Uzak Diyarlara Farklı Gezi Rotalarını Keşfedin - 1

  • Okunma 5197 defa
Çin Seddi Çin Seddi Çin
14 Şub

Bu yazımızda sizlere volkanik dağdan gizemli Machu Picchu'ya, mercan resiflerinden New Mexico'daki balon festivaline dek çeşitlilik gösteren gezi rotası seçkisi sunuyoruz. Uzak diyarlarda görülmesi gereken yerler listelerinde bulunan bu rotaları umarız beğenirsiniz...

Çin Seddi

Uzak ve ilgi çekici gezi rotası ise Çin Seddi olarak belirlenebilir. Ulaşım, konaklama, rehberli turları da içeren paket programlar ile uygun ücretli geziler planlanabiliyor.

cin-seddi-1

Hawaii Volkanik Dağı Ulusal Parkı

Hawaii Volkanik Dağı Ulusal Parkı bedava kamp yapma ve yürüyüş imkanı sunan ilginç bir yer. Fakat burayı ziyaret etmek için web sitesinden yapılan duyuruları takip etmek gerekiyor. Dağın volkanik faaliyetlerine göre düzenlenen turlar rehber eşliğinde gerçekleşiyor.

hawaii-volkanik-dagı-ulusal-parki-1

İşaretlenmiş yürüyüş yolları takip edilerek ve lava çok yaklaşmayarak tehlikesiz bir gezi yaşanıyor. Gece yürüyüşü yapmak isteyenlerin yanında el feneri taşıması gerekiyor. Yürüyüş rotasının sonunda ulaşılan siyah kum kumsalı ise ilginç bir deneyim sunuyor. 11 saatlik araba yolculuğu ile park dışında yer alan Kalapana kentine ulaşılabiliyor. Kalapana, 1990 yılında tamamen lav ile kaplanmış bir kent. Fakat neyse ki kimse zarar görmeden bu olayı atlatabilmiş.

hawaii-volkanik-dagı-ulusal-parki-2

Québec

Kanada doğal güzellikleri ile öne çıkan bir ülke. Özellikle Québec'e yapılan gezilerde yürüyüş, dağ tırmanışı, bisiklet sürüşü, kuş gözlemi, meyve toplama ve kar sporları gibi farklı ve doğaya dair eylemler gerçekleştirilebiliyor.

Québec-2

Yeni Zelanda

Dev plastik bir topun içinde tepeden aşağı yuvarlanma işine ingilizcede zorbing deniliyor. Adrenalin arayanların çok sevdiği bir eylem olan zorbing özellikle Yeni Zelanda'da çok popüler. Su üzerinde yapılan haline ise zydro ismi verilmiş.

yeni-zelanda-2

Florida St. Augustine

Zip lining adı verilen ilginç gezi yönteminde bir teleferik hattı boyunca kayarak heyecanlı bir gözlem yapıyorsunuz. Florida'nın kuzey kıyısında tarihi St. Augustine ilçesinde timsah ve sürüngenlerin olduğu bir park bulunuyor. Uzmanlardan eğitim aldıktan sonra zip lining'e başlanarak timsahlar üzerinden de geçiliyor ve ilginç bir şehir deneyimi yaşanmış oluyor.

Florida-St-Augustine-2

Florida-St-Augustine-1

Son Düzenlenme Pazartesi, 17 Ekim 2016 10:17
Güzin Öztok

3oda1salon yazarı Güzin Öztok İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunu, İ.T.Ü Master Programı öğrencisidir.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Seyahat

Seyahat etmek bence en büyük keyiflerden biri. Yeni yerler görmek, yeni insanlarla tanışmak, farklı kültürlerle yüzleşmek bizi inanılmaz biçimde zenginleştiriyor. Aslında seyahat deyince herkesin beklentisi farklı . Kimisi deniz kenarını tercih ediyor, kimisi ise karlı dağları. Festivalleri takip edenler, medeniyetten uzaklaşamayanlar, macera arayanlar, huzur isteyenler ... Butik otelleri araştıranlar, en iyi pansiyonları arayanlar, ucuz olsun temiz olsun diyenler…

3oda1salon sitesini hazırlarken asıl konumuz gayrimenkul ve tasarımdı. İçerik hazırlamaya baslarken seyahat yazılarının bizim konularımızla bir biçimde içiçe geçtiğini farkettim. Tasarıma gönul verenler seyahatlerinde de aynı keyifi aramaktaydı. Ayrıca bu konu benim arastırmaktan, yazmaktan ve paylaşmaktan en keyif aldığım bölüm olacaktı. Eh, hiç fena olmayan bir sıklıkta seyahat etmeyi alışkanlık yapmıştım ve pek de aynı yere gitmiyordum. Böylece sitenin içinde yarattığımız seyahat sayfaları oluşmaya basladı.

Seyahat bölümünde benim ve misafir yazarlarımızın bizzat deneyimlerini, tavsiyelerini, tecrubelerini bulabilirsiniz. Sorular sorabilirsiniz. Yazılarımızın çeşitliliği sizi şaşırtabilir! Miami South Beach'den, Brezilya Sao Paulo'ya, Nassau Adası’ndaki köpekbalığı dalışlarından, Singapur'a, Yunan Adaları’ndan Venedik'e. Ayrıca genç yazarlarımız yenı seyahat trendlerini, egzotik destinasyonları, en güzel festival lokasyonlarını sizler ve bizler için arastırıyor bize yeni ufuklar açıyorlar…

Bizi takip ederek keyifli seyahatlere yelken açmaya ne dersiniz?...

Y.Mimar Bahar Aykaç

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe