İglodan İlham Alan Seralar

  • Okunma 9128 defa
İglo Bahçe İglo Bahçe
25 Nis

İglo Bahçe

Eskimo evi olan iglodan ilham alan sera tasarımı, bahçe işleri ile uğraşıp huzurlu vakit geçirmek isteyenler için ideal bir mekana benziyor. 2.2 metre yüksekliğe sahip olan jeodezik kubbe, paslanmayan geri dönüştürülebilir bir malzemeden üretildiği için sera haricinde oyun alanı veya hobi alanı olarak da kullanılabiliyor.

iglo-bahce-2

80 santimetre uzunluğunda bir kutu içinde satın alınabilen sera 23 kilogram ağırlığında. Her mevsim içinde vakit geçirilebilen seranın kurulumu oldukça basit. Kutunun içinde gelen rehberde kurulum adım adım anlatılıyor. Sera oldukça hafif ve sağlam parçalardan oluşuyor.

Özellikle kış bahçesi olarak kullanımı tercih edilen iglo sera yazın ise gölge sağlayan hoş bir mekana dönüşüyor. Öte yandan burası çocukların da zevkle oyun oynayacağı bir alana rahatlıkla dönüştürülebilir.

Kaynak: https://gardenigloo.com/en/

 

Son Düzenlenme Pazar, 27 Nisan 2014 14:53
Güzin Öztok

3oda1salon yazarı Güzin Öztok İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunu, İ.T.Ü Master Programı öğrencisidir.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

İlginç Tasarımlar

Gün geçmiyor ki hayatımızı kolaylaştıran yeni bir ürün ile karşılaşmayalım. Zaman içerisinde evimizde, iş yerimizde, okulumuzda kullandığımız ürünler yerlerini yenilerine bırakıyor. Bazen yeni bir kalem, bazen yeni bir saat bazen de yeni bir mutfak robotu eskisiyle yer değiştiriyor olanaklarımız dahilinde...

Bu yeni ürünlerden bazıları ise hayatmızı kolaylaştırmanın yanısıra, bizi neşelendirmeyi ve keyiflendirmeyi de amaçlıyor, bizi şaşırtıyor. Bazı durumlarda kullanım fonksyonu bile geride kalıyor ilginç olmak adına. Fazla kullanamasak da sevebiliyoruz bu ürünleri.

İşte sitemizin ‘İlginç Tasarımlar’ başlığı bu tip ürünleri sizlerle buluşturmak için oluştu. Bu tasarımlar  bizi şaşırtacak, güldürecek ve belki de kızdıracak, ama mutlaka ilham verip ufkumuzu açacaktır.  Keyif alacağınızı umuyorum.

Y. Mimar Bahar Aykaç

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe