Toskana Vadisi Büyükçekmece ile Tek Katlı Yaşam Konsepti

  • Okunma 4319 defa
Toskana Vadisi Toskana Vadisi
27 Eyl

Emaar Türkiye’nin geliştirdiği, Arıkan Yapı’nın eseri olan Park Village ile birleşerek ortaya Toskana Vadisi olarak çıkan proje, tek katlı yaşam konseptine sahip. Büyükçekmece’de yer alan proje, 2.etabını Eylül 2015’de teslim etmeyi amaçlarken son etabını Haziran 2016’da teslim etmeyi hedefliyor. Yoğun bir peyzaj tasarımının ve yeşil kullanımının olduğu proje, modern köy yaşamının bir başka yorumu.

toscana-vadisi-1

1068 dönüm arazi içinde yer alan Toskana Vadisi, 3.Etapta tek katlı, yüksek tavanlı, iç avlulu, kiremitli, taş duvarlı ve Akdeniz karakterine sahip 8 farklı tipte 187 villadan oluşuyor. 179 metrekareden 694 metrekareye kadar farklı mekan büyüklüklerine sahip konutlar, salonlarında 5, iç odalarda 3 metreye varan tavan yüksekliğine sahip. Projenin en önemli özelliklerinden biri de her villanın kendine ait bahçelere sahip olması. Konut büyüklüğüne göre 950 ile 4000 metrekareye göre değişen bahçeler, Toskana sakinlerinin kendi sebze/meyvelerini kendi yetiştirme imkanı veriyor.

toscana-vadisi-2

Öte yandan villalar arasındaki sokaklar kullanıcıları Büyükçekmeceye kadar 2 km’lik bir alanı kaplayan Park Verde’ye taşıyor. Bu alan ise Toskana’nın yerel kimliğine ait palmiyelerin, fıstık çamlarının, servilerin, zeytin ağaçlarının yer aldığı alan aynı zamanda spor alanları, çocuk oyun alanlarını da içerisinde barındırıyor. Sosyal tesis olarak sağlık kulübü, spa merkezi, restoran ve kafeleri barındıran proje, aynı zamanda köy meydanlarını da yeniden yorumlayarak bu alanları düğüm noktaları haline getiriyor. Köy kahvesi, köy fırını, köy bakkalı ve kütüphane barındıran meydan, önemli sosyal ağ noktalarından biri.

toscana-vadisi-7

Toskana Vadisi, konsept proje yaratımı ve bu konsepti yerel değerler ile birleştirme, yaşam alanlarının ferah ve ince düşünülmesi, yeşil alanın insan sağlığı açısından önemi nedeniyle yoğun olarak kullanılması sebebiyle önemli bir proje.

toscana-vadisi-8

 

Son Düzenlenme Salı, 30 Aralık 2014 17:02
Arzu Türk

3oda1salon yazarı Arzu Türk İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunudur.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Konut Projeleri

Konut Projeleri

Gayrimenkul alırken doğru kararlar verebilmek hepimiz için inanılmaz önem taşıyor. Özellikle bu kadar çok farklı alternatifin bulunduğu günümüzde, hem yaşayacağı evi almak isteyenler, hem de gayrimenkul yatırımcıları seçim yapmakta oldukça zorlanmakta.

Yeni Emlak Projelerine yatırım yaparken, projenin yatırımcısı özellikle büyük önem taşımakta; çünkü günümüzde alımlar büyük oranla ya maketten yapılmakta ya da daha projenin kaba yapısı bitmeden. Bu durumda da en önemli konu olarak karşımıza yatırımcı firmanın ‘güvenilirliği’ çıkmakta. Bizce yeni bir projeden ‘gayrimenkul’ almadan once dikkat edilmesi gerekli en önemli konu budur. Yatırımcı bu projeyi taahhüt ettiği zamanda ve taahhüt ettiği koşullarda teslim edebilecek mi? Ekonomik dengelerin kısa sürede değişebildiği günümüz dünya koşullarında bu yanıtın doğru alınabilmesi çok önemlidir. Yatırımcı sattığı evlerin parasıyla mı inşaatı gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır, yoksa kötü koşullarda da projesini bitirebilecek gücü var mıdır? Diğer bir noktada kendi ihtiyacımızı en iyi şekilde belirleyebilmemizdir. Eğer yatırım için bir alım yapacaksak bize en çok getiriyi getirecek proje doğru karar olacaktır. Fakat yaşamak için bir alım yapacaksak, yaşamak istediğimiz lokasyon, ihtiyacımız olan oda sayısı ve büyüklük, sosyal koşullar ve tabii ki bütçemiz önem vermemiz gereken ana noktalardır.

3oda1salon’un ‘Konut Projeleri ’sayfaları tüm bu doğrultularda gayrimenkul yatırımcılarını bilgilendirmeyi amaçlıyor. Konut Projeleri başlığında İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerde gerçekleştirilen en yeni konut projeleri ve Bodrum, Çeşme, Alaçatı gibi popüler yörelerdeki yeni yazlık projeleri ile ilgili tüm güncel bilgiler okuyucular ile paylaşılıyor. Sayfalarımızda, projelerin yatırımcıları kimlerdir, tasarım ekibinde kimler yeralmaktadır, projelerin taban alanları, inşaat alanları kaç m2dir, toplam kaç adet konut yer almaktadır, gibi temel soruların yanıtları yeralmaktadır. Ayrıca projelerin lokasyonları ve lokasyon avantajları, konut projelerinin sosyal alanlarında bulunan fonksiyonlar, projelerin ev sahiplerine sağladığı hizmetler yeni fotoğraflar eşliğinde detaylı bir biçimde paylaşılmaktadır.

Yazılarımızda her projeyi farklı kılan özellikler üzerinde durulmaktadır. Projelerin iç mekan ve dış mekan fotoğrafları, ulaşım krokileri,, teslim tarihlerine, yer verilmekte, evlerin fiyatları, satış koşulları, kredilendirme olanakları belirtilmektedir. Tüm projelerin web siteleri, telefon ve iletişim bilgilerine de bulunmaktadır. Kısaca bu sayfalar ‘EV’ almadan once yapacağınız araştırmalar için önemli bir kaynak olacaktır.

Konut Projeleri Sayfalarımızda yer alan popüler projelerden bazıları:

Avrupa Yakası Konut Projeleri

Nurol Tower, Batışehir, Zorlu Center, Soyak Soho, Pana Via Residence, Skyland İstanbul, Qent İstinye, Terrace Doğa, One Ortaköy, Nisbetiye On, İstanbloom, Ormanada, Gölmahal, Nurol Park, Vadi İstanbul, Quasar İstanbul, 42 Maslak, Brandium Ataşehir…

Anadolu Yakası Konut Projeleri

Aktaş Boğaziçi Evleri, Newada Residence, Kandilli Konakları , Pega Kartal, Yenitepe Kadıköy,Sinpaş Liva, Nar Life Evleri, Elysium Serene Kandilli , Antorman , Çamlıca +210 , Alemdağ Emlak Konutları , Exen İstanbul, Mesa Kartall, Çamlıkonak, Asl'ı Bahçe , Dumankaya İkon…

Yazlık Projeler

The Residences At Mandarin Oriental, Seba Farilya, Tekfen Gümüşlük Evleri Neocasa Navigator, Chalet Azur Bodrum Vicem Bodrum Yalıları, Palivor Çiftliği, Reef Loft Bodrum Alaçatı Zeytinlik Evleri, Zen Gündoğan, Mi'Costa Boyalık Residence, Mi’Marin Ilıca Villaları…

 

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe