Porsche'nin 35 m. Yükseklikteki Sıradışı Heykeli

  • Okunma 4475 defa
Porsche  Heykeli Porsche Heykeli İngiltere
14 Ağu

Tasarımcı Gerry Judah 3 ikonik spor Porsche'yi kullanarak, 35 m yükseklikte, yerçekimine meydan okuyan bir heykel yarattı. Batı Sussex, İngiltere'de düzenlenen Sürat Festivali'nde sergilenen sıradışı bu heykel izleyiciler tarafından büyük ilgi görmekte.  

porshe-heykel-1

Tasarımcı Judah, Porsche tarafından Porsche 911'in 50. yıl kutlamaları için görevlendirilmiş. Heykel 3 adet beyaz renkli çelik yenilikçi oktan oluşmakta ve her bir okun ucunda Porsche 911'in farklı bir modeli bulunmakta. Ağırlığı 22 tonun üzerindeki heykel yekpare çelikten yapılmış. (1963 Original 911; 1973 911 Carrera RS 2.7;  2013 911 ) 

Son Düzenlenme Cuma, 15 Kasım 2013 09:35
Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra  2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir. ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

 

Google+ Web site: www.3oda1salon.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

İlginç Tasarımlar

Gün geçmiyor ki hayatımızı kolaylaştıran yeni bir ürün ile karşılaşmayalım. Zaman içerisinde evimizde, iş yerimizde, okulumuzda kullandığımız ürünler yerlerini yenilerine bırakıyor. Bazen yeni bir kalem, bazen yeni bir saat bazen de yeni bir mutfak robotu eskisiyle yer değiştiriyor olanaklarımız dahilinde...

Bu yeni ürünlerden bazıları ise hayatmızı kolaylaştırmanın yanısıra, bizi neşelendirmeyi ve keyiflendirmeyi de amaçlıyor, bizi şaşırtıyor. Bazı durumlarda kullanım fonksyonu bile geride kalıyor ilginç olmak adına. Fazla kullanamasak da sevebiliyoruz bu ürünleri.

İşte sitemizin ‘İlginç Tasarımlar’ başlığı bu tip ürünleri sizlerle buluşturmak için oluştu. Bu tasarımlar  bizi şaşırtacak, güldürecek ve belki de kızdıracak, ama mutlaka ilham verip ufkumuzu açacaktır.  Keyif alacağınızı umuyorum.

Y. Mimar Bahar Aykaç

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe