İstanbul'un Tema Parklı Mega Projesi: Tema İstanbul

  • Okunma 4199 defa
Tema İstanbul Tema İstanbul
26 Eki

Tema İstanbul; Mesa, Avrupa Konutları, Öztaş ve Kantur-Aktaş Ortak Girişimi

Tema İstanbul,   İstanbul'un Avrupa Yakası'nda Atakent'te Mesa, Avrupa Konutları, Öztaş ve Kantur-Aktaş Ortak Girişim Grubu tarafından  hayata geçirilecek mega bir proje.   1,5 milyon m2 alan üzerinde 2 milyar dolarlık yatırım bedeliyle inşası başlayan Tema İstanbul Küçükçekmece Gölü ve Marmara Denizi'ne  komşu  konumda.

Projenin master planı ünlü Amerikalı mimarlık firması Gensler’e, konutların tasarımı ise ülkemizdeki bir çok önemli projeye imza atmış iki design group ‘a ait.

tema-istanbul-6

Konut alanlarına 333 bin m2 ayrılan Tema İstanbul projesinde 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 alternatiflerinde toplam 3 bin 610 adet daire mevcut. Tema İstanbul ‘da  alçak katlı bloklar 3-12 kat arasında, yüksek katlı bloklar ise 18-30 kat arasında değişim gösteriyor

Tema İstanbul'da Ev Fiyatları

Tema İstanbul projesinde konutların metrekare birim fiyatı ortalama 3 bin 400 lira olarak belirlendi. Projenin konut teslimlerinin 24 ay içerisinde yapılması hedefleniyor.

tema-istanbul-5

Tema İstanbul'da Sosyal Yaşam

Farklı fonksiyonların bir araya getirilmesiyle ortaya çıkacak İstanbul’un bu yeni yaşam alanı, temalı eğlence parkı, oteli, alışveriş merkezleri, ticari alanları ve konutları ile İstanbul’un yeni yüzünde yerini alacak. 

Tema İstanbul konut sahiplerine zengin bir sosyal yaşam vaad ediyor. Açık ve kapalı yüzme havuzları, fitness salonları, SPA,  tenis kortu ve bisiklet parkurları bu imkanlardan bazıları.

tema-istanbul

Dünyanın En Büyük Eğlence Parklarından Biri  ‘Tema World’

İstanbul'da cazibe alanı yaratması beklenen  tema park ‘Tema World’  Doğu-Batı kültürünü ve İstanbul'un tarihini günümüze taşımayı amaçlıyor.. 360 bin m2 alana yerleşen  Tema World  dünyanın en büyük eğlence parklarından biri olma özelliğini taşıyor.

tema-istanbul-park

www.temaistanbul.com

 

Son Düzenlenme Çarşamba, 27 Kasım 2013 07:39
Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra  2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir. ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

 

Google+ Web site: www.3oda1salon.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Konut Projeleri

Konut Projeleri

Gayrimenkul alırken doğru kararlar verebilmek hepimiz için inanılmaz önem taşıyor. Özellikle bu kadar çok farklı alternatifin bulunduğu günümüzde, hem yaşayacağı evi almak isteyenler, hem de gayrimenkul yatırımcıları seçim yapmakta oldukça zorlanmakta.

Yeni Emlak Projelerine yatırım yaparken, projenin yatırımcısı özellikle büyük önem taşımakta; çünkü günümüzde alımlar büyük oranla ya maketten yapılmakta ya da daha projenin kaba yapısı bitmeden. Bu durumda da en önemli konu olarak karşımıza yatırımcı firmanın ‘güvenilirliği’ çıkmakta. Bizce yeni bir projeden ‘gayrimenkul’ almadan once dikkat edilmesi gerekli en önemli konu budur. Yatırımcı bu projeyi taahhüt ettiği zamanda ve taahhüt ettiği koşullarda teslim edebilecek mi? Ekonomik dengelerin kısa sürede değişebildiği günümüz dünya koşullarında bu yanıtın doğru alınabilmesi çok önemlidir. Yatırımcı sattığı evlerin parasıyla mı inşaatı gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır, yoksa kötü koşullarda da projesini bitirebilecek gücü var mıdır? Diğer bir noktada kendi ihtiyacımızı en iyi şekilde belirleyebilmemizdir. Eğer yatırım için bir alım yapacaksak bize en çok getiriyi getirecek proje doğru karar olacaktır. Fakat yaşamak için bir alım yapacaksak, yaşamak istediğimiz lokasyon, ihtiyacımız olan oda sayısı ve büyüklük, sosyal koşullar ve tabii ki bütçemiz önem vermemiz gereken ana noktalardır.

3oda1salon’un ‘Konut Projeleri ’sayfaları tüm bu doğrultularda gayrimenkul yatırımcılarını bilgilendirmeyi amaçlıyor. Konut Projeleri başlığında İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerde gerçekleştirilen en yeni konut projeleri ve Bodrum, Çeşme, Alaçatı gibi popüler yörelerdeki yeni yazlık projeleri ile ilgili tüm güncel bilgiler okuyucular ile paylaşılıyor. Sayfalarımızda, projelerin yatırımcıları kimlerdir, tasarım ekibinde kimler yeralmaktadır, projelerin taban alanları, inşaat alanları kaç m2dir, toplam kaç adet konut yer almaktadır, gibi temel soruların yanıtları yeralmaktadır. Ayrıca projelerin lokasyonları ve lokasyon avantajları, konut projelerinin sosyal alanlarında bulunan fonksiyonlar, projelerin ev sahiplerine sağladığı hizmetler yeni fotoğraflar eşliğinde detaylı bir biçimde paylaşılmaktadır.

Yazılarımızda her projeyi farklı kılan özellikler üzerinde durulmaktadır. Projelerin iç mekan ve dış mekan fotoğrafları, ulaşım krokileri,, teslim tarihlerine, yer verilmekte, evlerin fiyatları, satış koşulları, kredilendirme olanakları belirtilmektedir. Tüm projelerin web siteleri, telefon ve iletişim bilgilerine de bulunmaktadır. Kısaca bu sayfalar ‘EV’ almadan once yapacağınız araştırmalar için önemli bir kaynak olacaktır.

Konut Projeleri Sayfalarımızda yer alan popüler projelerden bazıları:

Avrupa Yakası Konut Projeleri

Nurol Tower, Batışehir, Zorlu Center, Soyak Soho, Pana Via Residence, Skyland İstanbul, Qent İstinye, Terrace Doğa, One Ortaköy, Nisbetiye On, İstanbloom, Ormanada, Gölmahal, Nurol Park, Vadi İstanbul, Quasar İstanbul, 42 Maslak, Brandium Ataşehir…

Anadolu Yakası Konut Projeleri

Aktaş Boğaziçi Evleri, Newada Residence, Kandilli Konakları , Pega Kartal, Yenitepe Kadıköy,Sinpaş Liva, Nar Life Evleri, Elysium Serene Kandilli , Antorman , Çamlıca +210 , Alemdağ Emlak Konutları , Exen İstanbul, Mesa Kartall, Çamlıkonak, Asl'ı Bahçe , Dumankaya İkon…

Yazlık Projeler

The Residences At Mandarin Oriental, Seba Farilya, Tekfen Gümüşlük Evleri Neocasa Navigator, Chalet Azur Bodrum Vicem Bodrum Yalıları, Palivor Çiftliği, Reef Loft Bodrum Alaçatı Zeytinlik Evleri, Zen Gündoğan, Mi'Costa Boyalık Residence, Mi’Marin Ilıca Villaları…

 

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe