Heykelsi Bir Merdiven Tasarımı

  • Okunma 1849 defa
Heykelsi Bir Merdiven Tasarımı
02 Mar

Bir ofis kulesinde yer alan heykelsi merdiven, kendine has karakteriyle lobiye kimlik kazandırmış. Kavak ahşabından üretilmiş olan merdivenin tasarımı mimar Oded Halaf’a, imalatı ise Tomer Gelfand’a ait.

Spiral biçimli merdiven çeşitli noktalarda küçük balkonlara sahip ve bu alanlar anlık buluşmalar için kullanılabiliyor. 

Fotoğraflar: Itay Sikolski

 

 

Son Düzenlenme Cuma, 03 Mart 2017 08:53
Güzin Öztok

3oda1salon yazarı Güzin Öztok İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunu, İ.T.Ü Master Programı öğrencisidir.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

İlginç Tasarımlar

Gün geçmiyor ki hayatımızı kolaylaştıran yeni bir ürün ile karşılaşmayalım. Zaman içerisinde evimizde, iş yerimizde, okulumuzda kullandığımız ürünler yerlerini yenilerine bırakıyor. Bazen yeni bir kalem, bazen yeni bir saat bazen de yeni bir mutfak robotu eskisiyle yer değiştiriyor olanaklarımız dahilinde...

Bu yeni ürünlerden bazıları ise hayatmızı kolaylaştırmanın yanısıra, bizi neşelendirmeyi ve keyiflendirmeyi de amaçlıyor, bizi şaşırtıyor. Bazı durumlarda kullanım fonksyonu bile geride kalıyor ilginç olmak adına. Fazla kullanamasak da sevebiliyoruz bu ürünleri.

İşte sitemizin ‘İlginç Tasarımlar’ başlığı bu tip ürünleri sizlerle buluşturmak için oluştu. Bu tasarımlar  bizi şaşırtacak, güldürecek ve belki de kızdıracak, ama mutlaka ilham verip ufkumuzu açacaktır.  Keyif alacağınızı umuyorum.

Y. Mimar Bahar Aykaç

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe