Onaltıdokuz İstanbul İle Farklı Bir İstanbul Manzarası

  • Okunma 3322 defa
Onaltıdokuz İstanbul İle Farklı Bir İstanbul Manzarası
12 May

Son günlerde adını sıkça duyduğumuz Onaltıdokuz İstanbul projesi Astay A.Ş tarafından Avrupa yakasında hayata geçirilmekte olan bir proje. Projenin yatırımcısı Astay, aynı zamanda Four Seasons Bosphorus ve Four Seasons Sultan Ahmet otellerinin proje geliştirici ve yatırımcısı. Ayrıca firmanınEkim 2011de teslim edilecek 333 daireli projesi Academia Apartments’ın inşası da Avcılar’da devam ediyor.

Onaltıdokuz İstanbul, özel lokasyonu itibarıyla yeni projeler içinde önemli bir yere sahip. Zeytinburnu Kazlıçeşme’de, Bakırköy sahilinde yer alan projede dairelerinin %85’i doğrudan deniz manzasına sahip. Projenin ‘onaltıdokuz’ ismi de manzaranın açısına atıf yapılarak ‘geniş ekran’ anlamından geliyor.

Projenin Mimari projesi Tahsin Alpar (Alpar Mimarlık), iç mimari projesi Hande Tözün (Tözün Mimarlık)'e ait.

1+1 den 6,5+1 ‘e kadar farklı seçenekleri bulunan projenin satış fiyatları da 887bin lira ile 1milyon 985bin lira arasında değişiyor. Akbank ve Albaraka Türk’ten %25 peşinat ile 120 ay kredi kullanılabiliyor.

Onaltıdokuz İstanbul, Havaalanına 8km, E-5’ 4 km, marmaray ve tüp Tünel girişine 200m, İDO Yenikapı’ya 4 km mesafede. 2010 Mart ayında başlanan projenin Mart 2012’de teslim edilmesi bekleniyor.

Proje koşu parkurları, açık&kapalı yüzme havuzları, kreşi, çocuk oyun alanları, restoran ve spası ile geniş sosyal imkanlara sahip. Concierge servisi ile de 5 yıldızlı bir otel ayrıcalığında.

Mahal listesi oluşturulurken özel seçimler yapılmış. Hansgrohe armatürler, Duravit vitrifiyeler, Miele ankastreler, Schüco panel cepheler… Ayrıca zeminlerde depreme dayanıklı Fore Kazık ve radye Jeneral sistem temel Lord Finesse The Underboss Files download uygulaması yapılmıştır. 3+1 ve daha büyük evler için 3 araçlık, diğerleri için 2 araçlık otopark bulunmaktadır.

Sayılarla Onaltıdokuz İstanbul

27 791 m2 arsa
154 200 m2 inşaat alanı
25 000 m2 alış-veriş ve yaşam alanı
346 konut – 150 apart ünite
1391 araçlık kapalı otopark /83 araçlık açık otopark
27-32-36 katlı 3 blok

www.onaltidokuzistanbul.com

 

Son Düzenlenme Çarşamba, 24 Temmuz 2013 10:24
Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra  2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir. ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

 

Google+ Web site: www.3oda1salon.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Konut Projeleri

Konut Projeleri

Gayrimenkul alırken doğru kararlar verebilmek hepimiz için inanılmaz önem taşıyor. Özellikle bu kadar çok farklı alternatifin bulunduğu günümüzde, hem yaşayacağı evi almak isteyenler, hem de gayrimenkul yatırımcıları seçim yapmakta oldukça zorlanmakta.

Yeni Emlak Projelerine yatırım yaparken, projenin yatırımcısı özellikle büyük önem taşımakta; çünkü günümüzde alımlar büyük oranla ya maketten yapılmakta ya da daha projenin kaba yapısı bitmeden. Bu durumda da en önemli konu olarak karşımıza yatırımcı firmanın ‘güvenilirliği’ çıkmakta. Bizce yeni bir projeden ‘gayrimenkul’ almadan once dikkat edilmesi gerekli en önemli konu budur. Yatırımcı bu projeyi taahhüt ettiği zamanda ve taahhüt ettiği koşullarda teslim edebilecek mi? Ekonomik dengelerin kısa sürede değişebildiği günümüz dünya koşullarında bu yanıtın doğru alınabilmesi çok önemlidir. Yatırımcı sattığı evlerin parasıyla mı inşaatı gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır, yoksa kötü koşullarda da projesini bitirebilecek gücü var mıdır? Diğer bir noktada kendi ihtiyacımızı en iyi şekilde belirleyebilmemizdir. Eğer yatırım için bir alım yapacaksak bize en çok getiriyi getirecek proje doğru karar olacaktır. Fakat yaşamak için bir alım yapacaksak, yaşamak istediğimiz lokasyon, ihtiyacımız olan oda sayısı ve büyüklük, sosyal koşullar ve tabii ki bütçemiz önem vermemiz gereken ana noktalardır.

3oda1salon’un ‘Konut Projeleri ’sayfaları tüm bu doğrultularda gayrimenkul yatırımcılarını bilgilendirmeyi amaçlıyor. Konut Projeleri başlığında İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerde gerçekleştirilen en yeni konut projeleri ve Bodrum, Çeşme, Alaçatı gibi popüler yörelerdeki yeni yazlık projeleri ile ilgili tüm güncel bilgiler okuyucular ile paylaşılıyor. Sayfalarımızda, projelerin yatırımcıları kimlerdir, tasarım ekibinde kimler yeralmaktadır, projelerin taban alanları, inşaat alanları kaç m2dir, toplam kaç adet konut yer almaktadır, gibi temel soruların yanıtları yeralmaktadır. Ayrıca projelerin lokasyonları ve lokasyon avantajları, konut projelerinin sosyal alanlarında bulunan fonksiyonlar, projelerin ev sahiplerine sağladığı hizmetler yeni fotoğraflar eşliğinde detaylı bir biçimde paylaşılmaktadır.

Yazılarımızda her projeyi farklı kılan özellikler üzerinde durulmaktadır. Projelerin iç mekan ve dış mekan fotoğrafları, ulaşım krokileri,, teslim tarihlerine, yer verilmekte, evlerin fiyatları, satış koşulları, kredilendirme olanakları belirtilmektedir. Tüm projelerin web siteleri, telefon ve iletişim bilgilerine de bulunmaktadır. Kısaca bu sayfalar ‘EV’ almadan once yapacağınız araştırmalar için önemli bir kaynak olacaktır.

Konut Projeleri Sayfalarımızda yer alan popüler projelerden bazıları:

Avrupa Yakası Konut Projeleri

Nurol Tower, Batışehir, Zorlu Center, Soyak Soho, Pana Via Residence, Skyland İstanbul, Qent İstinye, Terrace Doğa, One Ortaköy, Nisbetiye On, İstanbloom, Ormanada, Gölmahal, Nurol Park, Vadi İstanbul, Quasar İstanbul, 42 Maslak, Brandium Ataşehir…

Anadolu Yakası Konut Projeleri

Aktaş Boğaziçi Evleri, Newada Residence, Kandilli Konakları , Pega Kartal, Yenitepe Kadıköy,Sinpaş Liva, Nar Life Evleri, Elysium Serene Kandilli , Antorman , Çamlıca +210 , Alemdağ Emlak Konutları , Exen İstanbul, Mesa Kartall, Çamlıkonak, Asl'ı Bahçe , Dumankaya İkon…

Yazlık Projeler

The Residences At Mandarin Oriental, Seba Farilya, Tekfen Gümüşlük Evleri Neocasa Navigator, Chalet Azur Bodrum Vicem Bodrum Yalıları, Palivor Çiftliği, Reef Loft Bodrum Alaçatı Zeytinlik Evleri, Zen Gündoğan, Mi'Costa Boyalık Residence, Mi’Marin Ilıca Villaları…

 

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe