Çocuklu Aileler için Gemi Tatilinin Sayısız Avantajı Var

  • Okunma 2591 defa
Gemi Tatili Gemi Tatili
07 Haz

Aileler için Güzel Bir Tatil

Okul tatili yaklaşırken, aileler çocuklarını yanlarına alıp, yazlıklarına gitme, denize girmek üzere bir tatil köyünü tercih etme, gemi seyahatinde dinlenme veya yurtdışında bir kültür turu yapmak üzere tatil hayalleri kurmaya başlarlar. Burada hedeflenen ana konu, çocukla beraber seyahat edileceğinden, tatilde çocuğun aileleri en az yoracağı ve aileler keyif alırken aynı zamanda çocukların da mutlu olabileceği ideal tatile karar vermektir. Bir seyahatin çocuk dostu olabilmesi için her yönden, çocukla seyahati kolaylaştırabilen bir yapıda bulunması, fiyat avantajları sağlarken, hem aileleri hem de çocukları mutlu edecek aktivitelere de sahip olması gerekir. İşte bu ve daha fazla özelliği bünyesinde barındıran, en ideal çocuklu tatil gemi seyahatlerinde yaşanır.

Gemi tatilinin avantajlari cocuklar aile.3

MSC Cruises’ın, işte çocuk dostu dedirten hizmetlerine gelince :

1 - Eğlence ve Etkinlikler : Gemi seyahatinde çocuklara özel animasyon imkanları, gün boyu yarışmalar, yüz boyama, tırmanma duvarları, özel çocuk havuzları, Aquapark imkanları, jakuziler, su kaydırakları, mini golf, bilgisayarlı oyun makineleri, Mini Club’de yapılan çocukları kaynaştırmaya yönelik oyunlara kadar herşey düşünülmüş. 0-6 yaş grubu için, İtalyan Chicco markası ile yapılan partnerlik neticesinde oluşturulmuş, çocuk dostu alanlardan faydalanılabilmektedir. 03-06 yaş grubu için kaynaştırıcı takım oyunları, yüz boyama, resim yapma, kostümlerle oyunlar ve tiyatro-drama çalışmaları, 07-12 yaş grubu için açık kapalı alanlarda basketbol, mini golf ve çocuklar için popüler markalardan Lego ile işbirliği sayesinde, Lego odalarında atölye ve ekip çalışmaları, bilgisayarlı oyun makineleri, yüzme faaliyetleri yapılmaktadır. 13-17 yaş grubu için Teenager etkinlikleri kapsamında, 4 boyutlu sinema, Formula 1 simülasyonu yapma, özel animasyon şovları, kutu oyunlar, mini golf ve basketbol turnuvaları gibi etkinlikler düzenlenmektedir.

Gemi tatilinin avantajlari cocuklar aile.4

2 - Yeme-İçme olanakları : Çocuğu olanlar bilir, çocuk dediğiniz öyle herşeyi yemez. Ona özel imkanlar sunulabilmeli. MSC Cruises’ın gemilerinde, Açık büfe restauranttan, A la Carte’a kadar hemen her restaurantta çocuklara özel menüler yer alır. Organik sebze ve meyvelerden, çocuk yoğurtlarına, sağlıklı çorba çeşitlerinden, patates kızartması, hamburger ve köfteye kadar hemen her alternatifte çocuk yemeklerine yer verilir. İş tatlıya geldiğinde ise çocuklarımız, gözdesi oldukları çeşit çeşit İtalyan dondurmalarının da keyfini çıkaracaklar.

3 - Güvenlik koşulları : Merdivenlerin aralıklarından, devasa animasyon salonunun ışıklandırmasına kadar herşey ebeveynlerden önce çocukların güvenliklerini sağlama adına en ince detayına kadar düşünülmüştür. Bir balkonlu kabine çıktığınızda, denizi görebileceğiniz aralıkların boyutları bile çocuklar düşünülerek organize edilir. Islak olabilecek tüm zeminler, kaydırmaz özel bir madde ile kaplanmış olup, çocuklar ve ebeveynleri korumaya yöneliktir.

Gemi tatilinin avantajlari cocuklar aile

4 - Sağlık imkanları : Denizin ortasında gidiyoruz, ola ki çocuğunuz hastalanır, acil bir durum olur diye endişe etmeyin. MSC Cruises gemilerinde, doktor ve sağlık ekibi 24 saat hizmet vermektedir. Ayrıca, sağlık imkanları kapsamında, acil durum müdahale odası bile bulunmaktadır.

5 - Çocuk bakım hizmetleri : Gemi seyahatinin belki de en önemli artılarından biri de budur. Zira çocuğunuzu gerek gemi yol alırken, gerekse limana yanaştığında Mini Club adını verdiğimiz çocuk oyun alanına bırakabilirsiniz. Pedagog eğitmenler eşliğinde çocuğunuz, dünyanın değişik yerlerinden gelmiş çocuklarla oyun oynayıp, kaynaşırken, siz de arzu ederseniz eşinizle baş başa, vardığınız şehri keşfetme şansına sahip olabilirsiniz. İsterseniz çocuğunuzu sabah kahvaltısından sonra bırakıp, saat sınırı olmaksızın işinin uzmanı Mini Club yetkililerine emanet edebilirsiniz.

7 - Maddi imkanlar : Tur bedelinin %50’sine varan oranda 17 yaşına kadar olan çocuklarınıza özel indirimler uygulanır.

MSC1013211 Ship MSC Magnifica

8 - Yorulmazsınız : Çocuğunuzla birlikte seyahat ediyor olabilirsiniz, hatta bütün bir geceyi yolda geçirebilirsiniz, ancak uykunuzda yol alacağınızdan sabahleyin dinlenmiş zinde bir şekilde güne başlayıp, güzel bir kahvaltı ardından şehri gezmeye başlayacağınızdan yol yorgunluğunuz da kalmayacaktır. Çabucak yorgunluktan şikayet eden çocuklarınızın da, enerjilerini şehirde dolaşırken kullanmaları nedeniyle, siz de, çocuklarınız da bu seyahatten keyif alırlar.

Avrupa, Güney Amerika ve Güney Afrika’nın en büyük cruise firması olan MSC Cruises, sektöre kazandırdığı ve kazandıracağı yenilikler, ilgi çekici-farklı destinasyonlarla, dünya cruise turizmine olan katkısını arttırmaya devam ediyor.

Detaylı bilgi için MSC Cruises Türkiye ofisine mesai saatleri dahilinde 444 672 0 çağrı merkezinden ya da www.msccruises.com.tr 'den ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bu turumuzu 3oda1salon'dan keşfettiğinizi yetkilimize söylediğinizde ekstra % 5 indirim sizi bekliyor. :) Gezi notlarınız ve fotoğraflarınızı da sitemizde paylaşmak için bekliyor olacağız. :)

 

Son Düzenlenme Salı, 07 Haziran 2016 07:26

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Seyahat

Seyahat etmek bence en büyük keyiflerden biri. Yeni yerler görmek, yeni insanlarla tanışmak, farklı kültürlerle yüzleşmek bizi inanılmaz biçimde zenginleştiriyor. Aslında seyahat deyince herkesin beklentisi farklı . Kimisi deniz kenarını tercih ediyor, kimisi ise karlı dağları. Festivalleri takip edenler, medeniyetten uzaklaşamayanlar, macera arayanlar, huzur isteyenler ... Butik otelleri araştıranlar, en iyi pansiyonları arayanlar, ucuz olsun temiz olsun diyenler…

3oda1salon sitesini hazırlarken asıl konumuz gayrimenkul ve tasarımdı. İçerik hazırlamaya baslarken seyahat yazılarının bizim konularımızla bir biçimde içiçe geçtiğini farkettim. Tasarıma gönul verenler seyahatlerinde de aynı keyifi aramaktaydı. Ayrıca bu konu benim arastırmaktan, yazmaktan ve paylaşmaktan en keyif aldığım bölüm olacaktı. Eh, hiç fena olmayan bir sıklıkta seyahat etmeyi alışkanlık yapmıştım ve pek de aynı yere gitmiyordum. Böylece sitenin içinde yarattığımız seyahat sayfaları oluşmaya basladı.

Seyahat bölümünde benim ve misafir yazarlarımızın bizzat deneyimlerini, tavsiyelerini, tecrubelerini bulabilirsiniz. Sorular sorabilirsiniz. Yazılarımızın çeşitliliği sizi şaşırtabilir! Miami South Beach'den, Brezilya Sao Paulo'ya, Nassau Adası’ndaki köpekbalığı dalışlarından, Singapur'a, Yunan Adaları’ndan Venedik'e. Ayrıca genç yazarlarımız yenı seyahat trendlerini, egzotik destinasyonları, en güzel festival lokasyonlarını sizler ve bizler için arastırıyor bize yeni ufuklar açıyorlar…

Bizi takip ederek keyifli seyahatlere yelken açmaya ne dersiniz?...

Y.Mimar Bahar Aykaç

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe