Vadi İstanbul, Orman ile Çevrili Özel Bir Proje

  • Okunma 2836 defa
Vadi İstanbul Vadi İstanbul
15 Oca

Evyap arazisi olarak bilinen, 3 parselde toplam 424 bin m2'lik büyüklüğe sahip arazi, uzun zamandır İstanbul’un en özel proje alanlarından biri olarak görülmekteydi. Vadi İstanbul, Belgrad ormanlarıyla çevrili bu arazi üzerinde gerçekleştirilen bir proje. Vadi İstanbul, Artaş İnşaat, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu İnşaat ortaklığında hayat bulacak. Projenin mimarisi dünyaca ünlü mimarlık ofisi SOM ile İki Design Mimarlığa ait.

Belgrad ormanlarına komşu ve içerisinden 3 kilometre boyunca Sadabad deresinin geçtiği projede toplam 3 bin konut, yer alıyor. 55 bin m2'lik Avm‘nin yanı sıra 700 m. uzunluğundaki  cadde üzerinde toplam 28 bin m2 alanda mağazalar ve restoranların bulunacağı Vadi İstanbul’da 240 bin m2 ofis alanına, 48 bin m2 ise  5 ve 4 yıldızlı oteller ayrılmış.

Proje 3 farklı konseptten oluşuyor. Teras, bahçe ve bulvar konseptleri…

50.467 m2 alanda yerleşen Vadi İstanbul Teras, 1111 adet daireden oluşmakta. Bu konseptte Belgrad ormanı ve sadabad deresi manzaralı kat bahçeli daireler yer alıyor. Bulvar konsepti ise 700 m. uzunluğunda cadde ve etrafında mağazaların ve restoranların yer aldığı canlı bir konsept. Şehrin merkezinde yaşamak isteyenler için tasarlanan Vadi İstanbul Bulvar, Nişantaşı’nı andırmakta.

Kendi metro istasyonu olacak.

Vadi İstanbul ulaşım alternatifleri ile de oldukça iddialı bir proje. Tem ve 3.köprü bağlantılarına sahip projenin içerisinde kendi metro istasyonu inşa edilecek...

Satışa çıktığından beri büyük ilgi gören  Vadi İstanbul’da  1+1 daireler (69,80 m2 – 95,70 m2) 352.000 TL – 583.000 TL, 2+1 daireler ( 107,32 m2 – 148,85 m2) 564.000 TL – 953.000 TL, 3+1 daireler (165,22 m2 – 183,26 m2) 728.000 TL – 1.164.000 TL, 4+1 daireler (202,88 m2 – 247,09 m2) 1.037.000 TL – 1.663.000 TL, 5+1 dubleks daireler ise (305 m2) 1.690.000 TL – 1.882.000 TL fiyat aralığında. Projenin ilk etap teslim tarihi Kasım 2014.

www.vadiistanbul.com 

444 53 35

 

Son Düzenlenme Salı, 04 Haziran 2013 07:49
Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra  2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir. ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

 

Google+ Web site: www.3oda1salon.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Konut Projeleri

Konut Projeleri

Gayrimenkul alırken doğru kararlar verebilmek hepimiz için inanılmaz önem taşıyor. Özellikle bu kadar çok farklı alternatifin bulunduğu günümüzde, hem yaşayacağı evi almak isteyenler, hem de gayrimenkul yatırımcıları seçim yapmakta oldukça zorlanmakta.

Yeni Emlak Projelerine yatırım yaparken, projenin yatırımcısı özellikle büyük önem taşımakta; çünkü günümüzde alımlar büyük oranla ya maketten yapılmakta ya da daha projenin kaba yapısı bitmeden. Bu durumda da en önemli konu olarak karşımıza yatırımcı firmanın ‘güvenilirliği’ çıkmakta. Bizce yeni bir projeden ‘gayrimenkul’ almadan once dikkat edilmesi gerekli en önemli konu budur. Yatırımcı bu projeyi taahhüt ettiği zamanda ve taahhüt ettiği koşullarda teslim edebilecek mi? Ekonomik dengelerin kısa sürede değişebildiği günümüz dünya koşullarında bu yanıtın doğru alınabilmesi çok önemlidir. Yatırımcı sattığı evlerin parasıyla mı inşaatı gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır, yoksa kötü koşullarda da projesini bitirebilecek gücü var mıdır? Diğer bir noktada kendi ihtiyacımızı en iyi şekilde belirleyebilmemizdir. Eğer yatırım için bir alım yapacaksak bize en çok getiriyi getirecek proje doğru karar olacaktır. Fakat yaşamak için bir alım yapacaksak, yaşamak istediğimiz lokasyon, ihtiyacımız olan oda sayısı ve büyüklük, sosyal koşullar ve tabii ki bütçemiz önem vermemiz gereken ana noktalardır.

3oda1salon’un ‘Konut Projeleri ’sayfaları tüm bu doğrultularda gayrimenkul yatırımcılarını bilgilendirmeyi amaçlıyor. Konut Projeleri başlığında İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerde gerçekleştirilen en yeni konut projeleri ve Bodrum, Çeşme, Alaçatı gibi popüler yörelerdeki yeni yazlık projeleri ile ilgili tüm güncel bilgiler okuyucular ile paylaşılıyor. Sayfalarımızda, projelerin yatırımcıları kimlerdir, tasarım ekibinde kimler yeralmaktadır, projelerin taban alanları, inşaat alanları kaç m2dir, toplam kaç adet konut yer almaktadır, gibi temel soruların yanıtları yeralmaktadır. Ayrıca projelerin lokasyonları ve lokasyon avantajları, konut projelerinin sosyal alanlarında bulunan fonksiyonlar, projelerin ev sahiplerine sağladığı hizmetler yeni fotoğraflar eşliğinde detaylı bir biçimde paylaşılmaktadır.

Yazılarımızda her projeyi farklı kılan özellikler üzerinde durulmaktadır. Projelerin iç mekan ve dış mekan fotoğrafları, ulaşım krokileri,, teslim tarihlerine, yer verilmekte, evlerin fiyatları, satış koşulları, kredilendirme olanakları belirtilmektedir. Tüm projelerin web siteleri, telefon ve iletişim bilgilerine de bulunmaktadır. Kısaca bu sayfalar ‘EV’ almadan once yapacağınız araştırmalar için önemli bir kaynak olacaktır.

Konut Projeleri Sayfalarımızda yer alan popüler projelerden bazıları:

Avrupa Yakası Konut Projeleri

Nurol Tower, Batışehir, Zorlu Center, Soyak Soho, Pana Via Residence, Skyland İstanbul, Qent İstinye, Terrace Doğa, One Ortaköy, Nisbetiye On, İstanbloom, Ormanada, Gölmahal, Nurol Park, Vadi İstanbul, Quasar İstanbul, 42 Maslak, Brandium Ataşehir…

Anadolu Yakası Konut Projeleri

Aktaş Boğaziçi Evleri, Newada Residence, Kandilli Konakları , Pega Kartal, Yenitepe Kadıköy,Sinpaş Liva, Nar Life Evleri, Elysium Serene Kandilli , Antorman , Çamlıca +210 , Alemdağ Emlak Konutları , Exen İstanbul, Mesa Kartall, Çamlıkonak, Asl'ı Bahçe , Dumankaya İkon…

Yazlık Projeler

The Residences At Mandarin Oriental, Seba Farilya, Tekfen Gümüşlük Evleri Neocasa Navigator, Chalet Azur Bodrum Vicem Bodrum Yalıları, Palivor Çiftliği, Reef Loft Bodrum Alaçatı Zeytinlik Evleri, Zen Gündoğan, Mi'Costa Boyalık Residence, Mi’Marin Ilıca Villaları…

 

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe