×

Uyarı

JFolder: :files: Yol bir klasör değil. Yol: /home/oda1salon/public_html/images/benimgalerim/vegas

×

Bilgilendirme

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/benimgalerim/vegas

Giresun’un Doğal Güzelliği Kümbet Yaylası

  • Okunma 5353 defa
Giresun’un Doğal Güzelliği Kümbet Yaylası
12 Oca

Doğu Karadeniz'in Meşhur Kümbet Yaylası

Kümbet Yaylası,  Giresun Merkezinden 52 km kadar güneyde ve 1710 metre rakımında bulunan Dereli ilçesi sınırlarında Doğu Karadeniz’in de en meşhur yaylalarından birisidir.

Giresun’un olduğu kadar Doğu Karadeniz’in de en meşhur yaylalarından biri olarak görülen Kümbet Yaylası doğal güzelliğiyle ziyaretçilerini kendine hayran bırakan eşsiz bir yer. Her sene binlerce ziyaretçiyi ağırlayan yaylada elektrik, su ve telefon gibi temel ihtiyaçlar bulunmaktadır ve sağlık hizmetleri için düşünülen bir sağlık ocağı da hizmet vermektedir.

kumbey-yaylasi-6

Doğal hayatla iç içe olduğunuz Kümbet Yaylasında temel ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz minik çarşı içinde bakkal, kasap, fırın, manav, berber ve kır kahveleri de vardır. Yayla çevresi gür ormanlarla çevrilidir. Kümbet Yaylası çiçekler ve çayırlarla kaplı geniş bir alana yayılmıştır. Kümbet Yaylası çevresinde bulunan birçok yaylayı da kapsayan büyük bir alana yayılmıştır. Yavuzkemal, Melikli Obası gibi yaylalar Kümbet Yaylası’nın bir parçası gibi görünmektedir.

kumbet-yaylasi-2

Kümbet yaylasında konaklama imkanları ziyaretçiler için titizlikle düşünülmüş. 6 adet motel ve Orman Genel Müdürlüğüne ait 3 adet yayla evi bulunmaktadır.Ayrıca Kümbet yaylasının çevresi çadır kurup kamp yapmak için de çok uygundur. Dilerseniz kamp kurarak da konaklayabilirsiniz.

Kumbet Yaylasi Fotograf- Eyup Ensar Akcay

Fotoğraf :Eyup Ensar Akcay

Kümbet yaylasına ulaşım Giresun Merkez’den 30 km. mesafede bulunan Dereli ilçesine geldikten sonra Dereli – Şebinkarahisar yolu üzerinden yaklaşık olarak 25 km uzaklıktadır. Dereli ilçesine gün içerisinde birçok toplu taşıma aracı bulunmakla beraber Kümbet Yaylasına yaz aylarında sıklıkla toplu taşıma araçları bulunmaktadır.

Son Düzenlenme Çarşamba, 04 May 2016 12:48
Mutlu Çaylak

3oda1salon yazarı Mutlu Çaylak Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü 2. sınıf öğrencisidir

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Seyahat

Seyahat etmek bence en büyük keyiflerden biri. Yeni yerler görmek, yeni insanlarla tanışmak, farklı kültürlerle yüzleşmek bizi inanılmaz biçimde zenginleştiriyor. Aslında seyahat deyince herkesin beklentisi farklı . Kimisi deniz kenarını tercih ediyor, kimisi ise karlı dağları. Festivalleri takip edenler, medeniyetten uzaklaşamayanlar, macera arayanlar, huzur isteyenler ... Butik otelleri araştıranlar, en iyi pansiyonları arayanlar, ucuz olsun temiz olsun diyenler…

3oda1salon sitesini hazırlarken asıl konumuz gayrimenkul ve tasarımdı. İçerik hazırlamaya baslarken seyahat yazılarının bizim konularımızla bir biçimde içiçe geçtiğini farkettim. Tasarıma gönul verenler seyahatlerinde de aynı keyifi aramaktaydı. Ayrıca bu konu benim arastırmaktan, yazmaktan ve paylaşmaktan en keyif aldığım bölüm olacaktı. Eh, hiç fena olmayan bir sıklıkta seyahat etmeyi alışkanlık yapmıştım ve pek de aynı yere gitmiyordum. Böylece sitenin içinde yarattığımız seyahat sayfaları oluşmaya basladı.

Seyahat bölümünde benim ve misafir yazarlarımızın bizzat deneyimlerini, tavsiyelerini, tecrubelerini bulabilirsiniz. Sorular sorabilirsiniz. Yazılarımızın çeşitliliği sizi şaşırtabilir! Miami South Beach'den, Brezilya Sao Paulo'ya, Nassau Adası’ndaki köpekbalığı dalışlarından, Singapur'a, Yunan Adaları’ndan Venedik'e. Ayrıca genç yazarlarımız yenı seyahat trendlerini, egzotik destinasyonları, en güzel festival lokasyonlarını sizler ve bizler için arastırıyor bize yeni ufuklar açıyorlar…

Bizi takip ederek keyifli seyahatlere yelken açmaya ne dersiniz?...

Y.Mimar Bahar Aykaç

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe