • Okunma 10177 defa
Ev Dekorasyonu Önerileri Ev Dekorasyonu Önerileri
19 Şub

Bahar aylarının gelmesiyle yapılabilecek 8 dekorasyon önerisi

Kışın kasveti yavaş yavaş azalırken mobilya ve dekorasyonda bahar modası görülmeye başlanıyor. Bu baharın yeni ürünleri size ilham vermesi için sıralanıyor.

Özgün Şifonyer

ev-dekorasyon-3

West Elm Patchwork isimli bu şifonyer el işçiliği ile yapılmış gibi duruyor. Beş farklı boyutta çekmece ve bir adet dolaptan oluşan tasarımın her bir yüzeyi farklı bir ahşaptan yapılmış. Sade ve şık bir tasarıma sahip olması nedeniyle çeşitli amaçlar doğrultusunda farklı odalarda kullanılabiliyor. Temiz işçiliği ve modern görünümü bu şifonyerin zamanla eskimeyeceğini, modasının geçmeyeceğini söylüyor. 

Endüstri Çağı

ev-dekorasyon-4

CB2 isimli tasarım firması çelikten yapılan dosya dolapları gibi çok bilinen bir dolap formunu biraz değiştirerek ve nane yeşiline boyayarak sunuyorlar. Yan yana dizilmiş bu 3 dolabın adı TPS: Totally Perfect Storage, yani 'tamamıyla harika depolama'. Dolapların ve onları çevreleyen konsol masanın ayaklarında tekerlekler bulunuyor. Bu sebeple taşınmaları oldukça kolay ve sade görünümleri sayesinde de örneğin bir ofisi oldukça şık ve düzenli gösterme potansiyeline sahipler.

Canlı Yatak Odası

ev-dekorasyon-5

Sadece yeni çarşaflar almak bile bir yatak odasının görünümünü tazeleyebilir. Crate & Barrel  tekstil ürünlerinin bir yeri değiştirebilme gücünü vurguluyor. Yatak odasının sadece mobilya seçimi ile değil aynı zamanda örtü, çarşaf vb. seçimi ile de şekillendiğini belirtiyorlar. 

Fransız Olan Her Zaman Havalıdır

RESİM 6

Bu 16. Louis sandalyeleri  ister oymalı bir dokuda olsun ister yaldızlı bir renkte, kesinlikle klasik bir dokunuşla bulunduğu yere ciddiyet katıyor. Wisteria firması tasarımcıları bu klasik sandalye modelini eskitilmiş meşe ağacı ve pastel renkli Belçika keteni ile güncelleyerek göze çekici gelen bir tasarım sunuyorlar. Bu sandalyenin kolsuz modeli de bulunuyor. Sandalye yemek masasında, yatak odasında, oturma odasında veya ofiste kullanılabilir. Ve birkaç yıl sonra sıkıcı gelmeye başlarsa kumaş yüzlerini değiştirerek kullanmaya devam edebilirsiniz.

İndigo Mavisi  

RESİM 7

Kot kumaşının derin ve zengin rengi Hindistan ve Japonya'dan gelen eski ve kaybolmakta olan bir teknikten geliyor. İç mekan tasarımcıları tıpkı kot pantolonlar gibi, indigo ile tasarlanmış iç mekânların her şey ile uyumlu olacağını belirtiyor: İndigo halılar, yatak örtüleri, yastıklar, koltuk yüzleri. Özellikle beyaz rengin hakim olduğu bir odada bu rengi öneriyorlar. 

Bar Arabası   

RESİM 8

Özellikle ev partilerinde çok işe yarayacak olan bir bar sehpası az yer kaplarken gerekli her şeyi sunabiliyor. 

Boyamak ve Mutluluk Arayışı

RESİM 9

Donuk geçen kış aylarından sonra evinizi belki sadece boyamak bile iyi hissettirecek değişimler için yeterlidir.  Enerji sağlayan renkler şeffaf hardal, kızarmış balkabağı, tropikal körfez güzel alternatifler olabilir.

Kaynak: Washington Post

Son Düzenlenme Pazartesi, 20 Şubat 2017 09:01
Güzin Öztok

3oda1salon yazarı Güzin Öztok İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunu, İ.T.Ü Master Programı öğrencisidir.

3 yorum

  • selin selin bar arabası çok eskilerden kalma gibi, güzel bir eşya Pazar, 28 Nisan 2013 18:57 yazan selin selin
  • melike evet işlevselliklerini ben de seviyorum Çarşamba, 03 Nisan 2013 20:39 yazan melike
  • Hilal Endüstri Çağı dolaplarını oldukça beğenirim. Her ne kadar sade ve belki de küt tasarımlar olmasına rağmen, kendine has tarzları var. Üstelik de işlevsellik açısından işimizi oldukça kolaylaştırıyorlar ve sizin de dediğiniz gibi kullanıldığı alanı şık bir tasarıma dönüştürebilirler. Salı, 02 Nisan 2013 07:41 yazan Hilal

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Dekorasyon

Dekorasyon

Evlerimiz, bahçelerimiz ofislerimiz kısacası yaşadığımız tüm mekanlar gerçekte ruhumuzun bir yansıması. Duvarımızın rengi, banyomuzun seramiği, kahvemizin fincanı hatta evdeki çiçeklerimiz bile bizi anlatıyor. Yaşadığımız mekanları güzelleştirmek aslında bir bakıma hayatımızı güzelleştirmek demek...

Çevremizi güzelleştirmenin tabii ki ekonomik koşullarla bağlantısı var, ancak tamamen doğru orantılı asla değil. Genelde en çok etkilendiğimiz ortamlar, köyler, kasabalar ve hatta şehirler zengin olanlar değil ruhu olanlar… Hepimizin zevkine çok güvendiğimiz bir aile büyüğü vardır; evi her daim taze çiçeklerle, özgün aksesuarlarla bezeli olan. Benim ki anneannemdi mesela, nur içinde yatsın,. Hiç tahmin etmeyeceğimiz nesneleri dekoratif olarak kullanır, özgün ortamlar yaratır, bizi şaşırtırdı.

3oda1salon’un dekorasyon sayfalarını aslında tam da anlattığım bu ruhu yakalamak, hepimize ilham verebilmek için hazırlıyoruz. Dünyada ve ülkemizde tasarım ve dekorasyon konularındaki yenilikleri takip edebilmek, yeni trendleri öğrenmek, yeni malzemeler ile tanışmak için doğru adresiz. Sayfalarımızda mekanlarınızı güzelleştirmek için yararlı dekorasyon tüyoları, uzman görüşleri bulunuyor. Size ilham verecek sayısız dekorasyon örneğine ulaşmanız da bizimle birlikte çok kolay. Ayrıca Facebook sayfamız da ilham veren sayısız dekorasyon örneğiyle dopdolu. Haydi hep beraber ufak ya da büyük dokunuşlarla yaşam alanlarımızı güzelleştirelim….

VitrA Metropole 600x300

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe