Küçükçekmece'de Yükselen Fortis İstanbul

  • Okunma 7195 defa
Küçükçekmece'de Yükselen Fortis İstanbul
30 Nis

Yiğit Group’un Küçükçekmece’de inşa ettiği Fortis İstanbul, Basın Ekspres Yolu üzerinde konumlanıyor. Fortis İstanbul 20 katlı üç bloktan oluşan yeni ve lüks bir konut projesi. Proje kapsamında 705 adet konut tasarlanmış.  

fortis-istanbul-2

Proje 69,000 metrekarelik bir inşaat alanına sahip, arsa alanıysa 14,523 metrekare olarak belirlenmiş. Bu alan içinde 4,700 metrekarelik bir bölge ticari birimlere ayrılmış. 

Fortis İstanbul’daki daire tipleri 1+0, 1+1, 2+1 olarak belirlenmiş. 1+0 daire 58 metrekare, 1+1 daire 86 ve 90 metrekare, 2+1 daire 125 metrekare olarak belirlenmiş. Daireler tapusunun uygun olmasından ötürü home ofis olarak da kullanılabiliyor.

fortis-istanbul-3

Projenin öne çıkan değerleri arasında konumu gösterilmiş. Havaalanına çok yakın olmasıyla bu bölgedeki hızlı ve değişken konut ihtiyacı sirkülasyonunu karşılaması öngörülmüş. Yatırım amaçlı satın almanın da projenin artı değerleri arasında olduğu belirtilmiş. Havaalanı çalışanları, yabancı yatırımcılar, bölgedeki üniversite öğrencileri Fortis İstanbul'un potansiyel kullanıcıları olarak yorumlanıyor. 

Projenin 2016 yılı sonunda tamamlanması bekleniyor. Metrekare satış fiyatları ise 4,100 TL olarak belirlenmiş. Detaylı bilgi için www.fortisistanbul.com adresi ziyaret edilebilir.

Son Düzenlenme Çarşamba, 29 Nisan 2015 12:53
Güzin Öztok

3oda1salon yazarı Güzin Öztok İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunu, İ.T.Ü Master Programı öğrencisidir.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Seyahat

Seyahat etmek bence en büyük keyiflerden biri. Yeni yerler görmek, yeni insanlarla tanışmak, farklı kültürlerle yüzleşmek bizi inanılmaz biçimde zenginleştiriyor. Aslında seyahat deyince herkesin beklentisi farklı . Kimisi deniz kenarını tercih ediyor, kimisi ise karlı dağları. Festivalleri takip edenler, medeniyetten uzaklaşamayanlar, macera arayanlar, huzur isteyenler ... Butik otelleri araştıranlar, en iyi pansiyonları arayanlar, ucuz olsun temiz olsun diyenler…

3oda1salon sitesini hazırlarken asıl konumuz gayrimenkul ve tasarımdı. İçerik hazırlamaya baslarken seyahat yazılarının bizim konularımızla bir biçimde içiçe geçtiğini farkettim. Tasarıma gönul verenler seyahatlerinde de aynı keyifi aramaktaydı. Ayrıca bu konu benim arastırmaktan, yazmaktan ve paylaşmaktan en keyif aldığım bölüm olacaktı. Eh, hiç fena olmayan bir sıklıkta seyahat etmeyi alışkanlık yapmıştım ve pek de aynı yere gitmiyordum. Böylece sitenin içinde yarattığımız seyahat sayfaları oluşmaya basladı.

Seyahat bölümünde benim ve misafir yazarlarımızın bizzat deneyimlerini, tavsiyelerini, tecrubelerini bulabilirsiniz. Sorular sorabilirsiniz. Yazılarımızın çeşitliliği sizi şaşırtabilir! Miami South Beach'den, Brezilya Sao Paulo'ya, Nassau Adası’ndaki köpekbalığı dalışlarından, Singapur'a, Yunan Adaları’ndan Venedik'e. Ayrıca genç yazarlarımız yenı seyahat trendlerini, egzotik destinasyonları, en güzel festival lokasyonlarını sizler ve bizler için arastırıyor bize yeni ufuklar açıyorlar…

Bizi takip ederek keyifli seyahatlere yelken açmaya ne dersiniz?...

Y.Mimar Bahar Aykaç

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe