Eşsiz Karadeniz Manzarası ile Ordu Boztepe

  • Okunma 4539 defa
Boztepe, Ordu Boztepe, Ordu
11 Nis

Ordu şehrinin merkezinde, teleferikle veya araçla ulaşabileceğiniz harika manzarayı seyredebileceğiniz bir yer, Boztepe. Şehrin tanıtımında ciddi bir yere sahip olan Boztepe, yamaç paraşütü yapanlar için Türkiye’de en önemli 10 noktadan biri olarak kabul ediliyor. Denizden 450 metre yükseklikle bulunan Boztepe de birçok kafe ve restoran bulunuyor. Boztepe’ye teleferikle çıkmayı tercih ederseniz şehrin birçok bölümünü gezerek görebilirsiniz . Deniz seviyesinden teleferikle 509 metre yüksekliğe çıkıyorsunuz. Yaklaşık 2,3 km uzunluğunda bir teleferik yolculuğunu 6 dk 35 saniyede gerçekleştiriyorsunuz. Teleferikle yolculuk boyunca Ordu’nun enfes  tadını çıkartıyorsunuz. Boztepe’nin manzarasının özellikle gece insanlar tercih ediyor. Ben maalesef gündüz ziyaret edebildim.

ordu boztepe yamac parasut

Çevresinde birçok yeme-içme alanının bulunduğu Boztepe’de sevdiklerinizle birlikte uzun saatler keyifli vakit geçirebilirsiniz. Yamaç paraşütü yapmak isteyenler için yıl içerisinde birçok kişi tarafından tercih edilen Boztepe, heyecan arayanların uğrak mekanı olarak göze çarpıyor. Muhteşem manzarası ile Ordu ayaklarınızın altında olacak. Ordu Boztepe'de yamaç paraşütü keyfi ile yüksek adrenalin dolu bu anları kaçırmayın.

ordu boztepe yamac parasut 1

Son Düzenlenme Pazartesi, 11 Nisan 2016 07:59
Mutlu Çaylak

3oda1salon yazarı Mutlu Çaylak Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü 2. sınıf öğrencisidir

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Seyahat

Seyahat etmek bence en büyük keyiflerden biri. Yeni yerler görmek, yeni insanlarla tanışmak, farklı kültürlerle yüzleşmek bizi inanılmaz biçimde zenginleştiriyor. Aslında seyahat deyince herkesin beklentisi farklı . Kimisi deniz kenarını tercih ediyor, kimisi ise karlı dağları. Festivalleri takip edenler, medeniyetten uzaklaşamayanlar, macera arayanlar, huzur isteyenler ... Butik otelleri araştıranlar, en iyi pansiyonları arayanlar, ucuz olsun temiz olsun diyenler…

3oda1salon sitesini hazırlarken asıl konumuz gayrimenkul ve tasarımdı. İçerik hazırlamaya baslarken seyahat yazılarının bizim konularımızla bir biçimde içiçe geçtiğini farkettim. Tasarıma gönul verenler seyahatlerinde de aynı keyifi aramaktaydı. Ayrıca bu konu benim arastırmaktan, yazmaktan ve paylaşmaktan en keyif aldığım bölüm olacaktı. Eh, hiç fena olmayan bir sıklıkta seyahat etmeyi alışkanlık yapmıştım ve pek de aynı yere gitmiyordum. Böylece sitenin içinde yarattığımız seyahat sayfaları oluşmaya basladı.

Seyahat bölümünde benim ve misafir yazarlarımızın bizzat deneyimlerini, tavsiyelerini, tecrubelerini bulabilirsiniz. Sorular sorabilirsiniz. Yazılarımızın çeşitliliği sizi şaşırtabilir! Miami South Beach'den, Brezilya Sao Paulo'ya, Nassau Adası’ndaki köpekbalığı dalışlarından, Singapur'a, Yunan Adaları’ndan Venedik'e. Ayrıca genç yazarlarımız yenı seyahat trendlerini, egzotik destinasyonları, en güzel festival lokasyonlarını sizler ve bizler için arastırıyor bize yeni ufuklar açıyorlar…

Bizi takip ederek keyifli seyahatlere yelken açmaya ne dersiniz?...

Y.Mimar Bahar Aykaç

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe