Ya Mimarların Müşterileri Evsiz Kediler Olsaydı ?

  • Okunma 5182 defa

Eğer mimarlık dünyasının en başarılı mimarlarıyla bir araya gelseydiniz ve onlara hali vakti insanlar için değil evsiz kediler için bir yuva tasarlamalarını isteseydiniz ne olurdu? Tabi ki ortaya bu 11 tasarım gibi mükemmel sonuçlar çıkardı. Adı ‘Architects for Animals’ yani hayvanlar için mimarlar olan bu çalışma evsiz hayvanlara karşı farkındalığı arttırmak için yapıldı. Mimarlar ile tek gecelik bir etkinlik düzenlendi ve bu gecenin sonunda ortaya çıkan bu ürünler organizasyona hediye edildi. Mimarlar, bu geceyi gerçekten bir kedi olmanın nasıl olduğunu, sahip olacağı yuvanın nasıl olması gerektiğini, kedilerin alışkanlıkları ve davranışları üzerine düşünerek geçirdi. Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilen bu etkinlikte oyuncu, bireyci, renkli, kendine güvenen birbirinden farklı bu 11 tasarım işte bu yoğun düşünce seansının sonunda ortaya çıktı.

evsiz-kediler-icin-11-mimari-tasarim-5

Kediler İçin Yapılan Eğlenceli Tasarımlar için Tıklayın...

 

Son Düzenlenme Pazar, 23 Kasım 2014 11:15
Arzu Türk

3oda1salon yazarı Arzu Türk İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunudur.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

İlginç Tasarımlar

Gün geçmiyor ki hayatımızı kolaylaştıran yeni bir ürün ile karşılaşmayalım. Zaman içerisinde evimizde, iş yerimizde, okulumuzda kullandığımız ürünler yerlerini yenilerine bırakıyor. Bazen yeni bir kalem, bazen yeni bir saat bazen de yeni bir mutfak robotu eskisiyle yer değiştiriyor olanaklarımız dahilinde...

Bu yeni ürünlerden bazıları ise hayatmızı kolaylaştırmanın yanısıra, bizi neşelendirmeyi ve keyiflendirmeyi de amaçlıyor, bizi şaşırtıyor. Bazı durumlarda kullanım fonksyonu bile geride kalıyor ilginç olmak adına. Fazla kullanamasak da sevebiliyoruz bu ürünleri.

İşte sitemizin ‘İlginç Tasarımlar’ başlığı bu tip ürünleri sizlerle buluşturmak için oluştu. Bu tasarımlar  bizi şaşırtacak, güldürecek ve belki de kızdıracak, ama mutlaka ilham verip ufkumuzu açacaktır.  Keyif alacağınızı umuyorum.

Y. Mimar Bahar Aykaç

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe