Dubai’deki Sisli Gökdelenler

  • Okunma 4374 defa
Dubai’deki Sisli Gökdelenler
05 Oca

Dünyanın en uzun gökdelenleri Dubai’de inşa ediliyor, şehrin silüeti bu binalarla şekilleniyor. Dubai’de yaşayan fotoğrafçı Daniel Cheong, sisin yoğun olarak görüldüğü zaman aralıklarında gökdelenlere farklı bir noktadan bakmaya karar vermiş. Gökdelenlerin bitimini, sisle birlikte fotoğraflamış.

dubai-gokdelen-daniel-cheong-sis-2

dubai-gokdelen-daniel-cheong-sis-3

Sıcak havadan soğuk havaya geçişin olduğu mevsimsel dönemlerde oluşan yoğun sis, dramatik görüntülerin oluşmasına olanak sağlıyor. Şehri örten sisin arasından yükselen gökdelen parçaları, gökyüzü ile birlikte etkileyici anlar sunmuş. 

dubai-gokdelen-daniel-cheong-sis-4

dubai-gokdelen-daniel-cheong-sis-5

dubai-gokdelen-daniel-cheong-sis-6

Cheong, fotoğraflara bazı dijital müdahaleler de ekleyerek farklı pozlamaları üst üste çakıştırmış. Bu işlemi gerçekleştirken fotoğrafların doğallığını yitirmemesine dikkat etmiş.

dubai-gokdelen-daniel-cheong-sis-8

Fotoğraflar: © Daniel Cheong

Kaynak: designboom.com

Dubai Yazılarımız için Linki Tıklayabilirsiniz...

Son Düzenlenme Pazartesi, 05 Ocak 2015 14:02
Güzin Öztok

3oda1salon yazarı Güzin Öztok İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunu, İ.T.Ü Master Programı öğrencisidir.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Seyahat

Seyahat etmek bence en büyük keyiflerden biri. Yeni yerler görmek, yeni insanlarla tanışmak, farklı kültürlerle yüzleşmek bizi inanılmaz biçimde zenginleştiriyor. Aslında seyahat deyince herkesin beklentisi farklı . Kimisi deniz kenarını tercih ediyor, kimisi ise karlı dağları. Festivalleri takip edenler, medeniyetten uzaklaşamayanlar, macera arayanlar, huzur isteyenler ... Butik otelleri araştıranlar, en iyi pansiyonları arayanlar, ucuz olsun temiz olsun diyenler…

3oda1salon sitesini hazırlarken asıl konumuz gayrimenkul ve tasarımdı. İçerik hazırlamaya baslarken seyahat yazılarının bizim konularımızla bir biçimde içiçe geçtiğini farkettim. Tasarıma gönul verenler seyahatlerinde de aynı keyifi aramaktaydı. Ayrıca bu konu benim arastırmaktan, yazmaktan ve paylaşmaktan en keyif aldığım bölüm olacaktı. Eh, hiç fena olmayan bir sıklıkta seyahat etmeyi alışkanlık yapmıştım ve pek de aynı yere gitmiyordum. Böylece sitenin içinde yarattığımız seyahat sayfaları oluşmaya basladı.

Seyahat bölümünde benim ve misafir yazarlarımızın bizzat deneyimlerini, tavsiyelerini, tecrubelerini bulabilirsiniz. Sorular sorabilirsiniz. Yazılarımızın çeşitliliği sizi şaşırtabilir! Miami South Beach'den, Brezilya Sao Paulo'ya, Nassau Adası’ndaki köpekbalığı dalışlarından, Singapur'a, Yunan Adaları’ndan Venedik'e. Ayrıca genç yazarlarımız yenı seyahat trendlerini, egzotik destinasyonları, en güzel festival lokasyonlarını sizler ve bizler için arastırıyor bize yeni ufuklar açıyorlar…

Bizi takip ederek keyifli seyahatlere yelken açmaya ne dersiniz?...

Y.Mimar Bahar Aykaç

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe