Dudak Uçuklatan Manzaralar Sunan 10 Otel

  • Okunma 14100 defa
Dudak Uçuklatan Manzaralar Sunan 10 Otel
27 Ara

Konumu itibari ile sunduğu manzaranın, yapının iç ve dış tasarımının önüne geçtiği oteller vardır. Bunlardan kimi denizin altında yer alır, kimi çölde kimi ise kutuplarda. Öyle ki bu otellere gelen ziyaretçilerin çoğu, sundukları dudak uçuklatan manzaralar nedeniyle gelir. İşte manzaraları ile ün yapmış, birbirinden güzel 10 otel;

Penceresinden Niagara Şelaleleri'nin manzarasını sunan The Hilton Oteli, konuklarına bu manzarayı o kadar yakından yaşatıyor ki, misafirler Şelaleyi daha yakından görmeye gerek bile duymuyor. Otel odaları'ndan ve restoranından izlenebilen manzara, misafirlere özellikle gün batımlarında doğayla etkileşim halinde romantik anlar yaşattırıyor.

dudak-uçuklatan-manzaralar-sunan-10-otel-1

Ringali Adaları'nda yer alan bir otelin restoranında ise konuklara çeşitli balıkların bulunduğu dev bir akvaryumun altında yemek yemeğe imkanı tanınıyor. Denizin altına inşa edilmiş cam bir kafeste yer alan Otel Restoranı, yemeğinizi yerken bir yandan da 180 derecelik bir açıyla balıkları, denizi izlemenizi  sağlıyor.

dudak-uçuklatan-manzaralar-sunan-10-otel-2

Gökdelenler, şehir ışıkları ve gece hayatı deyince aklımıza gelen yerlerden biri şüphesiz ki Hong Kong'dur. The Excelsior Hong Kong, bu manzarayı en iyi gören alanlardan birine konumlandırılmış. Misafirlerine şehrin manzarasını, Viktorya Körfezinde gece boyunca devam eden ışık şovunu ve şehrin ses senfonisini sunan Otel, otelde kalmayan fakat manzarayı izlemek isteyen ziyaretçilere de kapılarını açıyor.

dudak-uçuklatan-manzaralar-sunan-10-otel-3

Finlandiya, muhtemelen dünya üzerindeki herkesin bir kere olsun gidip deneyimlemek istedikleri yerlerden biri. Çünkü Finlandiya denilince herkesin aklına muhakkak Kutup Işıkları gelir. Kakslauttanen Arctic Resort'u, cam iglolar içerisindeki otel odalarıyla, bir yandan üzerinizde ağaçlar, bir yandan gökyüzü ve bütün renk cümübüşüyle kutup ışıklarının gösterisini bir yandan da huzurlu bir uyku sunuyor.

dudak-uçuklatan-manzaralar-sunan-10-otel-4

Dünyadaki en romantik şehirler arasında yer alan, balayıların ve gezi turlarının vazgeçilmez yerlerinden biri olan İtalya'nın Positano şehri, Le Sirenuse adlı Oteli'nin manzara noktası ile bütün bu güzelliklerini gözler önüne seriyor. Dağa yaslanmış bembeyaz evleri, akşam olunca yanan sarı ışıklar ve denizin yarattığı bu romantik atmosferi, otel terasının yanı sıra havuzundan da seyretme imkanınız var.

dudak-uçuklatan-manzaralar-sunan-10-otel-5

Listede yer alan, birbirinden eşsiz manzaralar sunan diğer oteller ise; St.Lucia'nın eşsiz manzarasını manzaraya sıfır bir havuz içerisinde izleme imkanı veren Jade Mountain Oteli, Eiffel Kulesi'nin dibinde konumlandırılmış olan ve Paris'in şehir dokusunu izleme imkanı veren Shangri-La Otel, Arizona'nın tipik kızıl kayaları ile iç içe olan Enchantment Resort, Kahire'nin ipek görünümlü çöl manzarasının karşısına inşa edilmiş, özellikle gün batımlarının vazgeçilmez konaklama yerlerinden olan Le Meridien Pyramaids Otel ve son olarak Shanghai'ın görkemli şehir manzarasını deneyimleten The Peninsula Shanghai.

Kaynak; 10best.com

Seyahatlerinizde Bonusbay ile Nakit Para Kazanmak için Linkimizi Tıklayın...

Son Düzenlenme Cumartesi, 27 Aralık 2014 10:49
Arzu Türk

3oda1salon yazarı Arzu Türk İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunudur.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe