Regnum Sky Tower - Ankara

  • Okunma 6803 defa
Regnum Sky Tower Regnum Sky Tower
04 Şub

Uzaltaş AŞ ve Öztürk Grup işbirliğiyle kurulan OP Grup ile Canpa tarafından Ankara Çankaya’da inşa ettiği Regnum Sky Tower, Mevlana Bulvarı’nda konumlanıyor. İş dünyasının da bölgede yer almasıyla birlikte proje önem kazanan bir noktaya geliyor. 

regnum-sky-tower-2

Projenin “hem iş hem de yaşam merkezi” olması amaçlanmış. Regnum Sky Tower’ın mimari tasarımı MSA Mimarlık ekibine ait. Kule, 8401 metrekarelik bir araziye yerleşerek toplamda 51,000 metrekarelik inşaat alanına sahip olacak. Kulede üç bodrum kat, zemin kat, asma kat ve 30 adet normal kat yer alacak. Bu şekilde kule yüksekliği 150 metreyi buluyor. Kule, 10 metre yüksekliğinde cadde mağazaları ve 4 metre yüksekliğindeki modüler ofis katlarına sahip olacak.   

regnum-sky-tower-3

Kulede 58-209 metrekare arasında değişen büyüklüklerde olan 115 adet ofis ve 10 adet dükkan tasarlanmış. Projede aidat gibi büyük bir soruna çözüm getirme amacıyla işletme giderleri düşürülmüş. Böylece firmaların aidata vermesi gereken ücret değiştirilmiş ve “karlı ofis” sistemi kullanılmış. 

Projede sosyal alanlar kapsamında bahçe, yüzme havuzu, spor merkezi, seyir terası tasarlanıyor. 

Daha detaylı bilgi için http://www.uzaltas.com.tr/ adresi ziyaret edilebilir. 

Son Düzenlenme Çarşamba, 04 Şubat 2015 09:22
Güzin Öztok

3oda1salon yazarı Güzin Öztok İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunu, İ.T.Ü Master Programı öğrencisidir.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Seyahat

Seyahat etmek bence en büyük keyiflerden biri. Yeni yerler görmek, yeni insanlarla tanışmak, farklı kültürlerle yüzleşmek bizi inanılmaz biçimde zenginleştiriyor. Aslında seyahat deyince herkesin beklentisi farklı . Kimisi deniz kenarını tercih ediyor, kimisi ise karlı dağları. Festivalleri takip edenler, medeniyetten uzaklaşamayanlar, macera arayanlar, huzur isteyenler ... Butik otelleri araştıranlar, en iyi pansiyonları arayanlar, ucuz olsun temiz olsun diyenler…

3oda1salon sitesini hazırlarken asıl konumuz gayrimenkul ve tasarımdı. İçerik hazırlamaya baslarken seyahat yazılarının bizim konularımızla bir biçimde içiçe geçtiğini farkettim. Tasarıma gönul verenler seyahatlerinde de aynı keyifi aramaktaydı. Ayrıca bu konu benim arastırmaktan, yazmaktan ve paylaşmaktan en keyif aldığım bölüm olacaktı. Eh, hiç fena olmayan bir sıklıkta seyahat etmeyi alışkanlık yapmıştım ve pek de aynı yere gitmiyordum. Böylece sitenin içinde yarattığımız seyahat sayfaları oluşmaya basladı.

Seyahat bölümünde benim ve misafir yazarlarımızın bizzat deneyimlerini, tavsiyelerini, tecrubelerini bulabilirsiniz. Sorular sorabilirsiniz. Yazılarımızın çeşitliliği sizi şaşırtabilir! Miami South Beach'den, Brezilya Sao Paulo'ya, Nassau Adası’ndaki köpekbalığı dalışlarından, Singapur'a, Yunan Adaları’ndan Venedik'e. Ayrıca genç yazarlarımız yenı seyahat trendlerini, egzotik destinasyonları, en güzel festival lokasyonlarını sizler ve bizler için arastırıyor bize yeni ufuklar açıyorlar…

Bizi takip ederek keyifli seyahatlere yelken açmaya ne dersiniz?...

Y.Mimar Bahar Aykaç

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe