L'ist İstinye Suites

  • Okunma 2650 defa
L'ist İstinye Suites
10 Ara

Ömer Çamoğlu tarafından tasarlanan ve Bosphorus Real Estate Fund (BREF) tarafından hayata geçirilen L'ist İstinye Suites, 28.000 m2 'lik bir alanda yer alan bir rezidans projesi. Konut tiplerinin 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 olarak değiştiği projede metrekare aralıkları ise 132 ile 320 m2 arasında değişiyor.  L'ist İstinye Suites projesi 14 blokta 150 lüks daireden oluşuyor. İçerisinde açık yüzme havuzu, spor sahaları, SPA merkezi gibi pek çok aktivite alanı bulunuyor. Projenin bir diğer artısı ise İstinye Park'a olan yakınlığı.

list-istinye-suites-5

Projenin peyzaj tasarımı ise EDSA Landscape tarafından yapılmış. Mimarinin yalınlığı göz önünde tutularak peyzaj projesinde de aynı yalınlığı minimal hatlar üzerinde konumlandırarak düşnülmüş. Lineerlik ve geometrik desenler dış mekandaki zemin kaplamalarında da devam ediyor.

list-istinye-suites-3

İç mekan projesinin Toner Mimarlık tarafından çizildiği projede, dış mekandaki doğrusal hatlar iç mekana da taşınıyor. Cephe oynamaları, aydınlatmalar, zemin ve duvar kaplamaları yer yer üçüncü boyutta yer yer doku olarak bu çizgileri takip ediyor. Genel olarak bakıldığında proje, moderni ve klasiği yansıtıyor. Gerek doğal materyallerin kullanımıyla gerekse doku seçimlerinde bizlere yerelliği de hissettiriyor. Autoban tarafından hazırlanan örnek dairede bu doğal malzemelerin ahşap, doğal taş ve metal olduğunu, bu doğal malzemelerin projenin genel mimarisi ile birlikte çağdaş bir tasarım sunduğu görünüyor.

list-istinye-suites-7

Projenin bir diğer artısı ise blokların az katlı tasarlanarak insan ölçeğine yakınlaşması. Aktivite alanlarının birbirleriyle ve konut daireleriyle olan kurgusu, kullanıcıya daha çok tatil yerindeymiş izlenimini veriyor. Blokların tümü Boğaz manzarasına dönük tasarlanmış. Bu aynı zamanda daire içlerine güneş ışığının alınımını kolaylaştırıyor. Daire içlerindeki iç mekan bölümlendirmeleri, her bir mekanın ileride farklı mekanlar olarak kullanılabileceğini göz önünde tutarak tasarlanmış. 

list-istinye-suites-15

İstinye'deki Yeni Konut Projeleri için Linki Tıklayınız...

 

Son Düzenlenme Çarşamba, 10 Aralık 2014 08:39
Arzu Türk

3oda1salon yazarı Arzu Türk İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunudur.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Konut Projeleri

Konut Projeleri

Gayrimenkul alırken doğru kararlar verebilmek hepimiz için inanılmaz önem taşıyor. Özellikle bu kadar çok farklı alternatifin bulunduğu günümüzde, hem yaşayacağı evi almak isteyenler, hem de gayrimenkul yatırımcıları seçim yapmakta oldukça zorlanmakta.

Yeni Emlak Projelerine yatırım yaparken, projenin yatırımcısı özellikle büyük önem taşımakta; çünkü günümüzde alımlar büyük oranla ya maketten yapılmakta ya da daha projenin kaba yapısı bitmeden. Bu durumda da en önemli konu olarak karşımıza yatırımcı firmanın ‘güvenilirliği’ çıkmakta. Bizce yeni bir projeden ‘gayrimenkul’ almadan once dikkat edilmesi gerekli en önemli konu budur. Yatırımcı bu projeyi taahhüt ettiği zamanda ve taahhüt ettiği koşullarda teslim edebilecek mi? Ekonomik dengelerin kısa sürede değişebildiği günümüz dünya koşullarında bu yanıtın doğru alınabilmesi çok önemlidir. Yatırımcı sattığı evlerin parasıyla mı inşaatı gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır, yoksa kötü koşullarda da projesini bitirebilecek gücü var mıdır? Diğer bir noktada kendi ihtiyacımızı en iyi şekilde belirleyebilmemizdir. Eğer yatırım için bir alım yapacaksak bize en çok getiriyi getirecek proje doğru karar olacaktır. Fakat yaşamak için bir alım yapacaksak, yaşamak istediğimiz lokasyon, ihtiyacımız olan oda sayısı ve büyüklük, sosyal koşullar ve tabii ki bütçemiz önem vermemiz gereken ana noktalardır.

3oda1salon’un ‘Konut Projeleri ’sayfaları tüm bu doğrultularda gayrimenkul yatırımcılarını bilgilendirmeyi amaçlıyor. Konut Projeleri başlığında İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerde gerçekleştirilen en yeni konut projeleri ve Bodrum, Çeşme, Alaçatı gibi popüler yörelerdeki yeni yazlık projeleri ile ilgili tüm güncel bilgiler okuyucular ile paylaşılıyor. Sayfalarımızda, projelerin yatırımcıları kimlerdir, tasarım ekibinde kimler yeralmaktadır, projelerin taban alanları, inşaat alanları kaç m2dir, toplam kaç adet konut yer almaktadır, gibi temel soruların yanıtları yeralmaktadır. Ayrıca projelerin lokasyonları ve lokasyon avantajları, konut projelerinin sosyal alanlarında bulunan fonksiyonlar, projelerin ev sahiplerine sağladığı hizmetler yeni fotoğraflar eşliğinde detaylı bir biçimde paylaşılmaktadır.

Yazılarımızda her projeyi farklı kılan özellikler üzerinde durulmaktadır. Projelerin iç mekan ve dış mekan fotoğrafları, ulaşım krokileri,, teslim tarihlerine, yer verilmekte, evlerin fiyatları, satış koşulları, kredilendirme olanakları belirtilmektedir. Tüm projelerin web siteleri, telefon ve iletişim bilgilerine de bulunmaktadır. Kısaca bu sayfalar ‘EV’ almadan once yapacağınız araştırmalar için önemli bir kaynak olacaktır.

Konut Projeleri Sayfalarımızda yer alan popüler projelerden bazıları:

Avrupa Yakası Konut Projeleri

Nurol Tower, Batışehir, Zorlu Center, Soyak Soho, Pana Via Residence, Skyland İstanbul, Qent İstinye, Terrace Doğa, One Ortaköy, Nisbetiye On, İstanbloom, Ormanada, Gölmahal, Nurol Park, Vadi İstanbul, Quasar İstanbul, 42 Maslak, Brandium Ataşehir…

Anadolu Yakası Konut Projeleri

Aktaş Boğaziçi Evleri, Newada Residence, Kandilli Konakları , Pega Kartal, Yenitepe Kadıköy,Sinpaş Liva, Nar Life Evleri, Elysium Serene Kandilli , Antorman , Çamlıca +210 , Alemdağ Emlak Konutları , Exen İstanbul, Mesa Kartall, Çamlıkonak, Asl'ı Bahçe , Dumankaya İkon…

Yazlık Projeler

The Residences At Mandarin Oriental, Seba Farilya, Tekfen Gümüşlük Evleri Neocasa Navigator, Chalet Azur Bodrum Vicem Bodrum Yalıları, Palivor Çiftliği, Reef Loft Bodrum Alaçatı Zeytinlik Evleri, Zen Gündoğan, Mi'Costa Boyalık Residence, Mi’Marin Ilıca Villaları…

 

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe