Tekfen'den Hayatımın Evi Projesi, HEP İstanbul

  • Okunma 2248 defa
Tekfen'den Hayatımın Evi Projesi, HEP İstanbul
10 Kas

Esenyurt İstanbul’da inşa edilen Hep İstanbul çok katlı bloklardan oluşan yeni bir konut projesi. Projenin ismi olan HEP, “hayatımın evi projesi” mottosunun kısaltılmasınan geliyor. HEP İstanbul projesi,Tekfen İnşaatTekfen İnşaat tarafından inşa ediliyor. Proje, E5 ve TEM otoyolu kesişiminde yer alıyor ve Bakırköy-Beylikdüzü metro istasyonuna yürüme mesafesinde konumlanıyor.  

hep-istanbul-2

Dairelerin teraslı ve bol ışık alan bir yapıda olmasına dikkat edilmiş. Ayrıca projenin yeşil bina kategorisine girmesi için LEED Sertifika adaylığı başlamış. LEED Sertifikası kapsamında gün ışığından en fazla şekilde faydalanma, arazinin yeniden kullanımı, bina yalıtımı, geri dönüştürülebilir malzeme kullanımı, su ve enerji tüketiminde tasarruf gibi konularda çalışılıyor. 

hep-istanbul-3

Konut projesinde çocukların büyük bir oyun alanına sahip olması istendiği için 1508 metrekarelik büyük bir park tasarlanıyor. Ayrıca çocuklar için açık ve kapalı çocuk yüzme havuzu, çok amaçlı oyun alanı da inşa ediliyor. Öte yandan konut sitesi içinde toplamda 25 dönümü kapsayan yeşil alanlar olması planlanıyor. Zeytin, nar ve manolya ağaçlarının olduğu bir ağaç dokusu tasarlanmış. Futbol, basketbol ve tenis sahaları ise temel spor alanları arasında projeye dahil oluyor. 

hep-istanbul-4

Site içinde alışveriş merkezleri inşa ediliyor. Bina bloklarının altında kapalı otopark bulunuyor ve dairelere buradan doğrudan ulaşım sağlanıyor. 

Detaylı bilgi için: hepistanbul.com.tr

Avrupa Yakası'nın En Yeni Konut Projeleri için Linki Tıklayınız...

Son Düzenlenme Salı, 11 Kasım 2014 08:16
Güzin Öztok

3oda1salon yazarı Güzin Öztok İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunu, İ.T.Ü Master Programı öğrencisidir.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Konut Projeleri

Konut Projeleri

Gayrimenkul alırken doğru kararlar verebilmek hepimiz için inanılmaz önem taşıyor. Özellikle bu kadar çok farklı alternatifin bulunduğu günümüzde, hem yaşayacağı evi almak isteyenler, hem de gayrimenkul yatırımcıları seçim yapmakta oldukça zorlanmakta.

Yeni Emlak Projelerine yatırım yaparken, projenin yatırımcısı özellikle büyük önem taşımakta; çünkü günümüzde alımlar büyük oranla ya maketten yapılmakta ya da daha projenin kaba yapısı bitmeden. Bu durumda da en önemli konu olarak karşımıza yatırımcı firmanın ‘güvenilirliği’ çıkmakta. Bizce yeni bir projeden ‘gayrimenkul’ almadan once dikkat edilmesi gerekli en önemli konu budur. Yatırımcı bu projeyi taahhüt ettiği zamanda ve taahhüt ettiği koşullarda teslim edebilecek mi? Ekonomik dengelerin kısa sürede değişebildiği günümüz dünya koşullarında bu yanıtın doğru alınabilmesi çok önemlidir. Yatırımcı sattığı evlerin parasıyla mı inşaatı gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır, yoksa kötü koşullarda da projesini bitirebilecek gücü var mıdır? Diğer bir noktada kendi ihtiyacımızı en iyi şekilde belirleyebilmemizdir. Eğer yatırım için bir alım yapacaksak bize en çok getiriyi getirecek proje doğru karar olacaktır. Fakat yaşamak için bir alım yapacaksak, yaşamak istediğimiz lokasyon, ihtiyacımız olan oda sayısı ve büyüklük, sosyal koşullar ve tabii ki bütçemiz önem vermemiz gereken ana noktalardır.

3oda1salon’un ‘Konut Projeleri ’sayfaları tüm bu doğrultularda gayrimenkul yatırımcılarını bilgilendirmeyi amaçlıyor. Konut Projeleri başlığında İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerde gerçekleştirilen en yeni konut projeleri ve Bodrum, Çeşme, Alaçatı gibi popüler yörelerdeki yeni yazlık projeleri ile ilgili tüm güncel bilgiler okuyucular ile paylaşılıyor. Sayfalarımızda, projelerin yatırımcıları kimlerdir, tasarım ekibinde kimler yeralmaktadır, projelerin taban alanları, inşaat alanları kaç m2dir, toplam kaç adet konut yer almaktadır, gibi temel soruların yanıtları yeralmaktadır. Ayrıca projelerin lokasyonları ve lokasyon avantajları, konut projelerinin sosyal alanlarında bulunan fonksiyonlar, projelerin ev sahiplerine sağladığı hizmetler yeni fotoğraflar eşliğinde detaylı bir biçimde paylaşılmaktadır.

Yazılarımızda her projeyi farklı kılan özellikler üzerinde durulmaktadır. Projelerin iç mekan ve dış mekan fotoğrafları, ulaşım krokileri,, teslim tarihlerine, yer verilmekte, evlerin fiyatları, satış koşulları, kredilendirme olanakları belirtilmektedir. Tüm projelerin web siteleri, telefon ve iletişim bilgilerine de bulunmaktadır. Kısaca bu sayfalar ‘EV’ almadan once yapacağınız araştırmalar için önemli bir kaynak olacaktır.

Konut Projeleri Sayfalarımızda yer alan popüler projelerden bazıları:

Avrupa Yakası Konut Projeleri

Nurol Tower, Batışehir, Zorlu Center, Soyak Soho, Pana Via Residence, Skyland İstanbul, Qent İstinye, Terrace Doğa, One Ortaköy, Nisbetiye On, İstanbloom, Ormanada, Gölmahal, Nurol Park, Vadi İstanbul, Quasar İstanbul, 42 Maslak, Brandium Ataşehir…

Anadolu Yakası Konut Projeleri

Aktaş Boğaziçi Evleri, Newada Residence, Kandilli Konakları , Pega Kartal, Yenitepe Kadıköy,Sinpaş Liva, Nar Life Evleri, Elysium Serene Kandilli , Antorman , Çamlıca +210 , Alemdağ Emlak Konutları , Exen İstanbul, Mesa Kartall, Çamlıkonak, Asl'ı Bahçe , Dumankaya İkon…

Yazlık Projeler

The Residences At Mandarin Oriental, Seba Farilya, Tekfen Gümüşlük Evleri Neocasa Navigator, Chalet Azur Bodrum Vicem Bodrum Yalıları, Palivor Çiftliği, Reef Loft Bodrum Alaçatı Zeytinlik Evleri, Zen Gündoğan, Mi'Costa Boyalık Residence, Mi’Marin Ilıca Villaları…

 

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe