Şık ve Zarif 9 Farklı Kitaplık Tasarımı

  • Okunma 6400 defa
Şık ve Zarif 9 Farklı Kitaplık Tasarımı
06 Oca

Bir duvarı zeminden tavana kitap raflarıyla donatmak odaya şıklık, sakinlik ve zarafet eklemenin en güzel yollarından biri. Aynı zamanda tavan yüksekliğinden faydalanıp maksimum depolama alanı da yaratılmış oluyor. Bu yazıda seçtiğimiz zeminden tavana dek devam eden raf tasarımlarını inceleyebilirsiniz: 

1. Beyazın hakim olduğu bu loft dairedenin tasarımı, depolama alanı sunmaya imkan veriyor. Yüksek tavanlı loftun duvarını kitaplığa dönüştüren tasarımcılar bir de merdiven eklemişler.

kitaplik-1

2. Avustralya’daki bir villanın salonunu kitaplığa dönüştüren mimarlar doğal ahşabın kullanıldığı sade bir tasarımı tercih etmişler.

kitaplik-2

3. Amerika’daki bu evin gri renkli salonuna aynı dili tercih eden bir kitaplık tasarlanmış. Kitaplığı televizyon ünitesi ile birleştirerek bütünsellik yakalanmış.

kitaplik-3

4. Londra’daki The CitizenM isimli otelin kitaplık tasarımı geometrik hacimlerin birleşmesinden oluşuyor. 

kitaplik-4

5. Hollanda’daki bu evin kitaplığı cam ve kütüğün birleşmesinden oluşan primitif bir tasarım diliyle kurgulanmış. 

kitaplik-5

6. Şanghay’daki bu Çay Evi’nin gri renkli tasarımı metal raflarla desteklenmiş ve odanın karşılıklı iki duvarı tamamen kitaplığa dönüştürülmüş. 

kitaplik-6

7. Macaristan’daki bu villanın duvarı eş karelerden oluşan sistemli bir kitaplığa dönüşmüş. 

kitaplik-7

8. Amerika’daki bu evin iki kat arasına yerleşen ahşap kitaplığı sade ve şık bir dille tasarlanmış. 

kitaplik-8

9. Londra’daki bir evin çalışma odasının duvarlarını kitaplığa dönüştüren mimarlar ahşap malzemeyle birlikte klasik bir kitaplık sistemini tercih etmişler. 

kitaplik-9

Son Düzenlenme Perşembe, 07 Ocak 2016 12:07
Güzin Öztok

3oda1salon yazarı Güzin Öztok İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunu, İ.T.Ü Master Programı öğrencisidir.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Dekorasyon

Dekorasyon

Evlerimiz, bahçelerimiz ofislerimiz kısacası yaşadığımız tüm mekanlar gerçekte ruhumuzun bir yansıması. Duvarımızın rengi, banyomuzun seramiği, kahvemizin fincanı hatta evdeki çiçeklerimiz bile bizi anlatıyor. Yaşadığımız mekanları güzelleştirmek aslında bir bakıma hayatımızı güzelleştirmek demek...

Çevremizi güzelleştirmenin tabii ki ekonomik koşullarla bağlantısı var, ancak tamamen doğru orantılı asla değil. Genelde en çok etkilendiğimiz ortamlar, köyler, kasabalar ve hatta şehirler zengin olanlar değil ruhu olanlar… Hepimizin zevkine çok güvendiğimiz bir aile büyüğü vardır; evi her daim taze çiçeklerle, özgün aksesuarlarla bezeli olan. Benim ki anneannemdi mesela, nur içinde yatsın,. Hiç tahmin etmeyeceğimiz nesneleri dekoratif olarak kullanır, özgün ortamlar yaratır, bizi şaşırtırdı.

3oda1salon’un dekorasyon sayfalarını aslında tam da anlattığım bu ruhu yakalamak, hepimize ilham verebilmek için hazırlıyoruz. Dünyada ve ülkemizde tasarım ve dekorasyon konularındaki yenilikleri takip edebilmek, yeni trendleri öğrenmek, yeni malzemeler ile tanışmak için doğru adresiz. Sayfalarımızda mekanlarınızı güzelleştirmek için yararlı dekorasyon tüyoları, uzman görüşleri bulunuyor. Size ilham verecek sayısız dekorasyon örneğine ulaşmanız da bizimle birlikte çok kolay. Ayrıca Facebook sayfamız da ilham veren sayısız dekorasyon örneğiyle dopdolu. Haydi hep beraber ufak ya da büyük dokunuşlarla yaşam alanlarımızı güzelleştirelim….

VitrA Metropole 600x300

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe