Avrupa Konutları Kale

  • Okunma 1927 defa
Avrupa Konutları Kale
24 Kas

Topkapı’da inşa edilen Avrupa Konutları Kale projesi on katlı bloklardan oluşuyor. Projeyi Artaş Grubu inşa ediyor, tasarımsa Viva Mimarlık ekibine ait. 

avrupa-konutlari-kale-2

İstanbul Topkapı’da E5 Karayolu üzerinde yer alan konut projesi 37 bin metrekare arsayı kapsıyor. Toplam dokuz adet bloktan oluşan Avrupa Konutları Kale, 599 adet daireye sahip. 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 daire tipleri tasarlanıyor. 

Proje içinde yer alan bu birimler ofis ya da mağazaya da dönüşebiliyor. Ayrıca cadde üzerinde ticari birimler de yer alıyor. Toplamda 30 dükkan ve 52 adet ofis tasarlanıyor. 

Metrobüse ve tramvaya oldukça yakın bir konumda olduğu için avantajlı bir bölgede yer alan konutlar geniş saçaklı formda tasarlanmış. Cephe tasarımı da bu forma uygun olacak şekilde geliştirilmiş. Siteye girişte araç ve yaya girişleri birbirinden ayrılarak güvenlik sağlanmış.  

Dinlenmek, vakit geçirmek, yürüyüş yapmak, sosyalleşmek için tasarlanmış olan yeşil alanlar projenin önemli bir parçasını oluşturuyor. 

avrupa-konutlari-kale-3

Sosyal alanlar kapsamında spor alanları, açık alanlar, iki yüzme havuzu, spor merkezi, sauna, buhar odası, stüdyolar ve türk hamamı yer alıyor. 

Teknik yönleriyle güçlü tutulmaya çalışılan projede merkezi jeneratör bulunuyor. 

Site, 7/24 kameralı güvenlik sistemi ile izlenecek. 

Projenin 2016 yılında bitirilmesi planlanıyor. Ödemelerin %25 peşin, %75 banka kredisi şeklinde yapılmasına karar verilmiş. 

Detaylı bilgi için tıklayın: http://www.avrupakonutlarikale.com/

Avrupa Yakası'ndaki En Yeni Konut Projeleri için Tıklayınız...

Son Düzenlenme Çarşamba, 26 Kasım 2014 13:47
Güzin Öztok

3oda1salon yazarı Güzin Öztok İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunu, İ.T.Ü Master Programı öğrencisidir.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Konut Projeleri

Konut Projeleri

Gayrimenkul alırken doğru kararlar verebilmek hepimiz için inanılmaz önem taşıyor. Özellikle bu kadar çok farklı alternatifin bulunduğu günümüzde, hem yaşayacağı evi almak isteyenler, hem de gayrimenkul yatırımcıları seçim yapmakta oldukça zorlanmakta.

Yeni Emlak Projelerine yatırım yaparken, projenin yatırımcısı özellikle büyük önem taşımakta; çünkü günümüzde alımlar büyük oranla ya maketten yapılmakta ya da daha projenin kaba yapısı bitmeden. Bu durumda da en önemli konu olarak karşımıza yatırımcı firmanın ‘güvenilirliği’ çıkmakta. Bizce yeni bir projeden ‘gayrimenkul’ almadan once dikkat edilmesi gerekli en önemli konu budur. Yatırımcı bu projeyi taahhüt ettiği zamanda ve taahhüt ettiği koşullarda teslim edebilecek mi? Ekonomik dengelerin kısa sürede değişebildiği günümüz dünya koşullarında bu yanıtın doğru alınabilmesi çok önemlidir. Yatırımcı sattığı evlerin parasıyla mı inşaatı gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır, yoksa kötü koşullarda da projesini bitirebilecek gücü var mıdır? Diğer bir noktada kendi ihtiyacımızı en iyi şekilde belirleyebilmemizdir. Eğer yatırım için bir alım yapacaksak bize en çok getiriyi getirecek proje doğru karar olacaktır. Fakat yaşamak için bir alım yapacaksak, yaşamak istediğimiz lokasyon, ihtiyacımız olan oda sayısı ve büyüklük, sosyal koşullar ve tabii ki bütçemiz önem vermemiz gereken ana noktalardır.

3oda1salon’un ‘Konut Projeleri ’sayfaları tüm bu doğrultularda gayrimenkul yatırımcılarını bilgilendirmeyi amaçlıyor. Konut Projeleri başlığında İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerde gerçekleştirilen en yeni konut projeleri ve Bodrum, Çeşme, Alaçatı gibi popüler yörelerdeki yeni yazlık projeleri ile ilgili tüm güncel bilgiler okuyucular ile paylaşılıyor. Sayfalarımızda, projelerin yatırımcıları kimlerdir, tasarım ekibinde kimler yeralmaktadır, projelerin taban alanları, inşaat alanları kaç m2dir, toplam kaç adet konut yer almaktadır, gibi temel soruların yanıtları yeralmaktadır. Ayrıca projelerin lokasyonları ve lokasyon avantajları, konut projelerinin sosyal alanlarında bulunan fonksiyonlar, projelerin ev sahiplerine sağladığı hizmetler yeni fotoğraflar eşliğinde detaylı bir biçimde paylaşılmaktadır.

Yazılarımızda her projeyi farklı kılan özellikler üzerinde durulmaktadır. Projelerin iç mekan ve dış mekan fotoğrafları, ulaşım krokileri,, teslim tarihlerine, yer verilmekte, evlerin fiyatları, satış koşulları, kredilendirme olanakları belirtilmektedir. Tüm projelerin web siteleri, telefon ve iletişim bilgilerine de bulunmaktadır. Kısaca bu sayfalar ‘EV’ almadan once yapacağınız araştırmalar için önemli bir kaynak olacaktır.

Konut Projeleri Sayfalarımızda yer alan popüler projelerden bazıları:

Avrupa Yakası Konut Projeleri

Nurol Tower, Batışehir, Zorlu Center, Soyak Soho, Pana Via Residence, Skyland İstanbul, Qent İstinye, Terrace Doğa, One Ortaköy, Nisbetiye On, İstanbloom, Ormanada, Gölmahal, Nurol Park, Vadi İstanbul, Quasar İstanbul, 42 Maslak, Brandium Ataşehir…

Anadolu Yakası Konut Projeleri

Aktaş Boğaziçi Evleri, Newada Residence, Kandilli Konakları , Pega Kartal, Yenitepe Kadıköy,Sinpaş Liva, Nar Life Evleri, Elysium Serene Kandilli , Antorman , Çamlıca +210 , Alemdağ Emlak Konutları , Exen İstanbul, Mesa Kartall, Çamlıkonak, Asl'ı Bahçe , Dumankaya İkon…

Yazlık Projeler

The Residences At Mandarin Oriental, Seba Farilya, Tekfen Gümüşlük Evleri Neocasa Navigator, Chalet Azur Bodrum Vicem Bodrum Yalıları, Palivor Çiftliği, Reef Loft Bodrum Alaçatı Zeytinlik Evleri, Zen Gündoğan, Mi'Costa Boyalık Residence, Mi’Marin Ilıca Villaları…

 

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe