Üç Boyutlu Renkli Halılar

  • Okunma 1598 defa
Üç Boyutlu Renkli Halılar
17 Mar

Rotterdam merkezli tasarımcılar Ward van Gemert ve Adriaan van der Ploeg, halı tasarımını hiç alışık olmadığımız bir yöntemle ele alıyor. “Hesaplaşma Halıları” adını verdikleri çalışma, donduktan sonra katı hale gelen renkli köpüklerle üretiliyor.

 

uc-boyutlu-renkli-halilar-3

 

Belirli bir desen üzerinden çalışan tasarımcılar, bu halıları günlük kullanımdan ziyade birer sergileme nesnesi olarak kullanılması gerektiğini belirtiyor.

 

uc-boyutlu-renkli-halilar-4

 

Birbiri arasından akan renkler ve oluşturulan üç boyutlu görünüm, yüzyıllardır kullandığımız geleneksel halıların modern bir yorumunu sunuyor aslında.

Son Düzenlenme Çarşamba, 16 Mart 2016 15:22
Arzu Türk

3oda1salon yazarı Arzu Türk İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunudur.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

İlginç Tasarımlar

Gün geçmiyor ki hayatımızı kolaylaştıran yeni bir ürün ile karşılaşmayalım. Zaman içerisinde evimizde, iş yerimizde, okulumuzda kullandığımız ürünler yerlerini yenilerine bırakıyor. Bazen yeni bir kalem, bazen yeni bir saat bazen de yeni bir mutfak robotu eskisiyle yer değiştiriyor olanaklarımız dahilinde...

Bu yeni ürünlerden bazıları ise hayatmızı kolaylaştırmanın yanısıra, bizi neşelendirmeyi ve keyiflendirmeyi de amaçlıyor, bizi şaşırtıyor. Bazı durumlarda kullanım fonksyonu bile geride kalıyor ilginç olmak adına. Fazla kullanamasak da sevebiliyoruz bu ürünleri.

İşte sitemizin ‘İlginç Tasarımlar’ başlığı bu tip ürünleri sizlerle buluşturmak için oluştu. Bu tasarımlar  bizi şaşırtacak, güldürecek ve belki de kızdıracak, ama mutlaka ilham verip ufkumuzu açacaktır.  Keyif alacağınızı umuyorum.

Y. Mimar Bahar Aykaç

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe