Evinizi Güzelleştiren Dekorasyon Tüyoları...

  • Okunma 21373 defa
Dekorasyon Tüyoları Dekorasyon Tüyoları
22 Nis

Hep eve gitmek istemenize sebep olacak tasarım tüyoları!

Az miktada efor sarfederek yaşadığınız yerleri sıcak ve rahat yaşam alanları haline getirmenin tüyoları . Özellikle yeni taşınanlar için harika dekorasyon önerileri.

Rahat düşünün!

Yaşadığınız yerleri daha güzel kılmak her dergide ya da vitrinde görülen mobilyayı almakla olmaz. Eğer istediğiniz kıvrılıp kitap okunabilecek bir koltuksa, ihtiyacınız zarif bir berjer değil. Günlük ihtiyaçlarınıza göre karar verip, satın almak bir numaralı kural. Scandinavian-roomScandinavian room; kolaylıkla İkea'dan edinilebilecek mobilyalar ve ev rahatlığı.

Dokunmanın sihiri

Etrafınızı dokunmak isteyeceğiniz şeylerle doldurun. Bu desenler ve malzemeler modern bir eve hemen adapte edilebilir, yumuşacık halılar, ahşap yüzeyler, güzel kumaşlar. Özellikle eğer büyük hacimlerde dekorasyon yapmaya çalışıyorsanız ahşap yüzeyli mobilyalar, ölçek farkını azaltacak ve daha rahat sıcak bir ev ortamı yaratacaktır.

Texture-Rustic-HouseAhşap yüzeylerin kullanımına örnek. Modern bir mekanı bir anda kırsal havalı bir yere dönüştürmüş.

Mobilya çeşitliliğine hoşgeldiniz!

Özellikle yeni taşınıyor ya da yeni eşyalar alıyorsanız, dikkat etmeniz gereken bir şey var; biraz gezin. Bütün eşyaları aynı yerden alıp odayı doldurmak kolay ama monotonluk mekan ve hislerden çok şey götürebilir. Biraz karıştırmaktan korkmayın, bu çizgi ve stillerin karışması anlamına gelse bile. Daha yaşayan ve daha canlı mekanlar elde etmek için birebir.

Comfortable-living-space

En sıcak renklerle döşeyin!

Soğuk renkler odayı büyütüp genişletirken, sıcak ev hissinden uzaklaştırıyorsa, canlı turuncular, kırmızı ve yeşiller bir o kadar odayı kompakt ve sıcak hale getirir. Korkmadan yan yana kullanın. 

warm-colors

Çok sayıda ışık kaynağı kullanın

Kulağa ilk söylendiğinde garip geliyor olabilir. Ama hacimler üzerinde inanılmaz etkiler yaratan noktalardan biri de ışık kullanımıdır. Özellikle sıcak bir mekan hedefleniyorsa, sıcak renkli ampuller ve çokça ışık kaynağı davetkar bir ortam yaratmak için birebir. Tam tersi de formal, resmi organizasyon ve yemekler için geçerli; böyle durumlarda tek ve merkezden ışık dağıtan bir kaynak ortamı havaya sokacak ve organize edecektir.

Multiple-Sources-of-Lighting

Detaylara Dikkat!

Misafirler için aşırı temizlik ve hazırlığa gerek yok, temizlik başka kusursuzluk başka. Evinize davet ettiğiniz insanlar evinizi araştırmaya değil en fazla incelemeye geliyorlar ve yaşamınızdan izlerin bulunması, hem ortamı hem sizi daha çekici ve davetkar kılacaktır. Herşeyi kaldırmak ve toplamak yerine bırakın en sevdiğiniz derginin son sayısı sehpada dursun.

Details2

Ambiyans

Güzel bir akşam için arka planda bir caz müziği, mumlarla aydınlatılmış alanlar harika olacaktır. Organizasyonlarınızda böyle küçük detayları unutmayın, fonksiyonuna göre önceden planlayın ve birkaç dokunuşla mükemmel hale getirin.

Ambiance-Interior-Design 1

Korkmayın doldurun!

Bir yeri yaşanılır kılan sevdiğiniz şeylerin olmasıdır. Mobilyalarınız, biblolarınız, tablolarınız… Korkmadan doldurun ve etrafınızı sevdiğiniz şeylerle, yolculuklarınızdan anılarınızla donatın. Heran pozitif duygular aşılayan, sıcacık odalar yaratın.

Room-paintings-1024x768 1

 

Son Düzenlenme Pazartesi, 07 May 2018 14:11
Ecem Sarıçayır

3oda1salon yazarlarından Ecem Sarıçayır İstanbul teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi son sınıf öğrencisidir.

2 yorum

  • cnky kil Çook güzel Perşembe, 02 Ocak 2014 14:50 yazan cnky kil
  • Dominikus şu anda tam bu modayı gereçekleştiriyorum tabi birde yesili unutmayayım.aynı tonda bulamadım ama benimkisi de yeşil napalım:)çook ama çok hoşuma gitti. Perşembe, 05 Aralık 2013 21:30 yazan Dominikus

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Dekorasyon

Dekorasyon

Evlerimiz, bahçelerimiz ofislerimiz kısacası yaşadığımız tüm mekanlar gerçekte ruhumuzun bir yansıması. Duvarımızın rengi, banyomuzun seramiği, kahvemizin fincanı hatta evdeki çiçeklerimiz bile bizi anlatıyor. Yaşadığımız mekanları güzelleştirmek aslında bir bakıma hayatımızı güzelleştirmek demek...

Çevremizi güzelleştirmenin tabii ki ekonomik koşullarla bağlantısı var, ancak tamamen doğru orantılı asla değil. Genelde en çok etkilendiğimiz ortamlar, köyler, kasabalar ve hatta şehirler zengin olanlar değil ruhu olanlar… Hepimizin zevkine çok güvendiğimiz bir aile büyüğü vardır; evi her daim taze çiçeklerle, özgün aksesuarlarla bezeli olan. Benim ki anneannemdi mesela, nur içinde yatsın,. Hiç tahmin etmeyeceğimiz nesneleri dekoratif olarak kullanır, özgün ortamlar yaratır, bizi şaşırtırdı.

3oda1salon’un dekorasyon sayfalarını aslında tam da anlattığım bu ruhu yakalamak, hepimize ilham verebilmek için hazırlıyoruz. Dünyada ve ülkemizde tasarım ve dekorasyon konularındaki yenilikleri takip edebilmek, yeni trendleri öğrenmek, yeni malzemeler ile tanışmak için doğru adresiz. Sayfalarımızda mekanlarınızı güzelleştirmek için yararlı dekorasyon tüyoları, uzman görüşleri bulunuyor. Size ilham verecek sayısız dekorasyon örneğine ulaşmanız da bizimle birlikte çok kolay. Ayrıca Facebook sayfamız da ilham veren sayısız dekorasyon örneğiyle dopdolu. Haydi hep beraber ufak ya da büyük dokunuşlarla yaşam alanlarımızı güzelleştirelim….

VitrA Metropole 600x300

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe