The İstanbul Veliefendi

  • Okunma 3176 defa
The İstanbul Veliefendi
17 Eyl

The İstanbul Veliefendi, Bakırköy-Zeytinburnu hattında Veliefendi Hipodromu’nun hemen yanı başında yer alan bir proje. Koç Grubu’nun eski Bozkurt Mefruşat Fabrika’sının yerine inşa edilen proje YDA Group ve Kuruluş İnşaat tarafından hayata geçirilecek. 68 333 m2 alana inşa edilen projede 14 katlı 15 blok ve 35 katlı 1 adet rezidans kulesi bulunuyor. The İstanbul Veliefendi’de 486 daire ve 42 ticari ünite bulunacak.

The İstanbul Veliefendi, İstanbul’un dinamik dokusunun tam içinde, Bakırköy sahili, Topkapı surları ve Veliefendi Hipodromu ile sarmalanmış. Tarihi dokunun çok yakınında. Proje Havaalanı’na 8 km, Merter’e 2 km, Bakırköy’e 1 km ve Sahil Yolu’na 1 km uzaklıkta.

Peyzaj düzenlemesine büyük önem verilen projenin %80 i yeşil alanlara su yollarına ve göletlere ayrılmış. Yürüyüş ve koşu parkurları, bisiklet yolları, çocuk oyun alanları, basketbol ve voleybol sahası açık alan aktiviteleri olarak ortak alanlarda yerini almış. Ayrıca sosyal tesiste kapalı&açık yüzme havuzu, fitness salonu, sauna, masaj odaları ve oyun salonları bulunuyor. The İstanbul Veliefendi’nin yaşam merkezinin giriş katında 44 mağazadan oluşan çarşı bulunuyor.

Otoparkın kapalı alanda çözüldüğü proje yerüstü alanların daha etkili kullanılabilmesini sağlamış. 2+1 daireye 1 araçlık, 3+1 ile 4+1 dairelere 2 araçlık otopark ayrılmış. Ayrıca site içerisinde misafirler için açık otoparklar da bulunacak. 

Dairelerde kullanılan tüm malzemeler, ankastre eşyalar, vitrifiye ve armatürler sektörde lider markalardan. 7/24 kapalı devre kamera kayıt ve kontrollü giriş-çıkışın öngörüldüğü projede yangın ve duman alarm sistemleri, her dairede görüntülü intercom sistemi de bulunacak. The İstanbul Veliefendi yüksek inşaat teknolojisiyle son deprem yönetmeliğe uygun olarak fore kazık taşıyıcı sistem üzerine radye temel ve tünel kalıp sistemi kullanılarak inşa ediliyor.

Projede 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri mevcut. 133 m2 büyüklükteki 2+1 dairelerin fiyatları ise 605.000 TL’den, 187 m2 olan 3+1 dairelerin fiyatları 787.000 TL den ve 212 m2 olan 4+1 dairelerin fiyatları ise 895.000 TL’den başlıyor. Projeden %25 peşinat ve geri kalanını banka kredisi kullanarak konut satın alabiliyorsunuz. Projenin teslim tarihi Haziran 2013.
 

Sayılarla The İstanbul Veliefendi

68 333 m2 Toplam Arsa Alanı
40 000 m2 Yeşil Alan
210 000 m2 İnşaat Alanı
12 500 m2 Ticari Alan
14 katlı 15 blok
35 katlı 1 Rezidans Kulesi
486 Daire
42 Ticari Ünite

Son Düzenlenme Salı, 11 Ekim 2011 20:12
Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra  2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir. ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

 

Google+ Web site: www.3oda1salon.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Konut Projeleri

Konut Projeleri

Gayrimenkul alırken doğru kararlar verebilmek hepimiz için inanılmaz önem taşıyor. Özellikle bu kadar çok farklı alternatifin bulunduğu günümüzde, hem yaşayacağı evi almak isteyenler, hem de gayrimenkul yatırımcıları seçim yapmakta oldukça zorlanmakta.

Yeni Emlak Projelerine yatırım yaparken, projenin yatırımcısı özellikle büyük önem taşımakta; çünkü günümüzde alımlar büyük oranla ya maketten yapılmakta ya da daha projenin kaba yapısı bitmeden. Bu durumda da en önemli konu olarak karşımıza yatırımcı firmanın ‘güvenilirliği’ çıkmakta. Bizce yeni bir projeden ‘gayrimenkul’ almadan once dikkat edilmesi gerekli en önemli konu budur. Yatırımcı bu projeyi taahhüt ettiği zamanda ve taahhüt ettiği koşullarda teslim edebilecek mi? Ekonomik dengelerin kısa sürede değişebildiği günümüz dünya koşullarında bu yanıtın doğru alınabilmesi çok önemlidir. Yatırımcı sattığı evlerin parasıyla mı inşaatı gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır, yoksa kötü koşullarda da projesini bitirebilecek gücü var mıdır? Diğer bir noktada kendi ihtiyacımızı en iyi şekilde belirleyebilmemizdir. Eğer yatırım için bir alım yapacaksak bize en çok getiriyi getirecek proje doğru karar olacaktır. Fakat yaşamak için bir alım yapacaksak, yaşamak istediğimiz lokasyon, ihtiyacımız olan oda sayısı ve büyüklük, sosyal koşullar ve tabii ki bütçemiz önem vermemiz gereken ana noktalardır.

3oda1salon’un ‘Konut Projeleri ’sayfaları tüm bu doğrultularda gayrimenkul yatırımcılarını bilgilendirmeyi amaçlıyor. Konut Projeleri başlığında İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerde gerçekleştirilen en yeni konut projeleri ve Bodrum, Çeşme, Alaçatı gibi popüler yörelerdeki yeni yazlık projeleri ile ilgili tüm güncel bilgiler okuyucular ile paylaşılıyor. Sayfalarımızda, projelerin yatırımcıları kimlerdir, tasarım ekibinde kimler yeralmaktadır, projelerin taban alanları, inşaat alanları kaç m2dir, toplam kaç adet konut yer almaktadır, gibi temel soruların yanıtları yeralmaktadır. Ayrıca projelerin lokasyonları ve lokasyon avantajları, konut projelerinin sosyal alanlarında bulunan fonksiyonlar, projelerin ev sahiplerine sağladığı hizmetler yeni fotoğraflar eşliğinde detaylı bir biçimde paylaşılmaktadır.

Yazılarımızda her projeyi farklı kılan özellikler üzerinde durulmaktadır. Projelerin iç mekan ve dış mekan fotoğrafları, ulaşım krokileri,, teslim tarihlerine, yer verilmekte, evlerin fiyatları, satış koşulları, kredilendirme olanakları belirtilmektedir. Tüm projelerin web siteleri, telefon ve iletişim bilgilerine de bulunmaktadır. Kısaca bu sayfalar ‘EV’ almadan once yapacağınız araştırmalar için önemli bir kaynak olacaktır.

Konut Projeleri Sayfalarımızda yer alan popüler projelerden bazıları:

Avrupa Yakası Konut Projeleri

Nurol Tower, Batışehir, Zorlu Center, Soyak Soho, Pana Via Residence, Skyland İstanbul, Qent İstinye, Terrace Doğa, One Ortaköy, Nisbetiye On, İstanbloom, Ormanada, Gölmahal, Nurol Park, Vadi İstanbul, Quasar İstanbul, 42 Maslak, Brandium Ataşehir…

Anadolu Yakası Konut Projeleri

Aktaş Boğaziçi Evleri, Newada Residence, Kandilli Konakları , Pega Kartal, Yenitepe Kadıköy,Sinpaş Liva, Nar Life Evleri, Elysium Serene Kandilli , Antorman , Çamlıca +210 , Alemdağ Emlak Konutları , Exen İstanbul, Mesa Kartall, Çamlıkonak, Asl'ı Bahçe , Dumankaya İkon…

Yazlık Projeler

The Residences At Mandarin Oriental, Seba Farilya, Tekfen Gümüşlük Evleri Neocasa Navigator, Chalet Azur Bodrum Vicem Bodrum Yalıları, Palivor Çiftliği, Reef Loft Bodrum Alaçatı Zeytinlik Evleri, Zen Gündoğan, Mi'Costa Boyalık Residence, Mi’Marin Ilıca Villaları…

 

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe