Nar Lokanta En İyi Osmanlı Mutfağı Seçildi

  • Okunma 2424 defa
Nar Lokanta En İyi Osmanlı Mutfağı Seçildi
14 Oca

En İyi Osmanlı Mutfağı

Geleneksel Türk ve Osmanlı mutfak kültürü değerlerinden oluşan yemekleri ile mutfak ve lezzet dünyamıza önemli katkılarda bulunan Nar Lokantası, mekan.com. üyeleri tarafından “En İyi Osmanlı Mutfağı” kategorisinde 1.’liğe layık görüldü.

Bloggerlar, gurmeler ve iş dünyasından seçkin kişiler tarafından oluşturulan aday listesi 28 farklı kategorideki 224 işletmeden oluştu. Katılımcıların verdiği oylar sonucunda 28 kategori içinden 1. olmaya hak kazanan En İyi Osmanlı Mutfağı ise Nar Lokanta oldu.

NAR RESTAURANT nuruosmaniye 11

Özünde tarihi Osmanlı ve Türk Mutfağının araştırılması ve tanıtılması, geleneksel yemeklerin yanında henüz gün yüzüne çıkmamış, tarihin karanlıklarında kalmış yemeklerin de yeniden hayata geçirilmesi ve ülkemizin binlerce yıldır ev sahipliği yaptığı geleneksel ürünlerinin sergilenip tanıtılmasını hedefleyen NAR Lokantası, geçmişi bugüne ve yarına taşıyan bir lokantadır.

NAR RESTAURANT nuruosmaniye 9

Geleneksel Türk ve Osmanlı mutfak kültürü değerlerinden oluşan yemekleri, "Saray Mutfak" kültüründen "Kırsal Mutfak" kültürüne kadar uzanan tüm mutfak kültürünü mönüsüne almış bir lokanta olarak misafirlerine gün boyu nadir lezzetlerini sunmaya devam etmektedir.

NAR RESTAURANT nuruosmaniye-2

Nar Lokanta, Türklerin tarihe ilk çıktıkları dönemden günümüze kadar olan süreçteki ayak izlerinin götürdüğü tüm coğrafyalarda oluşturdukları kültürleri sentezleyerek mutfak ve lezzet dünyamıza önemli katkılarda bulunmayı sürdürüyor. Anadolu'nun yüzyıllar öncesinden gelen lezzetlerine yeniden hayat veren NAR GOURMET'nin, bu tatlarla oluşturduğu NAR Lokantası, hazırladığı özel mönüsü ve zengin içeriği ile bir buluşma noktası görevini de üstleniyor. Türk çizgilerinin hakim olduğu iç tasarımında görsel bir şölen sunan NAR Lokantası, eşsiz mönüsü ile de damaklarda ve hafızalarda unutulmaz lezzetlere yelken açıyor.

Adres: Nuruosmaniye Cad. Armaggan No:65, Fatih/İstanbul

Telefon:(0212) 522 2800

Son Düzenlenme Perşembe, 14 Ocak 2016 09:15

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe