Piyalepaşa İstanbul: Kasımpaşa'nın Yeni Yüzü

  • Okunma 3214 defa
Piyalepaşa İstanbul: Kasımpaşa'nın Yeni Yüzü
15 Nis

İki Design Group mimarlık ekibinin tasarladığı ve Piyalepaşa Gayrimenkul’un yatırımcılığını gerçekleştirdiği Piyalepaşa İstanbul projesi Kasımpaşa’da inşa edilecek. Proje kapsamında konut, ofis, otel ve alışveriş sokağı tasarlanmış. 

piyalepasa-istanbul-2

Proje konut, rezidans, ofis, otel ve alışveriş sokağından oluşacak şekilde tasarlanmış.  Piyalepaşa Bölgesi’nde 800 milyon dolarlık bir yatırım olan Piyalepaşa İstanbul projesinde konutlar Nisan 2015’te satışa çıkarıldı. Konutların metrekare satış fiyatları 7 bin 500 ile 8 bin 500 TL arasında değişiyor.

piyalepasa-istanbul-3

Proje kapsamında toplamda 2,500 metrekarelik kapalı sosyal tesis inşa edilecek. Sosyal tesiste spor salonu, kapalı basketbol sahası, kapalı havuz, çocuk havuzu, çocuk oyun alanı, sauna, buhar odası, spa hizmetlerinin yer alacağı belirtilmiş. Ayrıca proje kapsamında yeşil alanlar da tasarlanmış. 

Projede yer alan iki katlı alışveriş sokağında dokuz salonlu sinema yapısı, restoranlar, kafeler öngörülüyor. 

piyalepasa-istanbul-4

Projenin Dolmabahçe ve Kağıthane tünellerine, Beyoğlu İstiklal Caddesi, Karaköy, Kabataş, Nişantaşı ve Beşiktaş gibi merkezi bölgelere yakın konumuyla dikkat çekmesi bekleniyor.

Projede stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 daire tipleri buluyor ve daireler 55-207 metrekare arasında değişiyor. Toplamda 950 adet daire tasarlanmış. Ayrıca proje kapsamında 100-1200 metrekare arasında değişen ofisler de mevcut. 

Projede 3,900 araçlık dört katlı bir otopark da inşa edilecek.

Piyalepaşa İstanbul’un 2018 yılında tamamlanması öngörülüyor. 

Detaylı bilgi için tıklayın: www.piyalepasa.com.tr

Avrupa Yakası'ndaki Yeni Konut Projeleri... 

Son Düzenlenme Çarşamba, 15 Nisan 2015 13:38
Güzin Öztok

3oda1salon yazarı Güzin Öztok İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunu, İ.T.Ü Master Programı öğrencisidir.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Konut Projeleri

Konut Projeleri

Gayrimenkul alırken doğru kararlar verebilmek hepimiz için inanılmaz önem taşıyor. Özellikle bu kadar çok farklı alternatifin bulunduğu günümüzde, hem yaşayacağı evi almak isteyenler, hem de gayrimenkul yatırımcıları seçim yapmakta oldukça zorlanmakta.

Yeni Emlak Projelerine yatırım yaparken, projenin yatırımcısı özellikle büyük önem taşımakta; çünkü günümüzde alımlar büyük oranla ya maketten yapılmakta ya da daha projenin kaba yapısı bitmeden. Bu durumda da en önemli konu olarak karşımıza yatırımcı firmanın ‘güvenilirliği’ çıkmakta. Bizce yeni bir projeden ‘gayrimenkul’ almadan once dikkat edilmesi gerekli en önemli konu budur. Yatırımcı bu projeyi taahhüt ettiği zamanda ve taahhüt ettiği koşullarda teslim edebilecek mi? Ekonomik dengelerin kısa sürede değişebildiği günümüz dünya koşullarında bu yanıtın doğru alınabilmesi çok önemlidir. Yatırımcı sattığı evlerin parasıyla mı inşaatı gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır, yoksa kötü koşullarda da projesini bitirebilecek gücü var mıdır? Diğer bir noktada kendi ihtiyacımızı en iyi şekilde belirleyebilmemizdir. Eğer yatırım için bir alım yapacaksak bize en çok getiriyi getirecek proje doğru karar olacaktır. Fakat yaşamak için bir alım yapacaksak, yaşamak istediğimiz lokasyon, ihtiyacımız olan oda sayısı ve büyüklük, sosyal koşullar ve tabii ki bütçemiz önem vermemiz gereken ana noktalardır.

3oda1salon’un ‘Konut Projeleri ’sayfaları tüm bu doğrultularda gayrimenkul yatırımcılarını bilgilendirmeyi amaçlıyor. Konut Projeleri başlığında İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerde gerçekleştirilen en yeni konut projeleri ve Bodrum, Çeşme, Alaçatı gibi popüler yörelerdeki yeni yazlık projeleri ile ilgili tüm güncel bilgiler okuyucular ile paylaşılıyor. Sayfalarımızda, projelerin yatırımcıları kimlerdir, tasarım ekibinde kimler yeralmaktadır, projelerin taban alanları, inşaat alanları kaç m2dir, toplam kaç adet konut yer almaktadır, gibi temel soruların yanıtları yeralmaktadır. Ayrıca projelerin lokasyonları ve lokasyon avantajları, konut projelerinin sosyal alanlarında bulunan fonksiyonlar, projelerin ev sahiplerine sağladığı hizmetler yeni fotoğraflar eşliğinde detaylı bir biçimde paylaşılmaktadır.

Yazılarımızda her projeyi farklı kılan özellikler üzerinde durulmaktadır. Projelerin iç mekan ve dış mekan fotoğrafları, ulaşım krokileri,, teslim tarihlerine, yer verilmekte, evlerin fiyatları, satış koşulları, kredilendirme olanakları belirtilmektedir. Tüm projelerin web siteleri, telefon ve iletişim bilgilerine de bulunmaktadır. Kısaca bu sayfalar ‘EV’ almadan once yapacağınız araştırmalar için önemli bir kaynak olacaktır.

Konut Projeleri Sayfalarımızda yer alan popüler projelerden bazıları:

Avrupa Yakası Konut Projeleri

Nurol Tower, Batışehir, Zorlu Center, Soyak Soho, Pana Via Residence, Skyland İstanbul, Qent İstinye, Terrace Doğa, One Ortaköy, Nisbetiye On, İstanbloom, Ormanada, Gölmahal, Nurol Park, Vadi İstanbul, Quasar İstanbul, 42 Maslak, Brandium Ataşehir…

Anadolu Yakası Konut Projeleri

Aktaş Boğaziçi Evleri, Newada Residence, Kandilli Konakları , Pega Kartal, Yenitepe Kadıköy,Sinpaş Liva, Nar Life Evleri, Elysium Serene Kandilli , Antorman , Çamlıca +210 , Alemdağ Emlak Konutları , Exen İstanbul, Mesa Kartall, Çamlıkonak, Asl'ı Bahçe , Dumankaya İkon…

Yazlık Projeler

The Residences At Mandarin Oriental, Seba Farilya, Tekfen Gümüşlük Evleri Neocasa Navigator, Chalet Azur Bodrum Vicem Bodrum Yalıları, Palivor Çiftliği, Reef Loft Bodrum Alaçatı Zeytinlik Evleri, Zen Gündoğan, Mi'Costa Boyalık Residence, Mi’Marin Ilıca Villaları…

 

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe