Torunlar GYO ve KİPTAŞ'tan 5. Levent

  • Okunma 2263 defa
Torunlar GYO ve KİPTAŞ'tan 5. Levent
24 Nis

15,000 kişi kapasiteli olacak şekilde tasarlanan, Torunlar GYO ve KİPTAŞ'ın ortak üretimi olan 5. Levent, şehrin içindeki yeni bir konut projesi. 1 milyar 800 milyol TL'lik yatırımla uygulanacak. 

TEM Alibeyköy kavşağı civarında inşa edilecek olan 5. Levent 516 bin metrekarelik bir araziye yayılacak. Projenin kentsel dönüşüm planlaması KİPTAŞ'a, uygulaması ise Torunlar GYO'ya ait. 

Proje kapsamında yaklaşık 4000 adet konutla birlikte sosyal donatılı üniversite eğitim alanı, cadde konseptinde tasarlanmış olan 4000 metrekarelik ticari birimler, iki adet okul, iki adet cami ve 50 dönümlük bir koru yer aldığı belirtiliyor. 

5-levent-2

5. Levent'in kapladığı arazinin yarısından fazlasının yeşil alana sahip olacağı belirtilmiş. Bu bağlamda konutların göl, doğa ve şehir manzaralı olması sağlanmış. Proje toplamda 17 bloktan ve iki mahalleden oluşuyor. 1+1'den 4+1'e değişen daire tipleri tasarlanmış.

Sosyal alanlar kapsamında tasarlanan lavanta, gül, manolya bahçeleriyle doğal tarım alanları doğayla bütünleşme amacıyla kurgulanmış. Projede enerji verimliliği gereğince çevre dostu çözümler, geri dönüşümlü malzemeler, doğal zemine yeşil alanlar ve atık planlaması gerçekleştirilmiş. 

5. Levent'de Sosyal Alanlar

Sosyal alanlar kapsamında çocuk oyun parkları, ağaç evler, tematik oyun parkı, kızılderili çadırları, oyun mağarası, kum havuzu, tırmanma duvarı, su parkuru, denge parkuru, kumsallı yüzme havuzu, çocuk yüzme havuzu, çocuk aktivite havuzu, koşu parkuru, yürüyüş yolları, bisiklet yolları, basketbol sahası, futbol sahası, tenis kortu, plaj voleybol sahası, spor salonu, pilates stüdyosu, yoga stüdyosu, çok amaçlı stüdyo, spa merkezi, hamam, sauna, jakuzi, buhar odası, festival meydanı, açık hava sineması, amfi tiyatro, kır kahvesi, seyir ve oturma terasları, havuzlar, gölet, kumsallı yüzme havuzu, çocuk yüzme havuzu, kır kahvesi ve atölyeler tasarlanmış. 

5-levent-3

Ticari birimler kapsamında ise gurme restoran, kafeler, yeme-içme alanları, çarşı, market, kuaför, kuru temizleme, berber tasarlanmış.

Proje, kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilirken şehre yakın olması nedeniyle oldukça önemli bir konumda kabul ediliyor. 

Projenin 2017'de tamamlanması öngörülüyor.  

Detaylı bilgi için www.5levent.com.tr adresi ziyaret edilebilir.

Son Düzenlenme Cuma, 24 Nisan 2015 07:22
Güzin Öztok

3oda1salon yazarı Güzin Öztok İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunu, İ.T.Ü Master Programı öğrencisidir.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Konut Projeleri

Konut Projeleri

Gayrimenkul alırken doğru kararlar verebilmek hepimiz için inanılmaz önem taşıyor. Özellikle bu kadar çok farklı alternatifin bulunduğu günümüzde, hem yaşayacağı evi almak isteyenler, hem de gayrimenkul yatırımcıları seçim yapmakta oldukça zorlanmakta.

Yeni Emlak Projelerine yatırım yaparken, projenin yatırımcısı özellikle büyük önem taşımakta; çünkü günümüzde alımlar büyük oranla ya maketten yapılmakta ya da daha projenin kaba yapısı bitmeden. Bu durumda da en önemli konu olarak karşımıza yatırımcı firmanın ‘güvenilirliği’ çıkmakta. Bizce yeni bir projeden ‘gayrimenkul’ almadan once dikkat edilmesi gerekli en önemli konu budur. Yatırımcı bu projeyi taahhüt ettiği zamanda ve taahhüt ettiği koşullarda teslim edebilecek mi? Ekonomik dengelerin kısa sürede değişebildiği günümüz dünya koşullarında bu yanıtın doğru alınabilmesi çok önemlidir. Yatırımcı sattığı evlerin parasıyla mı inşaatı gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır, yoksa kötü koşullarda da projesini bitirebilecek gücü var mıdır? Diğer bir noktada kendi ihtiyacımızı en iyi şekilde belirleyebilmemizdir. Eğer yatırım için bir alım yapacaksak bize en çok getiriyi getirecek proje doğru karar olacaktır. Fakat yaşamak için bir alım yapacaksak, yaşamak istediğimiz lokasyon, ihtiyacımız olan oda sayısı ve büyüklük, sosyal koşullar ve tabii ki bütçemiz önem vermemiz gereken ana noktalardır.

3oda1salon’un ‘Konut Projeleri ’sayfaları tüm bu doğrultularda gayrimenkul yatırımcılarını bilgilendirmeyi amaçlıyor. Konut Projeleri başlığında İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerde gerçekleştirilen en yeni konut projeleri ve Bodrum, Çeşme, Alaçatı gibi popüler yörelerdeki yeni yazlık projeleri ile ilgili tüm güncel bilgiler okuyucular ile paylaşılıyor. Sayfalarımızda, projelerin yatırımcıları kimlerdir, tasarım ekibinde kimler yeralmaktadır, projelerin taban alanları, inşaat alanları kaç m2dir, toplam kaç adet konut yer almaktadır, gibi temel soruların yanıtları yeralmaktadır. Ayrıca projelerin lokasyonları ve lokasyon avantajları, konut projelerinin sosyal alanlarında bulunan fonksiyonlar, projelerin ev sahiplerine sağladığı hizmetler yeni fotoğraflar eşliğinde detaylı bir biçimde paylaşılmaktadır.

Yazılarımızda her projeyi farklı kılan özellikler üzerinde durulmaktadır. Projelerin iç mekan ve dış mekan fotoğrafları, ulaşım krokileri,, teslim tarihlerine, yer verilmekte, evlerin fiyatları, satış koşulları, kredilendirme olanakları belirtilmektedir. Tüm projelerin web siteleri, telefon ve iletişim bilgilerine de bulunmaktadır. Kısaca bu sayfalar ‘EV’ almadan once yapacağınız araştırmalar için önemli bir kaynak olacaktır.

Konut Projeleri Sayfalarımızda yer alan popüler projelerden bazıları:

Avrupa Yakası Konut Projeleri

Nurol Tower, Batışehir, Zorlu Center, Soyak Soho, Pana Via Residence, Skyland İstanbul, Qent İstinye, Terrace Doğa, One Ortaköy, Nisbetiye On, İstanbloom, Ormanada, Gölmahal, Nurol Park, Vadi İstanbul, Quasar İstanbul, 42 Maslak, Brandium Ataşehir…

Anadolu Yakası Konut Projeleri

Aktaş Boğaziçi Evleri, Newada Residence, Kandilli Konakları , Pega Kartal, Yenitepe Kadıköy,Sinpaş Liva, Nar Life Evleri, Elysium Serene Kandilli , Antorman , Çamlıca +210 , Alemdağ Emlak Konutları , Exen İstanbul, Mesa Kartall, Çamlıkonak, Asl'ı Bahçe , Dumankaya İkon…

Yazlık Projeler

The Residences At Mandarin Oriental, Seba Farilya, Tekfen Gümüşlük Evleri Neocasa Navigator, Chalet Azur Bodrum Vicem Bodrum Yalıları, Palivor Çiftliği, Reef Loft Bodrum Alaçatı Zeytinlik Evleri, Zen Gündoğan, Mi'Costa Boyalık Residence, Mi’Marin Ilıca Villaları…

 

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe