Paiva Patikasının Etkileyici Fotoğrafları

  • Okunma 2510 defa
Paiva Patikasının Etkileyici Fotoğrafları
04 Ağu

Portekizli Fotoğrafçının Gözünden Paiva Patikası

Portekizli fotoğrafçı Nelson Garrido’nun drone kullanarak çektiği fotoğraflar, dağ peyzajına yerleşen patikanın etkileyici görüntülerini sunuyor. Portekiz’deki Arouca dağında yer alan Paiva merdivenli yürüyüş yolu, zikzaklar çizerek dağın eteklerinde dolanıyor. Trimetrica ekibinin tasarladığı patika, 8 kilometre boyunca devam ediyor. Böylece ziyaretçiler, dağın eteklerinde eşsiz manzaraya farklı noktalardan dalabiliyor.

portekiz fotograf paiva 9

portekiz fotograf paiva 3

Paiva, metal bağlantı detaylarıyla ahşaptan inşa edilmiş. Drone ile çekim yapmanın bugün oldukça popüler olduğunu belirten Garrido, yine de geçerli bir nedene sahip olduğu sürece bu yönteme başvurduğunu açıklıyor. 

Güzin Öztok

3oda1salon yazarı Güzin Öztok İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunu, İ.T.Ü Master Programı öğrencisidir.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Seyahat

Seyahat etmek bence en büyük keyiflerden biri. Yeni yerler görmek, yeni insanlarla tanışmak, farklı kültürlerle yüzleşmek bizi inanılmaz biçimde zenginleştiriyor. Aslında seyahat deyince herkesin beklentisi farklı . Kimisi deniz kenarını tercih ediyor, kimisi ise karlı dağları. Festivalleri takip edenler, medeniyetten uzaklaşamayanlar, macera arayanlar, huzur isteyenler ... Butik otelleri araştıranlar, en iyi pansiyonları arayanlar, ucuz olsun temiz olsun diyenler…

3oda1salon sitesini hazırlarken asıl konumuz gayrimenkul ve tasarımdı. İçerik hazırlamaya baslarken seyahat yazılarının bizim konularımızla bir biçimde içiçe geçtiğini farkettim. Tasarıma gönul verenler seyahatlerinde de aynı keyifi aramaktaydı. Ayrıca bu konu benim arastırmaktan, yazmaktan ve paylaşmaktan en keyif aldığım bölüm olacaktı. Eh, hiç fena olmayan bir sıklıkta seyahat etmeyi alışkanlık yapmıştım ve pek de aynı yere gitmiyordum. Böylece sitenin içinde yarattığımız seyahat sayfaları oluşmaya basladı.

Seyahat bölümünde benim ve misafir yazarlarımızın bizzat deneyimlerini, tavsiyelerini, tecrubelerini bulabilirsiniz. Sorular sorabilirsiniz. Yazılarımızın çeşitliliği sizi şaşırtabilir! Miami South Beach'den, Brezilya Sao Paulo'ya, Nassau Adası’ndaki köpekbalığı dalışlarından, Singapur'a, Yunan Adaları’ndan Venedik'e. Ayrıca genç yazarlarımız yenı seyahat trendlerini, egzotik destinasyonları, en güzel festival lokasyonlarını sizler ve bizler için arastırıyor bize yeni ufuklar açıyorlar…

Bizi takip ederek keyifli seyahatlere yelken açmaya ne dersiniz?...

Y.Mimar Bahar Aykaç

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe