İzmir’e Yeni Bir Proje: Park Yaşam Ataşehir

  • Okunma 1843 defa
İzmir’e Yeni Bir Proje: Park Yaşam Ataşehir
22 Oca

İzmir’in giderek daha da değer kazanan semtlerinden biri Çiğli Ataşehir’de inşa edilen Park Yaşam Ataşehir projesi, 52 bin metrekarelik bir alana yayılıyor. İzmir’in en büyük konsept projelerinden biri olan Park Yaşam Ataşehir'de yeşil alan kullanımının yoğunluğu ön plana çıkıyor. Yapılar, dikeyde uzanan konut kuleleri yerine yatay mimarisiyle dikkat çekiyor.

 

Projede 1+1, 2+1, 3+1 ve dubleks olmak üzere 859 daire ve 18 adet villa yer alıyor. Konut sakinlerinin balkon kullanımını öne çıkaran, teras olanakları sunan Park Yaşam Ataşehir’de kış bahçesi konseptli daireler de mevcut. Sadece bir konut projesi olmasının yanı sıra yoğun bitki kullanımını ve bu bitkilerin belirli bir sistemle seçilip yerleştirmesiyle de ön plana çıkıyor. 

 

park-yasam-atasehir-2

 

İnsan Ölçeğini Vurgulayan Yatay Mimari

 

Park Yaşam Ataşehir projesi, alışılmış dikeyde uzanan konut kütleleri yerine yatayda uzanan bir mimari kurguya sahip. Yatay monotonluğu kırmak içinse farklı malzemelerle dikey doku vurgulanmış ve bir ritm yaratılmış. 

 

Projenin genel planı, bir avlu oluşturan ve ortada da bir konut kütlesinin yerleştirildiği büyük bir avlu sistemi oluşturuyor. Bu plan, birbirinden kopuk konut sistemleri yerine, herkesin birbirini görebileceği ve sosyal yaşantıyı olumlu yönde etkileyebilecek bir kurgu oluşturmak adına tercih edilmiş. Her bir konut birimi, güneşin doğuş ve batış yönlerine doğru yerleştirilermiş. 

 

park-yasam-atasehir-3

 

Park Yaşam Ataşehir’in Sosyal Aktivite Olanakları

 

Park Yaşam Ataşehir, yeşil dokuyu merkezine alacak şekilde tasarlanmış. Yürüyüş yollarının, spor sahalarının, göletlerin ve oyun parklarının yanı sıra açık ve kapalı yüzme havuzu, sosyal tesis, fitness salonu ve tenis kortlarıyla farklı sosyal aktivite alternatifleri sunuyor. 845 metrekarelik bir alana yerleştirilen açık yüzme havuzu, projenin de odağını oluşturuyor.

Son Düzenlenme Cuma, 22 Ocak 2016 14:39
Arzu Türk

3oda1salon yazarı Arzu Türk İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunudur.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Konut Projeleri

Konut Projeleri

Gayrimenkul alırken doğru kararlar verebilmek hepimiz için inanılmaz önem taşıyor. Özellikle bu kadar çok farklı alternatifin bulunduğu günümüzde, hem yaşayacağı evi almak isteyenler, hem de gayrimenkul yatırımcıları seçim yapmakta oldukça zorlanmakta.

Yeni Emlak Projelerine yatırım yaparken, projenin yatırımcısı özellikle büyük önem taşımakta; çünkü günümüzde alımlar büyük oranla ya maketten yapılmakta ya da daha projenin kaba yapısı bitmeden. Bu durumda da en önemli konu olarak karşımıza yatırımcı firmanın ‘güvenilirliği’ çıkmakta. Bizce yeni bir projeden ‘gayrimenkul’ almadan once dikkat edilmesi gerekli en önemli konu budur. Yatırımcı bu projeyi taahhüt ettiği zamanda ve taahhüt ettiği koşullarda teslim edebilecek mi? Ekonomik dengelerin kısa sürede değişebildiği günümüz dünya koşullarında bu yanıtın doğru alınabilmesi çok önemlidir. Yatırımcı sattığı evlerin parasıyla mı inşaatı gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır, yoksa kötü koşullarda da projesini bitirebilecek gücü var mıdır? Diğer bir noktada kendi ihtiyacımızı en iyi şekilde belirleyebilmemizdir. Eğer yatırım için bir alım yapacaksak bize en çok getiriyi getirecek proje doğru karar olacaktır. Fakat yaşamak için bir alım yapacaksak, yaşamak istediğimiz lokasyon, ihtiyacımız olan oda sayısı ve büyüklük, sosyal koşullar ve tabii ki bütçemiz önem vermemiz gereken ana noktalardır.

3oda1salon’un ‘Konut Projeleri ’sayfaları tüm bu doğrultularda gayrimenkul yatırımcılarını bilgilendirmeyi amaçlıyor. Konut Projeleri başlığında İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerde gerçekleştirilen en yeni konut projeleri ve Bodrum, Çeşme, Alaçatı gibi popüler yörelerdeki yeni yazlık projeleri ile ilgili tüm güncel bilgiler okuyucular ile paylaşılıyor. Sayfalarımızda, projelerin yatırımcıları kimlerdir, tasarım ekibinde kimler yeralmaktadır, projelerin taban alanları, inşaat alanları kaç m2dir, toplam kaç adet konut yer almaktadır, gibi temel soruların yanıtları yeralmaktadır. Ayrıca projelerin lokasyonları ve lokasyon avantajları, konut projelerinin sosyal alanlarında bulunan fonksiyonlar, projelerin ev sahiplerine sağladığı hizmetler yeni fotoğraflar eşliğinde detaylı bir biçimde paylaşılmaktadır.

Yazılarımızda her projeyi farklı kılan özellikler üzerinde durulmaktadır. Projelerin iç mekan ve dış mekan fotoğrafları, ulaşım krokileri,, teslim tarihlerine, yer verilmekte, evlerin fiyatları, satış koşulları, kredilendirme olanakları belirtilmektedir. Tüm projelerin web siteleri, telefon ve iletişim bilgilerine de bulunmaktadır. Kısaca bu sayfalar ‘EV’ almadan once yapacağınız araştırmalar için önemli bir kaynak olacaktır.

Konut Projeleri Sayfalarımızda yer alan popüler projelerden bazıları:

Avrupa Yakası Konut Projeleri

Nurol Tower, Batışehir, Zorlu Center, Soyak Soho, Pana Via Residence, Skyland İstanbul, Qent İstinye, Terrace Doğa, One Ortaköy, Nisbetiye On, İstanbloom, Ormanada, Gölmahal, Nurol Park, Vadi İstanbul, Quasar İstanbul, 42 Maslak, Brandium Ataşehir…

Anadolu Yakası Konut Projeleri

Aktaş Boğaziçi Evleri, Newada Residence, Kandilli Konakları , Pega Kartal, Yenitepe Kadıköy,Sinpaş Liva, Nar Life Evleri, Elysium Serene Kandilli , Antorman , Çamlıca +210 , Alemdağ Emlak Konutları , Exen İstanbul, Mesa Kartall, Çamlıkonak, Asl'ı Bahçe , Dumankaya İkon…

Yazlık Projeler

The Residences At Mandarin Oriental, Seba Farilya, Tekfen Gümüşlük Evleri Neocasa Navigator, Chalet Azur Bodrum Vicem Bodrum Yalıları, Palivor Çiftliği, Reef Loft Bodrum Alaçatı Zeytinlik Evleri, Zen Gündoğan, Mi'Costa Boyalık Residence, Mi’Marin Ilıca Villaları…

 

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe