Zorlu Center İstanbul’un Yeni Cazibe Merkezi Olacak

  • Okunma 7557 defa
Zorlu Center İstanbul’un Yeni Cazibe Merkezi Olacak
02 May

Zorlu Center, Zorlu A.Ş.'nin Zincirlikuyu’daki eski karayolları arazisini ihale yöntemi ile 800 milyon dolar gibi rekor bir fiyata devletten satın almasından bu yana İstanbul’un en gözde ve en merak edilen projesi olmayı sürdürüyor.


Emre Arolat &Tabanlıoğlu ortak girişimi…

Bugün hayata geçirilmekte olan proje, Zorlu A.Ş tarafından açılan proje yarışmasında 117 uluslararası mimarlık ofisinin çalışması arasından seçilmiş. Seçilen proje ülkemizin önde gelen ofislerinden Emre Arolat Mimarlık ve Tabanlıoğlu Mimarlık ortak girişimi.

Projeyi farklı kılan en önemli özellik 5 fonksiyonu birden içinde bulunduran Türkiye’deki ilk proje olması. Rezidans-Ofis-Alışveriş Merkezi-Otel ve Performans Sanatları Merkezi. Özellikle Performans sanatları merkezi, İstanbul’un sanat yaşamına farklı bir soluk getirecek gibi. Dünyaca ünlü Broadway müzikallerinin ve özel Absolute Body Control Tapes 81-89 (Ltd.Ed. Vinyl Boxset) mp3 performansların burada sahnelenmesi planlanıyor. Ayrıca projede henüz Türkiye’ye gelmemiş büyük bir otel zinciri ile de anlaşma sağlanmış. Bir kulede bu otel yer alacak. Ayrıca Ofis bölümleri de Avm ye bakan yatay kabukta yer alıyor.

Projede konut alanı olarak ayrılan 3 adet kule bulunuyor. Kule rezidanslarda 2+1 ile 4.5+1 olan plan seçenekleri mevcut. Ayrıca teras ev konsepti de kulerin altında yer alan kabukta tasarlanmış. Bu bölümde de 1+1, 2+1, 4+1 seçenekleri mevcut. Bu evlerin önlerinde teras bahçeleri bulunuyor.

Projede yer alan konutların kendilerine özel sosyal alanlar bırakılmış. Havuzlar,spor alanları ve açık alanlar… Bu alanlara proje dışından üye alınmayacak.Proje arsasının kotunun oldukça yüksekte kalmasından dolayı özel bir manzara avantajına sahip. Evlerin büyük bir kısmı boğaz ve marmara denizi manzaralı.

Zorlu Center’da m2 fiyatları 11000 ile 17500 usd arasında değişiyor yani İstanbul’un en pahallı projesi... Satışlar %30 u geçmiş durumda. Teslim tarihi 2012 sonu olarak belirlenmiş. 

Sayılarla Zorlu Center

100 000 m2 arazi
615 885 m2 inşaat
75 000 m2 yeşil alan
120 000m2 rekreasyon alanı
3 rezidans kulesi; 584 konut, 4 açık 1 kapalı havuz, 3000m2 spor salonu
50 000m2 Performans Sanatları Merkezi; 2300 kişi kapasiteli büyük salon,
750 kişi kapasiteli küçük salon
20 000 m2 Ofis Alanları
100 000m2 Alışveriş merkezi; 200 mağaza, 2500 kişilik 12 adet sinema salonu
8000 m2 ana mağaza…

3oda1salon Yorumu

Zorlu Center tamamlandığında sadece Türkiye’de değil dünya da ses getiren bir kompleks olacağı bir gerçek. Bugüne kadar aldığı ödüller de bunu destekliyor. Bu nedenle öncelikle yatırımcı Zorlu A.Ş ve mimari girişim Emre Arolat ve Tabanlıoğlu mimarlığı kutluyoruz.

Proje şehir hayatının kalbinde yer almayı seven insanlar için kuşkusuz çok cazip. Tabii ki burası için ayırabilecek ciddi bütçesi olanlara; 2+1 evlerin bile 2 milyon usd'den başladığı düşünülürse…

Projeye birçok farklı noktadan giriş verilse de lokasyonu itibarıyla trafikten olumsuz etkilenmesi kaçınılmaz. Bu etkiyi minimuma indirmek için birçok önlem alınmaya çalışılıyor.

Ayrıca 3oda1salon olarak biz Performans Sanatları Merkezini heyecanla bekliyoruz…

Unutmadan Emre Bey çok da güzel bir satış ofisi tasarlamış. Görsel ve teknolojik anlamda çok hoş. Ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

www.zorlucenter.com.tr

Son Düzenlenme Pazartesi, 02 Eylül 2013 10:39
Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra  2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir. ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

 

Google+ Web site: www.3oda1salon.net

1 yorum

  • Said CANYARAN fiyatları ne kadar :))) Pazartesi, 04 Temmuz 2011 08:27 yazan Said CANYARAN

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Konut Projeleri

Konut Projeleri

Gayrimenkul alırken doğru kararlar verebilmek hepimiz için inanılmaz önem taşıyor. Özellikle bu kadar çok farklı alternatifin bulunduğu günümüzde, hem yaşayacağı evi almak isteyenler, hem de gayrimenkul yatırımcıları seçim yapmakta oldukça zorlanmakta.

Yeni Emlak Projelerine yatırım yaparken, projenin yatırımcısı özellikle büyük önem taşımakta; çünkü günümüzde alımlar büyük oranla ya maketten yapılmakta ya da daha projenin kaba yapısı bitmeden. Bu durumda da en önemli konu olarak karşımıza yatırımcı firmanın ‘güvenilirliği’ çıkmakta. Bizce yeni bir projeden ‘gayrimenkul’ almadan once dikkat edilmesi gerekli en önemli konu budur. Yatırımcı bu projeyi taahhüt ettiği zamanda ve taahhüt ettiği koşullarda teslim edebilecek mi? Ekonomik dengelerin kısa sürede değişebildiği günümüz dünya koşullarında bu yanıtın doğru alınabilmesi çok önemlidir. Yatırımcı sattığı evlerin parasıyla mı inşaatı gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır, yoksa kötü koşullarda da projesini bitirebilecek gücü var mıdır? Diğer bir noktada kendi ihtiyacımızı en iyi şekilde belirleyebilmemizdir. Eğer yatırım için bir alım yapacaksak bize en çok getiriyi getirecek proje doğru karar olacaktır. Fakat yaşamak için bir alım yapacaksak, yaşamak istediğimiz lokasyon, ihtiyacımız olan oda sayısı ve büyüklük, sosyal koşullar ve tabii ki bütçemiz önem vermemiz gereken ana noktalardır.

3oda1salon’un ‘Konut Projeleri ’sayfaları tüm bu doğrultularda gayrimenkul yatırımcılarını bilgilendirmeyi amaçlıyor. Konut Projeleri başlığında İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerde gerçekleştirilen en yeni konut projeleri ve Bodrum, Çeşme, Alaçatı gibi popüler yörelerdeki yeni yazlık projeleri ile ilgili tüm güncel bilgiler okuyucular ile paylaşılıyor. Sayfalarımızda, projelerin yatırımcıları kimlerdir, tasarım ekibinde kimler yeralmaktadır, projelerin taban alanları, inşaat alanları kaç m2dir, toplam kaç adet konut yer almaktadır, gibi temel soruların yanıtları yeralmaktadır. Ayrıca projelerin lokasyonları ve lokasyon avantajları, konut projelerinin sosyal alanlarında bulunan fonksiyonlar, projelerin ev sahiplerine sağladığı hizmetler yeni fotoğraflar eşliğinde detaylı bir biçimde paylaşılmaktadır.

Yazılarımızda her projeyi farklı kılan özellikler üzerinde durulmaktadır. Projelerin iç mekan ve dış mekan fotoğrafları, ulaşım krokileri,, teslim tarihlerine, yer verilmekte, evlerin fiyatları, satış koşulları, kredilendirme olanakları belirtilmektedir. Tüm projelerin web siteleri, telefon ve iletişim bilgilerine de bulunmaktadır. Kısaca bu sayfalar ‘EV’ almadan once yapacağınız araştırmalar için önemli bir kaynak olacaktır.

Konut Projeleri Sayfalarımızda yer alan popüler projelerden bazıları:

Avrupa Yakası Konut Projeleri

Nurol Tower, Batışehir, Zorlu Center, Soyak Soho, Pana Via Residence, Skyland İstanbul, Qent İstinye, Terrace Doğa, One Ortaköy, Nisbetiye On, İstanbloom, Ormanada, Gölmahal, Nurol Park, Vadi İstanbul, Quasar İstanbul, 42 Maslak, Brandium Ataşehir…

Anadolu Yakası Konut Projeleri

Aktaş Boğaziçi Evleri, Newada Residence, Kandilli Konakları , Pega Kartal, Yenitepe Kadıköy,Sinpaş Liva, Nar Life Evleri, Elysium Serene Kandilli , Antorman , Çamlıca +210 , Alemdağ Emlak Konutları , Exen İstanbul, Mesa Kartall, Çamlıkonak, Asl'ı Bahçe , Dumankaya İkon…

Yazlık Projeler

The Residences At Mandarin Oriental, Seba Farilya, Tekfen Gümüşlük Evleri Neocasa Navigator, Chalet Azur Bodrum Vicem Bodrum Yalıları, Palivor Çiftliği, Reef Loft Bodrum Alaçatı Zeytinlik Evleri, Zen Gündoğan, Mi'Costa Boyalık Residence, Mi’Marin Ilıca Villaları…

 

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe