Bukela Game Lodge: Güney Afrika'da Bir Cennet

  • Okunma 4372 defa

Birkaç ay önce Afrika’daki Safari locaları ile ilgili bir yazı yazmış ve yeni yıl dileklerimden birinin bunlardan birine gitmek olduğunu eklemiştim. Sanırım bu yıl benim şanslı yılım olacak… Çünkü hiç planda olmadığı halde, bir arkadaşımızın ısrarı üzerine kendimizi geçen hafta Güney Afrika’da bulduk ! (iyi ki ısrar etti, iyi ki gittik!...)

Seyahatimize Bukela Game Lodge adında, muhteşem bir Safari locasında başladık. Bukela, Güney Afrika’nın liman şehri Port Elizabeth’de yaklaşık 20,000 dönümlük bir alana sahip, Amakhala Game Reserve denilen bir arazinin içinde, doğanın içine güzelce saklanmış dört ayrı kulübeden oluşuyor. Hem kulübelerin, hem de ortak alanların dekorasyonunda sofistike Afrika stilinin en güzel örneklerini görmek mümkündü; sazlardan oluşan yüksek tavanlar, arazinin içine uzayan ahşap teraslar, Safari dönüşlerinde çıtır çıtır yakılan şömineler, döşeme kumaşların harika renkleri, kabile motifleri, ahşap aksesuarlar ve mobilyalar gerçek birer göz ziyafetiydi !

Sabah ve akşamüstü yapılan Safari turları ise benim gibi hayvanlarla “mesafeli” ilişkileri tercih eden biri için inanılmaz keyifli ve güvenliydi. Dolayısıyla ister Bukela, ister Amakhala Reserve içindeki diğer Safari localarına rahatlıkla çoluk çocuk gidilebilir.

Güney Afrika sehayatimiz Bukela’dan sonra 1 hafta Cape Town’da geçti. Methini çok duymuş olmama rağmen, benim için çok güzel sürprizlerle dolu bir şehirdi. Doğal güzelliklerin yanısıra, farklı stillerin zevkle harmanlandığı mekanlar, eski bir değirmen veya bira fabrikasından modern dükkanlar ve sanat atölyelerine dönüşmüş ortamlar, Afrika kabile sanatlarının en güzel örneklerinin sergilendiği dıştan virane binalar ve daha niceleri bu şehri inanılmaz ilginç ve sempatik kılıyordu. Tahmin edeceğiniz gibi bir sonraki yazımda bunları fotoğraflarla detaylı bir şekilde keyifle paylaşacağım.

Şimdi sizi Bukela Game Lodge ile başbaşa bırakıyorum.

www.bukela.co.za

Son Düzenlenme Pazartesi, 23 Aralık 2013 09:23
Evren Aras

 

Uzun yıllar McCann Erickson, Ogilvy & Mather ve JWT gibi uluslarası reklam ajanslarında  üst düzey yöneticilik yapan Evren Aras, 2007 yılında eşiyle birlikte Londra'ya yerleşti.

Kariyerine ilgi ve hatta tutkuyla bağlı olduğu iç mekan tasarımı konusunda devam etmeye karar verdi ve KLC School of Design'da profesyonel eğitim aldiktan sonra 2 sene önce mekan tasarımı ve dekorasyon konusunda hizmet veren Aras Design şirketini kurdu.

İstanbul ve Londra'da  yaptığı çeşitli projelerin arasında halen devam etmekte olan Regnum İnşaat'ın Londra'daki projelerinin iç mekan tasarımları, Unilever'in Omo markası için tasarladığı Ekolojik Konsept Evi ve çeşitli ev ve ofis dekorasyonları gelmektedir.

Evren Aras, Üskudar Amerikan Lisesi, İstanbul İngilizce İşletme, Watford College (Advertising) ve KLC School of Design okullarından mezundur.

Web site: www.arasdesign.co.uk

2 yorum

  • Aslı S. Afrika ve bu lodge'lar çok ilgimi çekiyor.. Biriyle ilgili detaylı bilgi almış oldum. Teşekkürler:)) Pazar, 27 Ocak 2013 14:26 yazan Aslı S.
  • inci Yeniliklerden haberdar olmak istiyorum. Salı, 01 May 2012 07:44 yazan inci

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Seyahat

Seyahat etmek bence en büyük keyiflerden biri. Yeni yerler görmek, yeni insanlarla tanışmak, farklı kültürlerle yüzleşmek bizi inanılmaz biçimde zenginleştiriyor. Aslında seyahat deyince herkesin beklentisi farklı . Kimisi deniz kenarını tercih ediyor, kimisi ise karlı dağları. Festivalleri takip edenler, medeniyetten uzaklaşamayanlar, macera arayanlar, huzur isteyenler ... Butik otelleri araştıranlar, en iyi pansiyonları arayanlar, ucuz olsun temiz olsun diyenler…

3oda1salon sitesini hazırlarken asıl konumuz gayrimenkul ve tasarımdı. İçerik hazırlamaya baslarken seyahat yazılarının bizim konularımızla bir biçimde içiçe geçtiğini farkettim. Tasarıma gönul verenler seyahatlerinde de aynı keyifi aramaktaydı. Ayrıca bu konu benim arastırmaktan, yazmaktan ve paylaşmaktan en keyif aldığım bölüm olacaktı. Eh, hiç fena olmayan bir sıklıkta seyahat etmeyi alışkanlık yapmıştım ve pek de aynı yere gitmiyordum. Böylece sitenin içinde yarattığımız seyahat sayfaları oluşmaya basladı.

Seyahat bölümünde benim ve misafir yazarlarımızın bizzat deneyimlerini, tavsiyelerini, tecrubelerini bulabilirsiniz. Sorular sorabilirsiniz. Yazılarımızın çeşitliliği sizi şaşırtabilir! Miami South Beach'den, Brezilya Sao Paulo'ya, Nassau Adası’ndaki köpekbalığı dalışlarından, Singapur'a, Yunan Adaları’ndan Venedik'e. Ayrıca genç yazarlarımız yenı seyahat trendlerini, egzotik destinasyonları, en güzel festival lokasyonlarını sizler ve bizler için arastırıyor bize yeni ufuklar açıyorlar…

Bizi takip ederek keyifli seyahatlere yelken açmaya ne dersiniz?...

Y.Mimar Bahar Aykaç

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe