Kapadokya'daki Yunak Evleri Cave Otel Tamamlandı

  • Okunma 4586 defa
Yunak Evleri Cave Otel Yunak Evleri Cave Otel
13 Eki

Doğanın içindeki konumu ile huzur veren Yunak Evleri-Cappadocia Cave Hotel, Kapadokya’daki kaya evlere yerleşiyor. Otel, 5. yüzyıldan kalma altı adet kaya ev ve toplamda 39 adet özel kaya odadan oluşuyor. Bunun yanı sıra otel, 19. yüzyıldan kalma eski bir Rum Konağı’na da yerleşiyor.

Yunak Evi

Turistik olarak önemli bir çekim merkezi olan Kapadokya’ya dünyanın her köşesinden gelen ziyaretçiler, bölgeyi keşfedip ve bu büyülü doğal olguyu deneyimliyor. Misafirler özgün, sakin, samimi butik bir mekanda ağırlanıyorlar. “Yunak” kelimesinin kökeni, eskiden kadınların çamaşırlarını yıkamak için mahalle meydanlarındaki çeşmelerde toplandıkları zamana uzanıyor. Yunak denilen çeşmeler sosyal hayatın önemli bir parçasıydı.

Yunak evleri-3

2002 yılından bu yana çok sayıda ödül kazanan ve 2012’de Tripadvisor tarafından gerçekleştirilen ankette “Türkiye’nin En İyi 25 oteli” arasına giren Yunak Evleri-Cappodocia Cave Hotel, modern ve geleneksel arasında bir denge kuruyor.

Yunak evleri-5

Yunak Evleri’nde her bir oda birbirinden farklı ve kıvrımlı taş merdivenler ile ulaşım sağlanıyor. Yenileme sırasında modern bir şekilde tasarlanan mermer banyolarda ise Grohe ürünleri tercih edildi.

Türkiye ve Dünyadan En Güzel Mağara Oteller için Tıklayınız...

Son Düzenlenme Pazartesi, 13 Ekim 2014 07:24

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe