Double Tree by Hilton Avanos Kapadokya’ya Çevre Ödülü

  • Okunma 3541 defa
Double Tree by Hilton Avanos Kapadokya Double Tree by Hilton Avanos Kapadokya
08 Ara

2006 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın başlattığı ''Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisleri Projesi'' kapsamında Bakanlık belgeli konaklama tesislerine, belirlenen kriterlere uydukları takdirde bir çevre etiketi olan Yeşil Yıldız veriliyor. ‘DoubleTree by Hilton Avanos Kapadokya’ yeşil yıldız alarak Türkiye'de sayılı oteller arasına girdi. Otel ayrıca Kapadokya bölgesinin ilk Yeşil Yıldız kazanan oteli oldu.

DoubleTree by Hilton Avanos Kapadokya Genel Müdürü Nedim Bahar basına yaptığı açıklamada Türkiye’nin 24. Yeşil Yıldızlı oteli olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Bahar  ayrıca otellerinde kullanılan elektrikli ürünlerin enerji tasarruflu ve çevreye duyarlı olduklarını, işletmelerinin tüm departmanlarından çıkan çöplerin, konumlarına göre ayıştırılarak lisanslı geri dönüşüm firmasına verildiğini, mutfaktan çıkan atık yağlar, sertifikalı ve lisanslı atık yağ firmasına verildiğini ekledi.Tesisin çevreci çalışmalarda yaptığı öncülüklerden bahsetti.

Tüm dünyada kaynak kullanımı tasarrufunun giderek önem kazandığı günümüzde, böyle çevreye duyarlı tesisler kazanmak ülkemiz açısından da oldukça sevindirici. Bu, ‘Yeşil Yıldız’ lı tesisilerimizin artmasını diliyor ve DoubleTree by Hilton Avanos Kapadokya’yı kutluyoruz...

DoubleTree by Hilton Avanos Kapadokya, 10.000 metrekarelik yeşillikler üzerine kurulmuş, olağanüstü vadileri, peribacaları, doğal, tarihi ve kültürel bir yapıya sahip olan, dünyada bir eşi daha bulunmayan Kapadokya'nın merkezi Avanos'ta bulunmaktadır. Tüm misafirlerine üst düzey konforu, modern mimarisi, çağdaş donanımı ve misafirleri önemseyen bir ekibi ile hizmet vermektedir.

UNESCO’nın 1985’den beri Dünya Mirasları listesinde yer alan Göreme Açık Hava Müzesine ve birçok kültürel ve tarihi yerlere, alışveriş merkezlerine çok yakın konumdadır. Kızılırmak manzarasına hakim olan otel konaklama, toplantı ve özel günleriniz için ev sahipliği yapabilmektedir. Tesis 126 odaya sahiptir. Detaylı bilgi için: http://www.hilton.com.tr/tr/Doubletree-Kapadokya/


Son Düzenlenme Cuma, 15 Haziran 2012 07:02
Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra  2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir. ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

 

Google+ Web site: www.3oda1salon.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe