Yeni Trend Ofis Tasarımları

  • Okunma 3844 defa
Yeni Trend Ofis Tasarımları
16 Ağu

Günümüzün çalışma koşulları yeni ofis kurgularını da beraberinde getiriyor. Facebook, Nike ve Google gibi büyük kurumları eğlenceli ofis tasarımlarıyla daha çok konuşur hale geldik. Bu çalışma standartları, işverenlerin de düşüncelerini değiştirmelerine yardımcı oldu. İlham verici motivasyonun modern ofis tasarımlarıyla ilişkili olduğunu biliyoruz. Eğer siz de ofisinizin yaratıcı fikirlere ilham olmasını istiyorsanız birbirinden farklı bu 10 ofis tasarımına atmalısınız. 

 

Clive Wilkinson Architects’in medya şirketi Funny or Die için tasarladığı ofis, neon renkleri, ortak mekanları, bar konsepti ve betonla metalin birleştiği modern tasarımıyla dikkat çekiyor. Açık ofis konseptiyle tasarlanan Funny or Die, çalışanlarına, günlük ruh hallerini yansıtan mekanlarda çalışma olanağı tanıyor. 

 

10-eglenceli-ofis-funny-or-die

 

TKEZ’in spor teknolojileriyle ilgilenen Onefootball markası için tasarladığı ofis, marka kimliğini mekanda yansıtan başarılı bir tasarım sunuyor. Çok işlevli çalışma mekanları, çim kaplı zeminleri ve samimi iç mekan kurgusuyla farklı bir tasarım sunuyor. 

 

10-eglenceli-ofis-tekz

 

Bestor Architecture tasarımı The Beats by Dre, koyu ve çarpıcı renklerin ahşapla birleştiği samimi bir iş mekanı sunarken Airbnb’nin Portland ofis tasarımı mekan içinde farklı kurgusal mekanlara alışan modül tasarımlarıyla ilgi çekiyor. Pinterest’in San Francisco ofisi, çalışanların kendilerini evindeymiş gibi hissetmelerine odaklanırken Şanghay’daki eski bir depoyu yeni ofisleri için dönüştüren Naturalbuild mimarlık stüdyosu, doğal tasarım anlayışlarını kendi ofislerinde de yansıtmayı hedefliyor. Superheroes’un Amsterdam’da yer alan ofisi, motivasyonu yükselten dinamik tasarım kararlarını güçlü grafiklerle ifade ediyor. Endüstriyel bir yapının dönüşümüyle tasarlanan Flamingo markasının Şanghay ofisi, yapının çelik detaylarını modern beton dokusuyla birleştiriyor ve iç mekanda devam eden çalışma mekanlarını birbirine bağlıyor. Coca Cola’nın Londra ofisi ise şehrin geleneksel renklerini ve karakteristik tasarım detaylarını iç mekanda yansıtıyor. Bu tasarım anlayışı, çalışanların kendilerini ofislerine ait hissetmerini sağlamış. WeWork’ün Washington’daki ofisi de aidiyet hissine odaklanarak çalışanların yaratıcılığını artırmayı hedeflemiş. 

 

10-eglenceli-ofis-wework

 

Yeni trend ofis tasarımlarının genel olarak çalışanların, çalıştıkları mekanla bağ kurabildikleri yeni bir tasarım anlayışına yöneldiğini söyleyebiliriz. Kullanıcıların kendi isteklerine göre dönüştürebildikleri, kendi çalışma mekanlarını kendilerinin seçtikleri ofisler, ön plana çıkıyor. 

 

kaynak: thecoolist.com

 

Son Düzenlenme Cuma, 29 Eylül 2017 09:04
Arzu Türk

3oda1salon yazarı Arzu Türk İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunudur.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

En Çok Okunanlar

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe