Karim Rashid’in Renkli Dünyasında Konaklamak

  • Okunma 3220 defa
Karim Rashid’in Renkli Dünyasında Konaklamak
03 Nis

Karim Rashid’in tasarladığı Prizeotel’in iç mekanlarına ait görseller yayınlandı. Almanya’nın Hannover kentinde yer alan otel, Rashid’in kendisiyle özleştirilen renk paletlerine ve mobilya formlarına sahip. Otel, konuklarını yalnızca bir otelde konaklamaya değil aynı zamanda Karim Rashid’in renkli dünyasında misafir olmaya davet ediyor.

karim rashid prize otel 5

Zemin katta şeffaf cephe kurgusuyla caddeye açılan iç mekan kurgusu, dışarıdan izlenebilecek bir renk cümbüşü yaratıyor. Yumuşak formlu mobilyalar, renkli pleksiglaslarla adeta bir sinema karesini andıran otel lobisi, işleve göre doğal yollarla bölünüyor. Konukların kullanabileceği açık mutfak, fütüristik tasarımıyla dikkat çeken bar ve akışkan forma sahip danışma bankosu, iç mekanların Karim Rashid tarafından tasarlandığını ilk görüşte anlatıyor.

karim rashid prize otel 7

Rashid, tasarımın daha insancıl bir çevre yaratmak ve estetik durumları da göz önünde bulundurmak için önemli olduğunu vurgularken “Bu yüzden, geçici bir süreyle kaldığımız otelde sosyal yaşantımızı yüceltmek için bir ruh tasarladım.” diyor. Otel içindeki maceranın lobi katıyla başladığını vurgulayan tasarımcı, iç mekandaki malzeme kalitesinin en üst seviyede tutulduğunu belirtiyor. Konsept olarak konforlu ve uygun bütçeli bir konaklama imkanı sunan otelin bu vizyonuyla paralel bir tasarım baz alınmış.

karim rashid prize otel 8

karim rashid prize otel 9

Son Düzenlenme Cuma, 01 Nisan 2016 12:26
Arzu Türk

3oda1salon yazarı Arzu Türk İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunudur.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe