Göçebe Ruhlar İçin Paketlenmiş Taşınabilir Bir Otel

  • Okunma 3147 defa
Göçebe Ruhlar İçin Paketlenmiş Taşınabilir Bir Otel
11 Şub

Avusturyalı tasarım firması Juust’un tasarladığı Travelbox isimli “seyahat paketi” istediğiniz herhangi bir yeri, geceyi geçireceğiniz bir otele dönüştürüyor.

paketlenmis-tasinabilir-otel-2

59 kilogram ağırlığındaki bu paket içinde rahat bir yatak, sandalye, masa, dolap ve bisiklet bulunuyor. 

paketlenmis-tasinabilir-otel-3

Ahşap ve alüminyumdan üretilen Travelbox, kentsel göçebelerin hayatı için tasarlanmış ve istenilen yere kargo şirketleri sayesinde götürülebiliyor. Seyahat paketinin kargoya verilmesi biraz zor bir durum gibi gözükse de kompakt ve hafif olması sayesinde taşınması kolaylaştırılmış.

paketlenmis-tasinabilir-otel-4 

Kutu açıldığında taşıyıcı çerçeveler rafa dönüşüyor. Rafların arkasında yer alan panele ayakları takılarak yatağa dönüştürülüyor. Rafların diğer tarafında yer alan panelse bir masaya dönüşüyor ve katlanan sandalye de paket içinden çıkarılarak otel kurulmuş oluyor. Maceracı ruhun tamamlayıcısı olarak kutunun içine bir de bisiklet paketlenebiliyor. 

paketlenmis-tasinabilir-otel-5

Son Düzenlenme Pazartesi, 13 Şubat 2017 13:56
Güzin Öztok

3oda1salon yazarı Güzin Öztok İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunu, İ.T.Ü Master Programı öğrencisidir.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

İlginç Tasarımlar

Gün geçmiyor ki hayatımızı kolaylaştıran yeni bir ürün ile karşılaşmayalım. Zaman içerisinde evimizde, iş yerimizde, okulumuzda kullandığımız ürünler yerlerini yenilerine bırakıyor. Bazen yeni bir kalem, bazen yeni bir saat bazen de yeni bir mutfak robotu eskisiyle yer değiştiriyor olanaklarımız dahilinde...

Bu yeni ürünlerden bazıları ise hayatmızı kolaylaştırmanın yanısıra, bizi neşelendirmeyi ve keyiflendirmeyi de amaçlıyor, bizi şaşırtıyor. Bazı durumlarda kullanım fonksyonu bile geride kalıyor ilginç olmak adına. Fazla kullanamasak da sevebiliyoruz bu ürünleri.

İşte sitemizin ‘İlginç Tasarımlar’ başlığı bu tip ürünleri sizlerle buluşturmak için oluştu. Bu tasarımlar  bizi şaşırtacak, güldürecek ve belki de kızdıracak, ama mutlaka ilham verip ufkumuzu açacaktır.  Keyif alacağınızı umuyorum.

Y. Mimar Bahar Aykaç

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe