Tema İstanbul'un İlk Örnek Dairesi Tamamlandı

  • Okunma 6923 defa
Tema İstanbul Örnek Daire Tema İstanbul Örnek Daire
18 Şub

Artaş, Öztaş, Akdaş, Mesa ve Kantur işbirliğiyle Halkalı Atakent bölgesinde inşa edilen Tema İstanbul’un ilk örnek dairesi 1 Mart’ta görücüye çıkıyor. 3 bin 610 adet dairenin yer aldığı proje, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 2+1 dubleks daire tipleri bulunuyor. Daire fiyatları 256 bin TL ile 726 bin TL arasında değişiyor. Projede, Tema Plaza, Tema World ve Tema Mall AVM alanları yer alıyor.

tema-istanbul-ornek-daire-6

Projenin ilk örnek daire resimleri ise yayınlanmış bulunuyor. Sektörün ‘ilk’lerini barındırması ile anılan proje, örnek daireleriyle kişilerin beğenilerini topluyor. Türkiye’nin en büyük gayrimenkul projesi olan Tema İstanbul, 18 Ocakta gerçekleştirilen interaktif sinema reklamı ile de ilgileri üzerine çekmişti. Film öncesinde perdede Tema İstanbul reklamı yayınlanıyor, sonrasında ise sunucu projeyi gezmesi için seyircilerden birini yanına davet ediyor. Perdeye doğru yönelen seyirci, izleyicilerin şaşkın bakışları arasında bir kapıdan geçerek reklam filminin içine, sunucunun yanına giriyor. Sunucunun yaptığı proje tanıtımından sonra ise izleyici tekrar bir kapıdan geçerek salona geri dönüyor. İzleyiciler tarafından büyük beğeni toplayan interaktif reklam filmi projenin yenilikçi yönünü simgelemesi açısından oldukça önemli bir adımdı. (reklamı sayfanın en altındaki video-playerda bulabilirsiniz)

tema-istanbul-ornek-daire-5

Masterplanının  Gensler tarafından çizildiği proje, konut bölgesi tasarımı İki Design tarafından, Tema Plaza alanı Gensler  ve LOFT Mimarlık ortak çalışmasıyla çizildi. Tema World Jora Vision tarafından tasarlanırken, yine büyük beğeni toplayan showroom ise Yazgan Mimarlık tarafından tasarlandı. 

Son Düzenlenme Salı, 18 Şubat 2014 11:23
Arzu Türk

3oda1salon yazarı Arzu Türk İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunudur.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Konut Projeleri

Konut Projeleri

Gayrimenkul alırken doğru kararlar verebilmek hepimiz için inanılmaz önem taşıyor. Özellikle bu kadar çok farklı alternatifin bulunduğu günümüzde, hem yaşayacağı evi almak isteyenler, hem de gayrimenkul yatırımcıları seçim yapmakta oldukça zorlanmakta.

Yeni Emlak Projelerine yatırım yaparken, projenin yatırımcısı özellikle büyük önem taşımakta; çünkü günümüzde alımlar büyük oranla ya maketten yapılmakta ya da daha projenin kaba yapısı bitmeden. Bu durumda da en önemli konu olarak karşımıza yatırımcı firmanın ‘güvenilirliği’ çıkmakta. Bizce yeni bir projeden ‘gayrimenkul’ almadan once dikkat edilmesi gerekli en önemli konu budur. Yatırımcı bu projeyi taahhüt ettiği zamanda ve taahhüt ettiği koşullarda teslim edebilecek mi? Ekonomik dengelerin kısa sürede değişebildiği günümüz dünya koşullarında bu yanıtın doğru alınabilmesi çok önemlidir. Yatırımcı sattığı evlerin parasıyla mı inşaatı gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır, yoksa kötü koşullarda da projesini bitirebilecek gücü var mıdır? Diğer bir noktada kendi ihtiyacımızı en iyi şekilde belirleyebilmemizdir. Eğer yatırım için bir alım yapacaksak bize en çok getiriyi getirecek proje doğru karar olacaktır. Fakat yaşamak için bir alım yapacaksak, yaşamak istediğimiz lokasyon, ihtiyacımız olan oda sayısı ve büyüklük, sosyal koşullar ve tabii ki bütçemiz önem vermemiz gereken ana noktalardır.

3oda1salon’un ‘Konut Projeleri ’sayfaları tüm bu doğrultularda gayrimenkul yatırımcılarını bilgilendirmeyi amaçlıyor. Konut Projeleri başlığında İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerde gerçekleştirilen en yeni konut projeleri ve Bodrum, Çeşme, Alaçatı gibi popüler yörelerdeki yeni yazlık projeleri ile ilgili tüm güncel bilgiler okuyucular ile paylaşılıyor. Sayfalarımızda, projelerin yatırımcıları kimlerdir, tasarım ekibinde kimler yeralmaktadır, projelerin taban alanları, inşaat alanları kaç m2dir, toplam kaç adet konut yer almaktadır, gibi temel soruların yanıtları yeralmaktadır. Ayrıca projelerin lokasyonları ve lokasyon avantajları, konut projelerinin sosyal alanlarında bulunan fonksiyonlar, projelerin ev sahiplerine sağladığı hizmetler yeni fotoğraflar eşliğinde detaylı bir biçimde paylaşılmaktadır.

Yazılarımızda her projeyi farklı kılan özellikler üzerinde durulmaktadır. Projelerin iç mekan ve dış mekan fotoğrafları, ulaşım krokileri,, teslim tarihlerine, yer verilmekte, evlerin fiyatları, satış koşulları, kredilendirme olanakları belirtilmektedir. Tüm projelerin web siteleri, telefon ve iletişim bilgilerine de bulunmaktadır. Kısaca bu sayfalar ‘EV’ almadan once yapacağınız araştırmalar için önemli bir kaynak olacaktır.

Konut Projeleri Sayfalarımızda yer alan popüler projelerden bazıları:

Avrupa Yakası Konut Projeleri

Nurol Tower, Batışehir, Zorlu Center, Soyak Soho, Pana Via Residence, Skyland İstanbul, Qent İstinye, Terrace Doğa, One Ortaköy, Nisbetiye On, İstanbloom, Ormanada, Gölmahal, Nurol Park, Vadi İstanbul, Quasar İstanbul, 42 Maslak, Brandium Ataşehir…

Anadolu Yakası Konut Projeleri

Aktaş Boğaziçi Evleri, Newada Residence, Kandilli Konakları , Pega Kartal, Yenitepe Kadıköy,Sinpaş Liva, Nar Life Evleri, Elysium Serene Kandilli , Antorman , Çamlıca +210 , Alemdağ Emlak Konutları , Exen İstanbul, Mesa Kartall, Çamlıkonak, Asl'ı Bahçe , Dumankaya İkon…

Yazlık Projeler

The Residences At Mandarin Oriental, Seba Farilya, Tekfen Gümüşlük Evleri Neocasa Navigator, Chalet Azur Bodrum Vicem Bodrum Yalıları, Palivor Çiftliği, Reef Loft Bodrum Alaçatı Zeytinlik Evleri, Zen Gündoğan, Mi'Costa Boyalık Residence, Mi’Marin Ilıca Villaları…

 

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe