Yenitepe Kadıköy, Fikirtepe'nin Değişen Yüzü

  • Okunma 3525 defa
Yenitepe Kadıköy Yenitepe Kadıköy Fikirtepe
06 Ara

Yenitepe Kadıköy

Yenitepe Kadıköy projesi, Fikirtepe'de Nuhoğlu İnşat ile Gülsa İnşaat'ın birlikte hayata geçirecekleri iddialı bir proje. Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından tasarlanan Yenitepe Kadıköy projesi, Fikirtepe'nin değişen yüzünü oluşturuyor. Projenin özgün peyzaj tasarımı ise Ds Mimarlığa ait.

Fikirtepe'de 4 adet 21 katlı konut bloğundan oluşan projede bloklar yükselen bir topografyaya yerleşmiş. Böylece her bir blok şehre farklı açılardan bakabilecek. Üçgen formlu tasarlanan blokların manzaradan ve ışıktan en iyi şekilde faydalanması amaçlanmış.

yenitepe5

Son günlerde çok konuşulan ve önem kazanan bir konumda bulunan proje, ulaşım ağına olan yakınlığı ile de dikkat çekiyor.

Yenitepe Kadıköy, peyzaj projesi ile yeşil dokunun varlığının devam ettirilmesi amaçlanarak doğal görünen rekreasyon alanlarına, yürüyüş yollarına, çocuk oyun alanlarına sahip. Yeşil alan içinde oluşturulan meydan ile sosyalleşmenin ve dışarıda olmanın önemine vurgu yapılarak parkın gece gündüz kullanılması amaçlanıyor. Ayrıca farklı ölçeklerde renkli bitki seçimleri ile de çeşitlilik ve ritim sağlanmakta.

Yenitepe Kadıköy, market, mağaza, restoran, kafe, spor salonu, havuz gibi ticari ve sosyal alanları ile pek çok birimin bir arada olduğu bir proje.

Yenitepe Kadıköy Daire Büyüklükleri 

61 m2-302 m2 arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1, 4+1  daireler mevcut.

Yenitepe Kadıköy m2 Fiyatları

Toplamda 1100 konuttan oluşan proje metrekaresi 4.400 TL'den başlayan fiyatlarla ön satışa çıktı.

Fikirtepe'nin bu proje ile değer kazanacağı öngörülüyor.

Projenin internet sitesi ise şöyle: http://www.yenitepekadikoy.com/

Son Düzenlenme Cuma, 06 Aralık 2013 07:47
Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra  2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir. ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

 

Google+ Web site: www.3oda1salon.net

1 yorum

  • Serap Fikirtepe'nin bu halini görmek isterim. İstanbul güzelleşecek... Cumartesi, 01 Haziran 2013 20:40 yazan Serap

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Konut Projeleri

Konut Projeleri

Gayrimenkul alırken doğru kararlar verebilmek hepimiz için inanılmaz önem taşıyor. Özellikle bu kadar çok farklı alternatifin bulunduğu günümüzde, hem yaşayacağı evi almak isteyenler, hem de gayrimenkul yatırımcıları seçim yapmakta oldukça zorlanmakta.

Yeni Emlak Projelerine yatırım yaparken, projenin yatırımcısı özellikle büyük önem taşımakta; çünkü günümüzde alımlar büyük oranla ya maketten yapılmakta ya da daha projenin kaba yapısı bitmeden. Bu durumda da en önemli konu olarak karşımıza yatırımcı firmanın ‘güvenilirliği’ çıkmakta. Bizce yeni bir projeden ‘gayrimenkul’ almadan once dikkat edilmesi gerekli en önemli konu budur. Yatırımcı bu projeyi taahhüt ettiği zamanda ve taahhüt ettiği koşullarda teslim edebilecek mi? Ekonomik dengelerin kısa sürede değişebildiği günümüz dünya koşullarında bu yanıtın doğru alınabilmesi çok önemlidir. Yatırımcı sattığı evlerin parasıyla mı inşaatı gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır, yoksa kötü koşullarda da projesini bitirebilecek gücü var mıdır? Diğer bir noktada kendi ihtiyacımızı en iyi şekilde belirleyebilmemizdir. Eğer yatırım için bir alım yapacaksak bize en çok getiriyi getirecek proje doğru karar olacaktır. Fakat yaşamak için bir alım yapacaksak, yaşamak istediğimiz lokasyon, ihtiyacımız olan oda sayısı ve büyüklük, sosyal koşullar ve tabii ki bütçemiz önem vermemiz gereken ana noktalardır.

3oda1salon’un ‘Konut Projeleri ’sayfaları tüm bu doğrultularda gayrimenkul yatırımcılarını bilgilendirmeyi amaçlıyor. Konut Projeleri başlığında İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerde gerçekleştirilen en yeni konut projeleri ve Bodrum, Çeşme, Alaçatı gibi popüler yörelerdeki yeni yazlık projeleri ile ilgili tüm güncel bilgiler okuyucular ile paylaşılıyor. Sayfalarımızda, projelerin yatırımcıları kimlerdir, tasarım ekibinde kimler yeralmaktadır, projelerin taban alanları, inşaat alanları kaç m2dir, toplam kaç adet konut yer almaktadır, gibi temel soruların yanıtları yeralmaktadır. Ayrıca projelerin lokasyonları ve lokasyon avantajları, konut projelerinin sosyal alanlarında bulunan fonksiyonlar, projelerin ev sahiplerine sağladığı hizmetler yeni fotoğraflar eşliğinde detaylı bir biçimde paylaşılmaktadır.

Yazılarımızda her projeyi farklı kılan özellikler üzerinde durulmaktadır. Projelerin iç mekan ve dış mekan fotoğrafları, ulaşım krokileri,, teslim tarihlerine, yer verilmekte, evlerin fiyatları, satış koşulları, kredilendirme olanakları belirtilmektedir. Tüm projelerin web siteleri, telefon ve iletişim bilgilerine de bulunmaktadır. Kısaca bu sayfalar ‘EV’ almadan once yapacağınız araştırmalar için önemli bir kaynak olacaktır.

Konut Projeleri Sayfalarımızda yer alan popüler projelerden bazıları:

Avrupa Yakası Konut Projeleri

Nurol Tower, Batışehir, Zorlu Center, Soyak Soho, Pana Via Residence, Skyland İstanbul, Qent İstinye, Terrace Doğa, One Ortaköy, Nisbetiye On, İstanbloom, Ormanada, Gölmahal, Nurol Park, Vadi İstanbul, Quasar İstanbul, 42 Maslak, Brandium Ataşehir…

Anadolu Yakası Konut Projeleri

Aktaş Boğaziçi Evleri, Newada Residence, Kandilli Konakları , Pega Kartal, Yenitepe Kadıköy,Sinpaş Liva, Nar Life Evleri, Elysium Serene Kandilli , Antorman , Çamlıca +210 , Alemdağ Emlak Konutları , Exen İstanbul, Mesa Kartall, Çamlıkonak, Asl'ı Bahçe , Dumankaya İkon…

Yazlık Projeler

The Residences At Mandarin Oriental, Seba Farilya, Tekfen Gümüşlük Evleri Neocasa Navigator, Chalet Azur Bodrum Vicem Bodrum Yalıları, Palivor Çiftliği, Reef Loft Bodrum Alaçatı Zeytinlik Evleri, Zen Gündoğan, Mi'Costa Boyalık Residence, Mi’Marin Ilıca Villaları…

 

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe