Kendi Etrafında Dönen İşlevsel Düzenleyici

  • Okunma 2612 defa
Kendi Etrafında Dönen İşlevsel Düzenleyici
08 Oca

Japonya menşeili Hitonari Works markası, merkezindeki iskelet etrafında spiral şeklinde dönen bir eşya düzenleyicisi tasarladı. Her yönden erişilebilirliğin, taşınabilirliğin ve dayanıklılığın baz alındığı ürün meşe ağacından tasarlanmış.

 

islevsel-duzenleyici-1

 

İki kiloya kadar yük taşıyabilen düzenleyici, beş kattan oluşuyor. Her bir katın içine anahtar, bozuk para gibi gündelik eşyalar konabilirken aynı zamanda bitki saksısı da yerleştirilebiliyor.

 

islevsel-duzenleyici-4

 

Tasarımın kullanım çerçevesi kullanıcıya göre yeniden kurgulanıyor, bu da ürüne dinamizm katıyor. Kendi etrafında 360 derece dönebilen merkezdeki iskelet, her bir katmanın boyunun değiştirilmesine de olanak tanıyor. Bu da eşyaların depolanmasına kolaylık sağlıyor.

Son Düzenlenme Cuma, 08 Ocak 2016 09:01
Arzu Türk

3oda1salon yazarı Arzu Türk İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunudur.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

İlginç Tasarımlar

Gün geçmiyor ki hayatımızı kolaylaştıran yeni bir ürün ile karşılaşmayalım. Zaman içerisinde evimizde, iş yerimizde, okulumuzda kullandığımız ürünler yerlerini yenilerine bırakıyor. Bazen yeni bir kalem, bazen yeni bir saat bazen de yeni bir mutfak robotu eskisiyle yer değiştiriyor olanaklarımız dahilinde...

Bu yeni ürünlerden bazıları ise hayatmızı kolaylaştırmanın yanısıra, bizi neşelendirmeyi ve keyiflendirmeyi de amaçlıyor, bizi şaşırtıyor. Bazı durumlarda kullanım fonksyonu bile geride kalıyor ilginç olmak adına. Fazla kullanamasak da sevebiliyoruz bu ürünleri.

İşte sitemizin ‘İlginç Tasarımlar’ başlığı bu tip ürünleri sizlerle buluşturmak için oluştu. Bu tasarımlar  bizi şaşırtacak, güldürecek ve belki de kızdıracak, ama mutlaka ilham verip ufkumuzu açacaktır.  Keyif alacağınızı umuyorum.

Y. Mimar Bahar Aykaç

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe