Thames Nehri’nin Kıyısından Bir Ağaç Ev Geçti

  • Okunma 1975 defa
Ağaç Ev Ağaç Ev
15 Nis

Virgin Holidays adlı bir turizm firması, şubat ayında ilginç bir çalışmaya imza attı. İç mekan tasarımcısı Hubert Zandberg ile işbirliği yapan firma, Thames Nehri’nin kıyısında bir haftalık geçici bir ağaç ev tasarladı. Firmanın internet sitesinde açılan bir yarışmanın kazananına bir hafta boyunca burada konaklama olanağı tanındı.

agac ev otel 2

Otel olarak işlevlendirilen strüktür, Güney Afrika kültürünü, dokularını ve renklerini Londra’ya taşıyarak şanslı misafirine görsel bir safari deneyimi sundu. Dinlenme odası olarak kullanılan ana bir mekan etrafında şekillenen konaklama birimi, yatak odası, mutfak ve banyodan oluşuyor. Masterchef 2013 çeyrek finalisti olan Petrus Medutleia tarafından hazırlanan yemek menüleri, egzotik aromaları ve lezzetleriyle çokça ilgi çekmiş.

agac ev otel 3

Fotoğraflar: © Tom Oldham

Son Düzenlenme Çarşamba, 13 Nisan 2016 15:23
Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra  2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir. ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

 

Google+ Web site: www.3oda1salon.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

En Çok Okunanlar

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe