Kapadokya'da Masalsı Bir Butik Otel Sacred House

  • Okunma 5308 defa
Kapadokya Sacred House Kapadokya Sacred House
11 Oca

Kapadokya’nın gizemini Rönesans mimarisiyle buluşturan Sacred House masal platosu gibi otel. Antik dönemi ve Rönesans eserlerini çağrıştıran heykel, antika ile ünlü ressamların tabloları ile dekore edilen otelde her bir oda ayrı dönem ve tarzda döşenmiş.

kapadokya SacredHouse Otel Gorsel  3

Archangel, Şaman, Harem, Sultan, Bizans, Hazine, Eski Şapel, Kral’ın Ego’su, Anka’nın Yatağı, Derin Orman, Dolunay farklı kültürlerin izlerini taşıyan odalardan sadece bazıları. Yer altı spa’sı kırmızı havuzu, galerilerin içine gizlenmiş duşları, saklı masaj odaları ve hamamlarıyla Kapadokya’nın tarihi yeraltı şehirlerini çağrıştırıyor.

kapadokya SacredHouse Otel  1

Conde Nast Johansens tarafından iki kez dünyanın en iyi otelleri yarışmasında, "Most excellent Hotel for design and Innovation" ve “Most Excellent European Service” dallarında birincilik alan otelin mimarisiyle bütünleşen mönüde ise Ortaçağ lezzetleri sunuluyor. 

kapadokya SacredHouse Otel Gorsel  2

Çocuk kabul edilmeyen ‘‘Kutsal Ev’in odalarında mistik atmosferi bozmamak için televizyon yok. Kristal şişelerde sunulan ev yapımı vişne likörünü şömine önünde yudumlarken teknolojinin eksikliği pek de hissedilmiyor. Yaşamak istediğiniz hikayeye göre otelde oda fiyatları 195 Euro ile 1.650 Euro arasında değişiyor.

kapadokya SacredHouse Otel  4

kapadokya SacredHouse Otel  3

Son Düzenlenme Salı, 12 Ocak 2016 10:15
Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra  2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir. ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

 

Google+ Web site: www.3oda1salon.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe