Beton Borudan Sıradışı Bir Bahçe

  • Okunma 3906 defa
Beton Borudan Sıradışı Bir Bahçe
17 Oca

Tasarımcı Alison Douglas, beton boruları kullanarak huzur veren dinlenme mekanları yaratmış. Bu eşsiz bahçe; ateşin, suyun ve yeşilin her mevsim buluştuğu huzurlu bir mekan fikriyle kurgulanmış. 

Tasarım, Melbourne’de 2015 yılında gerçekleşen bir bahçe fuarından da ödül almış. 

beton-bahce-2

Her mevsim kullanılan bir bahçenin yaratılması için bitkiler herdem yeşil olarak seçilmiş. Beton borunun içine basitçe ahşap bir iskelet yerleştirmiş ve üzerine şilte ve yastık eklenmiş. 

beton-bahce-3

Borunun iç kısmı açık mavi ve yeşile boyanarak yastıklarla renk uyumu amaçlanmış. Beton boru bahçesi böylece huzurlu bir şekilde dinlenmek isteyenler için küçük bir kaçamak alanı sağlıyor.

beton-bahce-4

Son Düzenlenme Pazar, 17 Ocak 2016 16:32
Güzin Öztok

3oda1salon yazarı Güzin Öztok İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunu, İ.T.Ü Master Programı öğrencisidir.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

İlginç Tasarımlar

Gün geçmiyor ki hayatımızı kolaylaştıran yeni bir ürün ile karşılaşmayalım. Zaman içerisinde evimizde, iş yerimizde, okulumuzda kullandığımız ürünler yerlerini yenilerine bırakıyor. Bazen yeni bir kalem, bazen yeni bir saat bazen de yeni bir mutfak robotu eskisiyle yer değiştiriyor olanaklarımız dahilinde...

Bu yeni ürünlerden bazıları ise hayatmızı kolaylaştırmanın yanısıra, bizi neşelendirmeyi ve keyiflendirmeyi de amaçlıyor, bizi şaşırtıyor. Bazı durumlarda kullanım fonksyonu bile geride kalıyor ilginç olmak adına. Fazla kullanamasak da sevebiliyoruz bu ürünleri.

İşte sitemizin ‘İlginç Tasarımlar’ başlığı bu tip ürünleri sizlerle buluşturmak için oluştu. Bu tasarımlar  bizi şaşırtacak, güldürecek ve belki de kızdıracak, ama mutlaka ilham verip ufkumuzu açacaktır.  Keyif alacağınızı umuyorum.

Y. Mimar Bahar Aykaç

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe