Ağaoğlu Avrupa Yakasında: My Home Maslak

  • Okunma 3632 defa
Ağaoğlu Avrupa Yakasında: My Home Maslak
05 Eyl

Gayrimenkul sektörünün en önemli oyuncularından Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun yeni projesi My Home Maslak, Avrupa yakasının en merkezi semtlerinden Maslak’ta yükselecek. Ağaoğlu Grubu Anadolu yakasında tamamladığı birçok projeden sonra  My Home Maslak ile Avrupa yakasındaki iddiasını da ortaya koymakta. Projenin yer aldığı Maslak Bölgesi, üniversiteler ve diğer eğitim kurumları, alışveriş merkezleri, donanımlı hastaneleri ve  iş merkezlerine yakınlığı ile özellikle gençlerin konut olarak da tercih ettiği dinamik bir bölge.

26bin 200m2 alana yerleşen  My Home Maslak,   3 kulede  toplam 786 daireden oluşuyor.   Projede studio dairelerden, 3+1’e ve 4+1’den teras ev  seçeneklerine kadar  farklı plan tipi ve büyüklükte  daireler yer almakta. Tüm dairelerde ferahlık ve fonksiyonellik ön planda tutulmuş. Daire fiyatları; studio dairelerde 202.000 bin TL , 2+1 dairelerde 478 bin TL, 3+1 dairelerde ise 552 bin TL ‘den başlıyor.

Şehrin tam ortasında  doğayla iç içe, çocuk oyun alanları, açık yüzme havuzu, kapalı otoparkı ve güvenli site yaşamı ile  sakin bir hayat yaratılması amaçlanmış. Özellikle bahçe balkonları  plan tiplerini zenginleştirmiş ve şehir manzarasına sahip  keyifli mekanlar yaratmış.

Ağaoğlu, diğer projelerinde de olduğu gibi My Home Maslak’ta,  iki farklı ödeme planı sunuyor. Birinci ödeme planında,  en az yüzde 25’i peşin ve kalan yüzde 75’i banka kredisiyle 10 yıla kadar vadeli ödeme fırsatı bulunuyor. Diğer seçenekte ise,  yüzde 50 peşin  sıfır faizle 24 aya kadar vade olanağını  Ağaoğlu  kendi kaynakları ile  sağlıyor.

Proje ile ilgili değerlendirme yapan Ağaoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu: “Maslak bölgesinde nitelikli konuta yüksek bir talep var ancak bunu karşılayacak yeterli proje yok. My Home Maslak bölgedeki projelerimizin ilki olması nedeniyle önemli bir yatırım fırsatı sunuyor. Çok kısa bir sürede satışının tamamlanacağına inanıyorum. Buradan konut alanlar kısa sürede yüksek prim kazanacaklar.” dedi.

Son Düzenlenme Perşembe, 10 May 2012 14:11
Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra  2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir. ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

 

Google+ Web site: www.3oda1salon.net

1 yorum

  • Kaan Sert Projenin dış görsellerini beğenmedim. Detaylı çalısmalar yapılınca daha GUZEL gorunuslu olacağını umit ediyorum. Pazar, 26 Şubat 2012 10:55 yazan Kaan Sert

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Konut Projeleri

Konut Projeleri

Gayrimenkul alırken doğru kararlar verebilmek hepimiz için inanılmaz önem taşıyor. Özellikle bu kadar çok farklı alternatifin bulunduğu günümüzde, hem yaşayacağı evi almak isteyenler, hem de gayrimenkul yatırımcıları seçim yapmakta oldukça zorlanmakta.

Yeni Emlak Projelerine yatırım yaparken, projenin yatırımcısı özellikle büyük önem taşımakta; çünkü günümüzde alımlar büyük oranla ya maketten yapılmakta ya da daha projenin kaba yapısı bitmeden. Bu durumda da en önemli konu olarak karşımıza yatırımcı firmanın ‘güvenilirliği’ çıkmakta. Bizce yeni bir projeden ‘gayrimenkul’ almadan once dikkat edilmesi gerekli en önemli konu budur. Yatırımcı bu projeyi taahhüt ettiği zamanda ve taahhüt ettiği koşullarda teslim edebilecek mi? Ekonomik dengelerin kısa sürede değişebildiği günümüz dünya koşullarında bu yanıtın doğru alınabilmesi çok önemlidir. Yatırımcı sattığı evlerin parasıyla mı inşaatı gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır, yoksa kötü koşullarda da projesini bitirebilecek gücü var mıdır? Diğer bir noktada kendi ihtiyacımızı en iyi şekilde belirleyebilmemizdir. Eğer yatırım için bir alım yapacaksak bize en çok getiriyi getirecek proje doğru karar olacaktır. Fakat yaşamak için bir alım yapacaksak, yaşamak istediğimiz lokasyon, ihtiyacımız olan oda sayısı ve büyüklük, sosyal koşullar ve tabii ki bütçemiz önem vermemiz gereken ana noktalardır.

3oda1salon’un ‘Konut Projeleri ’sayfaları tüm bu doğrultularda gayrimenkul yatırımcılarını bilgilendirmeyi amaçlıyor. Konut Projeleri başlığında İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerde gerçekleştirilen en yeni konut projeleri ve Bodrum, Çeşme, Alaçatı gibi popüler yörelerdeki yeni yazlık projeleri ile ilgili tüm güncel bilgiler okuyucular ile paylaşılıyor. Sayfalarımızda, projelerin yatırımcıları kimlerdir, tasarım ekibinde kimler yeralmaktadır, projelerin taban alanları, inşaat alanları kaç m2dir, toplam kaç adet konut yer almaktadır, gibi temel soruların yanıtları yeralmaktadır. Ayrıca projelerin lokasyonları ve lokasyon avantajları, konut projelerinin sosyal alanlarında bulunan fonksiyonlar, projelerin ev sahiplerine sağladığı hizmetler yeni fotoğraflar eşliğinde detaylı bir biçimde paylaşılmaktadır.

Yazılarımızda her projeyi farklı kılan özellikler üzerinde durulmaktadır. Projelerin iç mekan ve dış mekan fotoğrafları, ulaşım krokileri,, teslim tarihlerine, yer verilmekte, evlerin fiyatları, satış koşulları, kredilendirme olanakları belirtilmektedir. Tüm projelerin web siteleri, telefon ve iletişim bilgilerine de bulunmaktadır. Kısaca bu sayfalar ‘EV’ almadan once yapacağınız araştırmalar için önemli bir kaynak olacaktır.

Konut Projeleri Sayfalarımızda yer alan popüler projelerden bazıları:

Avrupa Yakası Konut Projeleri

Nurol Tower, Batışehir, Zorlu Center, Soyak Soho, Pana Via Residence, Skyland İstanbul, Qent İstinye, Terrace Doğa, One Ortaköy, Nisbetiye On, İstanbloom, Ormanada, Gölmahal, Nurol Park, Vadi İstanbul, Quasar İstanbul, 42 Maslak, Brandium Ataşehir…

Anadolu Yakası Konut Projeleri

Aktaş Boğaziçi Evleri, Newada Residence, Kandilli Konakları , Pega Kartal, Yenitepe Kadıköy,Sinpaş Liva, Nar Life Evleri, Elysium Serene Kandilli , Antorman , Çamlıca +210 , Alemdağ Emlak Konutları , Exen İstanbul, Mesa Kartall, Çamlıkonak, Asl'ı Bahçe , Dumankaya İkon…

Yazlık Projeler

The Residences At Mandarin Oriental, Seba Farilya, Tekfen Gümüşlük Evleri Neocasa Navigator, Chalet Azur Bodrum Vicem Bodrum Yalıları, Palivor Çiftliği, Reef Loft Bodrum Alaçatı Zeytinlik Evleri, Zen Gündoğan, Mi'Costa Boyalık Residence, Mi’Marin Ilıca Villaları…

 

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe