En Güzel Günbatımı Manzaraları

  • Okunma 15103 defa
Günbatımı Manzaraları Günbatımı Manzaraları
24 Mar

Eşsiz Günbatımları 

Yeni Zelanda

yeni-zelanda-gun-batimi

Yeni Zelanda gün doğumunu ve günbatımını yaşayan ilk ülkelerden. Güney Ada'nın 450 km uzunluğundaki Güney Alpleri buzulları ve buzul gölleri ile destansı bir manzara yaratıyor. Özellikle yürüyüşçüler huzurlu alacakaranlığı izlemek için buraya gidiyor.

Kamboçya

kambocya-gun-batimi

Asya'nın geniş, ferah ve huzurlu sahilleri gün batımını izlemek için en güzel yerlerden biri. Kamboçya Sihanoukville'de ziyaretçiler Ochheuteal Sahili'ne giderek dalga sesleri eşliğinde manzaranın tadını çıkarıyor.

Yunanistan

yunanistan-santorini-gunbatimi

Yunan adası Santorini bembeyaz evleri, sahili, barları ve havuzları ile pek çok kişinin ziyaret etmekten keyif aldığı bir yer. Günbatımı adanın her noktasından farklı ve etkileyici görüntüler sunuyor.

Kansas

kansas-gunbatimi

Etkileyici geniş düzlükleri ve Oz Büyücüsü ile tanınan Kansas her zaman büyüleyici gözüküyor ve gün batımı uzak ufukta her yeri sarının tonlarında gösteriyor.

San Esteben

san-esteben-gunbatimi

San Esteben, Mexico Körfezi'nde küçük bir ada. Sıradışı sürüngenlerin yaşadığı bu ada günümüzde araştırmacılar ve ziyaretçiler tarafından kullanılıyor. Günbatımı ve gündoğumu sakin ve yalnız izleniyor.  

Fakarava

fakarava-gunbatimi

Fakarava, 60 km uzunluğunda 21 km genişliğinde bir mercanada. Nadir kuş türlerinin, kabukluların ve bitkilerin evi olan bu adada toplamda 1000 kişinin yaşadığı iki köy bulunuyor. Özellikle balayına giden çiftlerin ve günbatımını sevenlerin bu adayı tercih ettiği söyleniyor.

Kiribati

kiribati-gunbatimi

Pasifik Okyanusu'ndaki bir ada olan Kiribati Cumhuriyeti  büyüleyici bir günbatımı sunuyor.

Bizim ülkemizde de büyüleyici gün batımları yaşanıyor. Bu derlemeyi de başka bir yazımıza bırakıyoruz.

Kaynak: http://www.bbc.com/travel/    

 En Güzel Manzara Fotoğrafları için Tıklayınız... 

Son Düzenlenme Pazartesi, 01 Aralık 2014 17:43
Güzin Öztok

3oda1salon yazarı Güzin Öztok İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunu, İ.T.Ü Master Programı öğrencisidir.

1 yorum

  • Muzaffer Turkiyede gorulmemis cennet yerleri vardir mutlaka biz memleketimizin gizli yerlerini gezemiyoruz maalesef emekliligin getirilerinden olsa gerek, saglik olsun bizler icin guzel kampanyalar duzenlenirse belki bir alternatiftir...Ama deger ve degerlerimiz incilerimizdir...
    Saygilarimla!...
    Perşembe, 17 Temmuz 2014 10:00 yazan Muzaffer

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Seyahat

Seyahat etmek bence en büyük keyiflerden biri. Yeni yerler görmek, yeni insanlarla tanışmak, farklı kültürlerle yüzleşmek bizi inanılmaz biçimde zenginleştiriyor. Aslında seyahat deyince herkesin beklentisi farklı . Kimisi deniz kenarını tercih ediyor, kimisi ise karlı dağları. Festivalleri takip edenler, medeniyetten uzaklaşamayanlar, macera arayanlar, huzur isteyenler ... Butik otelleri araştıranlar, en iyi pansiyonları arayanlar, ucuz olsun temiz olsun diyenler…

3oda1salon sitesini hazırlarken asıl konumuz gayrimenkul ve tasarımdı. İçerik hazırlamaya baslarken seyahat yazılarının bizim konularımızla bir biçimde içiçe geçtiğini farkettim. Tasarıma gönul verenler seyahatlerinde de aynı keyifi aramaktaydı. Ayrıca bu konu benim arastırmaktan, yazmaktan ve paylaşmaktan en keyif aldığım bölüm olacaktı. Eh, hiç fena olmayan bir sıklıkta seyahat etmeyi alışkanlık yapmıştım ve pek de aynı yere gitmiyordum. Böylece sitenin içinde yarattığımız seyahat sayfaları oluşmaya basladı.

Seyahat bölümünde benim ve misafir yazarlarımızın bizzat deneyimlerini, tavsiyelerini, tecrubelerini bulabilirsiniz. Sorular sorabilirsiniz. Yazılarımızın çeşitliliği sizi şaşırtabilir! Miami South Beach'den, Brezilya Sao Paulo'ya, Nassau Adası’ndaki köpekbalığı dalışlarından, Singapur'a, Yunan Adaları’ndan Venedik'e. Ayrıca genç yazarlarımız yenı seyahat trendlerini, egzotik destinasyonları, en güzel festival lokasyonlarını sizler ve bizler için arastırıyor bize yeni ufuklar açıyorlar…

Bizi takip ederek keyifli seyahatlere yelken açmaya ne dersiniz?...

Y.Mimar Bahar Aykaç

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe