LC4 - Louis Vuitton

LC4 - Louis Vuitton Popüler

LC4 - Louis Vuitton
Tasarımcı
Le Corbusier, Pierre Jeanneret, Charlotte Perriand
Firma
Cassina / Mozaik
Fonksiyonu
Dinlenme
Özgün Özellikleri
Cassina'nın ilk kez 1928 yılında ürettiği LC4, 2014 koleksiyonunda Charlotte Perriand'dan ilham alan Louis Vuitton ile aynı tutkuyu paylaşıyor ve öncü tasarımcıları Le Corbusier, Pierre Jeanneret, Charlotte Perriand'ın başyapıtlarından biri olarak kabul edilen LC4 koltuğu sınırlı sayıda (1000 adet) özel olarak bir koleksiyon parçası olarak yeniden üretiyor. Özel olarak tasarımcının anısına yenilenen LC4 CP'nin ilhamı yıllar önce Charlotte Perriand'ın, şu anda çok meşhur olan, kendinden destekli şiltenin koltuğa eklenerek tasarlanan LC4'ün ilk modellerinden birinin üzerinde dinlenirken çekilmiş bir fotoğrafa dayanıyor. En iyi "huzur veren makine" olarak kabul edilen LC4, insan vücuduna maksimum konfor sağlamasıyla Charlotte Perriand'ın daima aklında olan fonksiyonel mobilya fikrine uyduğundan en özel tasarımlarından biri oldu.

Firma Bilgileri

Firma Adı
Mozaik Design
Firma Adresi
Dereboyu Cad. No: 78 Ortaköy 34347 İstanbul
Tel
0 212 327 05 95
Firma Email
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Firma Genel Bilgi
1992 yılında kurulduğundan beri tasarımın dünya çapındaki liderlerini Türkiye’de temsil eden Mozaik, sadece bir tasarım ürünleri mağazası olmanın çok ötesinde, bir yaşam tarzı merkezidir. Ev mobilyasından ofis mobilyasına; banyo ve mutfaktan aydınlatmaya; perdelik ve döşemelik kumaştan aksesuar ve çocuklara yönelik tasarımlara kadar modern hayatın her türlü gereksinimini tek bir çatı altında bulundurarak Türkiye’de alışılmadık bir referans noktası oluşturmaktadır.

VitrA Metropole 600x300

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe